Blogą vairavimą lemia genetika?  (7)

Kai kurie žmonės iš prigimties yra tiesiog blogi vairuotojai ir tai menkai priklauso nuo patirties. Tai rodo naujo tyrimo metu surinkti duomenys. Tyrimo išvadose teigiama, kad vairavimo įgūdžiai didele dalimi priklauso nuo genų rinkinio.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Studiją atlikę mokslininkai teigia, kad tam tikrą genetinę variaciją turintiems asmenims keliuose sekasi prasčiau nei kitiems. Jei studijos rezultatai teisingi, į prastų vairuotojų kategoriją pagal savo genetiką patektų 30 proc. amerikiečių, rašo „LiveScience“.

Tyrime dalyvavo 29 asmenys – 22 turėjo vadinamąjį „prasto vairavimo“ geną, 7 – neturėjo. Visi dalyviai simuliatoriumi apvažiavo 15 ratų ir turėjo išmokti sudėtingos trasos niuansus, o tyrėjai išmatavo, kaip gerai jie laikėsi kurso.

Testas buvo pakartotas po keturių dienų. Dalyviai su „prasto vairavimo“ genu pasirodė 20 proc. prasčiau nei kiti. Panašūs rezultatai gauti ir paskesniame bandyme.

Tokia nedidelė studija turi būti patvirtinta didesniu tyrimu, tačiau mokslininkai mano, kad vyksta štai kas: kai kurių žmonių genotipe yra aktyvus genas, apribojantis baltymo, sustiprinančio asmens atmintį, gamybą. Šis baltymas dar padeda palaikyti ryšį tarp smegenų ląstelių ir padeda žmogaus mąstymo procesui išlikti geriausios formos.

„Tokie žmonės padaro daugiau klaidų ir vėliau pamiršta daugiau iš to, ką išmoko“, – sakė studijai vadovavęs Stevenas Crameris, neurologijos specialistas iš Kalifornijos universiteto.

Priminsime, jog mokslininkai žmogaus genome aptiko 2000 genų fragmentų, be kurių visas organizmas gali ir toliau sėkmingai funkcionuoti.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)