Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
sabotan 2011-02-24 18:25
Ne vien lietuva prasiskolinus, antra ko tiketis i6 valstybes kai jos pilie2iai ant jos svelniai tariant padeja reikia is prad=iu ka=ka padariti del valstybes tada ji tau ir pades bet tai turi dariti ne vienas ar keli asmenys. LDK susivienijo su lenkija nuosmukio laikotarpiu LDK di=iausia didybe buvo valdant Vytautui o kai pradejo valditi Kazimieras jis tapo lenkijos karaliu ir LDK kunigaik62iu tada prasidejo LDK smukimas
Analog 2011-02-24 18:57
, žmonės represuoti. Pamiršta kaip gyveno, tada prasideda burbėjimas, na prašom, keliaukit į Š.Korėją, ten galima kurt komunizmo rojų.
RiMuSaS 2011-02-24 19:13
Buvo ir gero padaryta, bet tikrai tai neatperka to kas buvo ir blogo padaryta tuo metu....
Bet ir kokia karta isaugo lietuvoj vieni aferistai ir vagys, nesvarbu kokio rango veikejas.
enternald 2011-02-24 19:17
Žmogau tavo teiginiai, nėra tikslus, studentas ir tada iš stipendijos ne ką labai mandriai įsiversdavo, bent jau ne visur.
Nemokami butai? bet nemažai žmonių gyveno viename kambaryje penkiese buvo ir baisiau.
Kaimas klestėjo? Atsigauk aš gyvenau kaime mano tėvai gyveno ir žinau kas buvo. Dabar mažai kaimiečių dirbą žemės ūkį tiesiog važinėja į darbus tvarkosi savo namus ir kai kurie gyvena ramiau nei mieste. Tie kas dar turi ūkius ar buvo apsukrūs ir prisirinko pajamų turi naujos technikos. Įdomiausia, kad pas juos dirba tik darbštūs žmonės, pijokai jau seniai nurašyti. 5 padaro tiek kiek padarydavo puse kaimo, todėl apie kaimą nesvaik kad ten prasigėrę ir keliai nei velnio nebuvo asfaltuoti. Ir 8 valandos ??? Kas per??? Hektaras burokų mokinukui po pamokų ir kad per savitę būtų, nori nenori. Arba per savaitę nuo gegužės pirmos visos pievos nupjautos. Pavarai per darbymeti dabar ilgiau, bet per paprastas dienas dirbi kiek nori. Kolūkis buvo pati prasčiausiai valdoma Sovietinio gyvenimo dalis: neefektyvi, lėta, reikalaujanti nežmoniško darbininkų skaičiaus.
Valkatų nebūdavo, jie prisivogdavo iš kolūkių, fabrikų...
Kainos nesikeisdavo dešimtmečiais, bet algos irgi, o prekių nelikdavo per valandą nuo atvežimo ir visos tokios vienodos...
Aš vaikštau vėlyvosiomis TSRS gatvėmis, elektra gaunu iš trasformatorinės sumontuotus prieš 2 metus, Važiuoju naujai perlietu asfaltu, keliai tik pylimai kai kurie TSRS, bet ir tai dauguma nulyginti per kalvas nukastas, Šildymą gaunu iš TSRS tinklų, bet todėl ir moku belekiek, nes nemaža dalis šilumos pakeliui išeina. Ligoninė TSRS pastatyta, bet visiškai perdaryta irgi prieš du metus. Mokyklos korpusas buvo pastatytas TSRS, senesnis dar Smetonos laikais. Uostas iš naujo pagilintas Lietuvos laikais. Todėl jei nematai pokyčių, tai gal tu aklas norėčiau paklausti! Be to išmok rašyti lietuviškai. Per 20 metų sukurta maisto, smulkioji prekybos, prekybos, kita pramonė. Prekybcentriai, telekomunikacijų įmonės artimąjį užsienį baigia užkariauti (žinoma gal kai kurios įmonės ir užsieniečių valdomos, bet vistiek jų būstinės Lietuvoje ir pelnas keliauja į mūsų biudžetą). Pastatyti mažesniuose miestuose kelių, galinga interneto infrastruktūra.
Ko mums reikia tai tvarkos, plačiąjai visuomenei suvokimo, valdžiai atsakomybės, verslo neklajoti velnias žino kur ir mąstyti apie ateitį, o ne gaminti belekiek (Sovietiniai fabrikai žlugo, dėl sovietiniais metais padarytų klaidų ir po to vyravosio statiškumo ("Ekranas", "Vingis" nieko nedarė pakeisti sritį nors ryškiai matėsi, kad kineskopams mirtis, "Tauras" atsigavo)).
Ir neprimesk demografinių problemų, savižudybių, alkoholizmo kaimuose. 1975-80-aisias pradėjo aiškiai šios problemos matytis ir kuri išgirtoji vyriausybė nusprendė tiesiog neberinkti ir duomenų ir nieko nedaryti, paprasta.
Nu ką, troli tave pašėriau?
Dėl mokslo reformos: reikėjo kelti ne kainas, o išmesti iš inžinerinių specialybių tarkime ekonomiką, investuoti į tarkime laboratorijų steigimą.
vyckas 2011-02-24 19:17
Skamba taip lyg patys lietuviai per 50 metų nebūtų sugebėję pastatyti nė vieno namo ir nutiest kelių... Žinoma greičiausiai neturėtumėm Ignalinos ar Mažeikių Naftos, bet kokia nauda dabar is jų Lietuvai? Tas kas rašė šitą rašinėlį pamiršo pridėt keletą punktų. Visiškai sunaikinta politinė kultūra ir atpratino žmones stengtis dėl savęs ir savo valstybės. Darbo turėjo visi tik niekas nedirbo.. Tobula santvarka...
