Naujas tyrimas atskleidė, kas sukelia 9 iš 10 kanalizacijos kamščių - problema didesnė, nei manote  ()

Tikriausiai jums atrodo, kad kanalizacijos linijų užsikimšimas nėra didelė problema. Visgi, Jungtinėje Karalystėje ji kasmet kainuoja 100 milijonų svarų. Jau dabar galima neabejoti, kad ateityje kainuos ir dar daugiau, o dėl visko kalti etikečių neskaitantys gyventojai. 9 iš 10 kanalizacijos užsikimšimų sukelia vienas daiktas, kurio į tualetą nuleisti neturėtumėte ir jūs.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai nėra gamtinės atliekos ar tualetinis popierius - šie daiktai kanalizacijos vamzdžiais slysta pakankamai lengvai. Problemas kelia drėgnos servetėlės, kurias žmonės labai dažnai nuleidžia tualete. Sunku pasakyti, kodėl taip elgiamasi, tačiau gali būti, kad didelę problemos dalį sudaro viešųjų tualetų sėdynių valymas ir elementarus neišmanymas.

Drėgnos servetėlės niekada nebūna popierinės. Jų pagrindas - natūralus arba sintetinis pluoštas - medvilnė arba poliesteris. Taigi, jos vandenyje netirpsta, o skleidžiasi ir blokuoja ištisas kanalizacijos linijas - gerokai dažniau nei tai daro riebalų sankaupos.

Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas parodė, kad 45,52 % kamščių sudaro nenustatytos kilmės drėgnos servetėlės, 41,41 % - kūdikiams skirtos drėgnos servetėlės, o 5,07 % - paviršiaus dezinfekcijai naudojamos servetėlės. Skaičiai iš tiesų yra neįtikėtini, nors gamintojai imasi iniciatyvos ir jau spausdina didesnes etiketes su nurodymu servetėlių nenuleisti į tualetą. Visgi, pakeisti gyventojų įpročių greitai turbūt nepavyks. O reikėtų.

Aplinkosaugininkai pastebi, kad vis daugiau drėgnų servetėlių yra išplaunama paplūdimiuose. Taip yra dėl to, kad vandens valymo įrenginiai jų pašalinti negali. Problemą sudaro ir tai, kad žmonės nesuvokia, iš ko jos yra pagamintos ir dažnai jas palieka tiesiog paplūdimyje. Poliesterinės servetėlės suyra, po savęs palikdamos labai žalingas plastiko mikrodaleles, kurios vėliau nuodija jūrų ir vandenynų gyvius.

Tai ką reikėtų daryti? Na, gyventojai drėgnų servetėlių neturėtų mesti į tualetus. Taip pat reikėtų sukurti kelias informacines reklamas. O gamintojai turėtų paieškoti kitokio pluošto, kuris neterštų gamtos ir suirtų kanalizacijoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(55)
(5)
(50)

Komentarai ()