Lietuvos moksleivius pasiekė moderni laboratorija ant ratų (Foto)
(0)
Po Lietuvos mokyklas pradėjo keliauti pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindins moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais. „Mobiliąja bioklase“ pavadinta laboratorija savo kelionę pradėjo Kaune: čia programa pirmiausia buvo pristatyta „Saulės“ gimnazijos moksleiviams.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
„Laboratorija suteikia moksleiviams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Jie ne tik išbando tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atlieka modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR ir kaip ji funkcionuoja. Esu tikras, kad ši programa bus dar viena paskata jaunimui susidomėti mokslu“, – teigė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas profesorius Osvaldas Rukšėnas.
„Mobilioji bioklasė“ yra aprūpinta modernia daugiau kaip 120 tūkst. litų vertės moksline įranga. Padedami universiteto studentų, moksleiviai su ja patys atlieka pažintinius eksperimentus. Edukacinę programą taip pat sudaro mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.
„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies moksleivių ugdymo ir jų smalsumo skatinimo. Tai – puiki galimybė jaunimui iš arti pamatyti šiandienos mokslo laimėjimus. Ypač svarbu, kad „Mobilioji bioklasė“ lankys įvairius šalies regionus, neaplenkdama ir nuošalesnių vietovių mokyklų“, – pabrėžė „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generalinis direktorius Algimantas Markauskas.
Kauno „Saulės“ gimnazija pirmai „Mobiliosios bioklasės“ išvykai buvo pasirinkta neatsitiktinai. Rudenį vykusį laboratorijos vardo konkursą laimėjo šios mokyklos moksleivis, kuris ir pasiūlė ją pavadinti „Mobiliąja bioklase“.
Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinės reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams, ją įgyvendina jaunieji Vilniaus universiteto ir „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio tyrėjai.
„Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą.