Šį savaitgalį - internetinių sukčių suaktyvėjimas (0)
Artėjant Visų šventųjų dienos išvakarėms ir jaunimo pamėgtai Helovino šventei interneto naudotojai turėtų būti atidesni – laukiamas kibernetinių sukčių suaktyvėjimas. Žinodami, kad švenčių laikotarpiu išauga interneto naudojimas jie, prisidengę Helovino pokštais, mėgins į savo pinkles įvilioti kuo daugiau žmonių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
ESET ekspertai rekomenduoja ypač atidiems būti socialinių tinklų, tokių kaip „Twitter“ naudotojams. „Helovinas nėra oficiali šventė Lietuvoje, tačiau vis daugiau žmonių pasiduoda jos nuotaikai – jie siunčia nuotaikingus paveikslėlius, filmukus, dalijasi jais su draugais ir artimaisiais. Tuo naudodamiesi internetiniai nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir vartotojams pasiūlo nuotaikingų pramogų, po kuriomis slepiasi kenkėjiškos programos“, - sakė Jolanta Leškytė, ESET saugumo sprendimus šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pardavimų vadovė.
Pirmas požymis, kad siūloma virtuali pramoga tėra apgavystė – paspaudę ant siūlomos nuorodos vartotojai užverčiami daugybe „Windows“ langų, kurie nukreipia į naujas svetaines. Norint pamatyti ar persiųsti draugui siūlomą programą, sveikinimą ar filmuką galiausiai prašoma suvesti asmeninius ar finansinius duomenis. Vartotojai kaip papildomą „dovaną“ dažnai parsisiunčia ir pavojingus virusus. „Helovino atakų ypatingai turėtų pasisaugoti populiaraus socialinio tinklo „Twitter“ vartotojai. Šis tinklas yra puiki aplinka plisti įvairias pramogas siūlančioms nuorodoms, kurios įvilioja internautus į kenksmingas svetaines. „Facebook“ taip pat gali pasirodyti nemažai kenksmingų pranešimų, kurie gali atrodyti kaip paprasti jūsų draugų įrašai“, - sakė Jolanta Leškytė. Anot jos, budrumo turėtų neprarasti ir žinučių programų „MSN“, „Skype“ ar „ICQ“ vartotojai.
Vartotojams rekomenduojama nespausti intriguojančių nuorodų, neatidarinėti įtartinų elektroninių laiškų priedų, kuriuose nepateikta siuntėjo informacija, laiškas parašytas didžiosiomis raidėmis ar papuoštas skambiomis, intriguojančiomis žymomis. Taip pat patariama periodiškai keisti prisijungimo prie socialinio tinklo ar elektroninio pašto slaptažodžius bei reguliariai atnaujinti savo antivirusinę programą.
Apie „NOD Baltic“
Pažangius programinės įrangos sprendimus pristatanti bendrovė „NOD Baltic“ turi išskirtines pasaulinės kompiuterinio saugumo priemonių kūrėjos ESET atstovavimo teises Lietuvoje bei šalyje siūlo antivirusinę programinę įrangą „NOD32”. Lietuvoje ESET saugumo sprendimus naudoja Ignalinos atominė elektrinė, LR kultūros ministerija, televizijos kanalas „LNK“, Kauno technologijos universitetas ir daugelis kitų kompanijų. „NOD Baltic” taip pat pristato pirmaujančios teksto atpažinimo sprendimų kūrėjos „ABBYY“ produktus, papildomas apsaugos priemones ir modernius programinius įrankius patogesniam kasdieniam darbui.
Apie ESET
ESET sukurta antivirusinės įrangos sistema „NOD32“, pelniusi daug apdovanojimų, saugo nuo žinomų ir nežinomų kompiuterinių virusų, šnipinėjančių bei kitų kenksmingų programų realiuoju laiku. ESET buvo įtraukta į „Deloitte“ sudaromą 500 sparčiausiai augančių įmonių sąrašą. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), filialai veikia San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina), o atstovai – veikia daugiau negu 80-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.com.