Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Jumbo 2013-08-28 21:13
Jeigu tai, ką kalbate apie dėstytojų atlyginimus teisybė, tai:
Dėstytojai gauna mažai, tačiau dauguma jų tiek ir verti! Galbūt krenta jų motyvacija dirbti, tačiau, iš kitos pusės - mažai verti - mažai ir gauna.
Manosios studijų programos kaina - 60,4k Lt (studentai ne lietuviai moka 60,4k €). Draugas studijuoja mokslus, kainuojančius ~2,5x pigiau. Ypatingų skirtumų ir taip varganoje kokybėje nepastebėjau, kas dar labiau liūdina, kadangi kylant studijų kainai - kyla ir lūkesčiai bei reikalavimai studijų kokybei (jos ir taip turėtų netrūkti, visgi - VU), o kaip trūksta bibliotekoje knygų, taip trūksta, kaip skaitomos paskaitos iš 100000 metų senumo konspektų, taip ir skaitomos. Kažkokio individualaus darbo su dėstytojais (kaip kad studijuočiau muziką) nėra, netgi norint pasiaiškinti, pasiteirauti, pasiklausti daugelis dėstytojų reaguoja labai apatiškai (juolab kad aiškinti jie nelabai ir besugeba, kaip bebūtų keista). Galvojau aš vienas toks keistas ir nepatenkintas, tačiau pakalbėjau su buvusia klasioke, studijuojančia tą patį, ką ir aš (tik Kaune), tai ji irgi nesuprato - kur universitetas deda pinigus?
Pajamos leidžiamos ne ten, kur reikia?
FtBall 2013-08-28 22:36
O kur pinigai panaudojami skaidriai ir tikslingai? Pavyzdžiui, dabar dažnai girdima reklama, kad taisomas kažkoks tai kelio ruožas.
- 2013-08-29 09:08
???
Kurso paruošimas - 0 Lt. Trunki apie du mėnesius, jei tai naujas, aktualus, arba bent jau nedėstytas Lietuvoje kursas.
Atnaujinimas - 0 Lt. trunki apie dvi savaites, jei ta sritimi domiesi arba joje dirbi.
Elektroninės medžiagos paruošimas - 0 Lt. Trunki apie mėnesį.
Darbas su studentais - 25 - 35 Lt už akademinę valandą. Iš viso valandų dažniausiai per pusmetį būna 32 akademinės valandos ( 2 kreditai ).
Reiškia, dirbi mažiausiai tris mėnesius prie kurso, o gauni kaip už 32 valandas.
Klausimas - o jei dirbčiau 6is metus, paruoščiau kiečiausią pasaulyje kursą, aplenkčiau Harvardą su MIT'u, gaučiau daugiau? ATSAKYMAS - NE. Būtų tik už 32 valandas.
Tai va, atsakymas - džiaukis, kad priėjus prie dėstytojo, tu nesi pasiunčiamas nachui, o apatiškai išklausomas. Nes dėstytojai turi bent po 3-4 kursus mažiausiai, bent dviejose aukštosiose mokyklose, bent vieną du projektus, ir tik tam, kad gautų kažką panašaus į atlyginimą.
Norit kokybės? Eikit prie Seimo, ir reikalaukit, kad dėstytojas už VIENĄ kursą gautų mažiausiai1500 Lt kas mėnesį. Tada nereikės dėstytojams mėtytis tarp visokių darbų ir šūdprojekčių, ir galėsit reikalauti naujų konspektų kas savaitę.
immortallt 2013-08-29 11:15
to -, seimas ne prie ko. Universitetas turi savotišką laisvę. Pasižiūrėk ISM'ą, programos daug geresnės, didžiausia verslo/ekonomikos biblioteka Lietuvoje. Sutvarkytas pastatas, puikios sąlygos (kondicionierius ir šildymas kiaurus metus) ir pan. Tobulėti yra kur, bet net TOP100 universtitetas nepasakyčiau, kad būtų ženkliai geresnis už ISM'ą.
- 2013-08-29 11:31
ISM'as yra privatus. Mes kalbam apie valstybinius. O ten veikia LR Aukštojo mokslo įstatymai, kur yra numatyta visokie docentų, profesorių atlyginimų koeficientai + nenumatyta nieks, kas būtina kurso priežiūrai, etc ...
immortallt 2013-08-29 11:42
Hmz, tik sakau, kad man atrodo, kad tokius dalykus rektorius sprendžia, bet taip, šitoje vietoje tikrai yra problema, tik nežinau, kuri vieta už tai atsakinga.
- 2013-08-29 11:55
Gali ir rektorius nuspręst, tačiau tai atsirems į pinigus, kitų aukštųjų mokyklų darbuotojų pasipiktinimą, etc ... Iš principo reikalinga trečioji jėga, kuri spirtų sistemai į kiaušus.
Studentai zyzia, kad kokybės nėra, ir balsuoja stodami į UK arba pila šūdą žiniasklaidoje. Dėstytojai nieko pakeisti negali, nes atsakymas yra „pinigų nėra“.
immortallt 2013-08-29 12:01
Kartais nėra universitetinė bendruomenė atsiribojusi nuo valdžios? Spyris ir turėtų būt rektorius.
Simplicity 2013-08-29 12:13
Kam rektoriui pjauti šaką ant kurios jis sėdi?
immortallt 2013-08-29 12:37
Tam, kad perlipti ant storesnės ir sveikesnės šakos?
- 2013-08-29 13:16
Neišeis, ir tol, kol aukštajame moksle bus taikomi laukinės rinkos dėsniai.
Simplicity 2013-08-29 15:43
Rektoriai ir dabar gerus pinigus gauna, tai kam visu tuo rizikuoti? Čia tau ne verslas ar investicijos,— niekas dėl galimai didesnio atlyginimo esamu nerizikuos. Be to, mažai kas šiais laikais dirba vedamas kokios nors idėjos. Dabar svarbiausia gauti finansavimą ir surinkti reikiamą skačių studentų.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Po studijų – su paskolų kupra