Jomajo 2011-02-24 20:19
tu troli pirma ismok skaityt, tada mane mokyk rasyt. tau neaiskiai parasyta, kad si straipsni atkopinau siaip pamastymui? ir dar jei tau ligonines, mokyklas pertvarkyti tas pats kas pastatyti, uosta pastatyti ir pagilinti tas pats, tai tau ne tik skaityt reik mokintis, bet ir skaiciuoti. beje kelius perlieti ir nutiesti ir ne tas pats, apie sildyma sakai daug pakeliui iseina, tai gali imti paskola 50 metu ir renovuotis savo buta,nors neuzilgo nereikes imti net paskolos, o privers uz tai moketi. vat matai kaip gerai gyvenam troli?
Agnija 2011-02-24 20:24
Negalima nesutikt su straipsniu.
Pati dabar studijuoju ir yra liūdna žiūrėti kaip prarandamas žmogiškumas, nes visi pasiruošę daryti bet ką, kad tik išsilaikytų nemokamoj vietoj. Tuo tarpu tie kas studijuoja nemokamai gali nieko nedaryti nes "jų vistiek neišmes".
Studiju kokybė smunka į gylią balą, ir dėl to, kad dauguma sugebančių studijuoti emigruoja, o lieka technikumo lygio žmogeliukai, kurie pabaigę privačią kolegiją po to sėkmingai už didelią dinigų sumelę M. Romerio universitete gauna magistro laipsnį ir žiurim ką turim: kas antras magistras o kokia iš jų nauda? Šitas, kol kas niekam nerūpi, svarbu-mokėk ir doktarantūrą pabaigsi.
blizzard 2011-02-24 21:56
Spaudimas tarp tų kurie mokamose vietose ir tų kurie nemokamose tikrai jaučiamas..
Straipsnis puikus, na puikus tuom kad vis gi kalba žmogus realistiškai.. Baisu kad tiesą sako kuri akis drasko. Žmogai emigruoja ir tikrai ne po vieną, jau vasarą būdavo išeini į laisvės alėją tai sutinki daugiau rusakalbių ar anglakalbių nei lietuvių.. galvok ką nori.
Nenoriu sakyt kad prie sovietų buvo geriau nes nežinau kaip ten buvo. Bet kad jie daug ką padarė tai čia niekam ne paslaptis, visa infrastruktūra, visos gamyklos ir t.t. o mes per 20 metų nesugebame nei 10 dalies tiek pastatyt kiek jie pastatė.
Studentai emigruoja ne vien dėl studijų kokybės, manau ir pats profesorius tą supranta, tiesiog straipsnis buvo orientuotas, o studijas ir mokslo kokybę. Dauguma emigruoja todėl kad kaip pavadinimas sako "Lietuva tyliai gesta" ir niekam čia ne paslaptis niekas nežino kas laukia po metų ar kitų ką jau kalbėt kas bus po 10 metų?
Moralės normas galima pamiršt.. dauguma korumpuoti nuo valdininkų iki pencininkų kurie yra priversti kažką papildomo daryti.. kiek žmonių prie sienos stovi po 10+ valandų kad galetų pilną pasato baką dyzelino pigiau prisipilt ir cigarečių pigesnių nusipirkt?. Kaip žmonės butuose gyvena, teko pora aplankyt skirtinguose rajonuose, bet vaizdas buvo panašus, po to supratau kodėl toks populiarus alkoholis, kodėl apšiurę naktiniai klubai su traškančia aparatūra ir "rudai" išdažytom tualeto sienom atrodo malonūs ir patrauklūs ir kodėl namo gryžtama tik pernakvot.. ištikrųjų dažnai iš senuolių išgirstu kokią repliką "oj čia krizė, jokios čia krizės nėra - valgyt tai turim" ir tada supranti kokiame lygyje iš tikrųjų jie gyvena ir kaip mato pasaulį. Deja galiu pasakyt, kad pasitaiko ir jaunų žmonių kurie panašiai galvoja ir visus savo lūkesčius sumažina iki tokio menko lygio, svajonių nebeturi, geresnio gyvenimo neįsivaizduoja, pinigų netaupo, nes nemato tikslo dėl ko tai turėtų daryti..
Panašu kad visi kurie mano priešingai važiuoja kitur. Tikrai jų nesmerkiu ž priešingai man smagu žinoti kad dar yra žmonių kurie rizikuoja savo gyvenimu kokį turi dabar ir leidžiasi ten kur yra daugiau galimybių sukūrti rojų sau ir savo artimiesiems.
Na o dabartinią mūsų šalį galima būtų lyginti su viduramžių šalimi. Ir netgi blogiau nes valstybė gyvena tik iš mokesčių (vidurmažiais bet užkariaut galima buvo ką nors). Žmonės panašiai kaip viduramžiais, eidamas gatve supranti kas turtingas, o kas vargeta, jų mentalitetas taipogi skiriasi, nekalbu apie pasaulėžiūrą, kuomet žmogus kalba ir sako kad "va vieną dieną atsikėliau sugalvojau pasivažinėt, tai sėdau iki lenkijos per dieną ir suvažinėjau iš neturėjimo ką veikti" tai žmogus išvadinamas psichiškai nesveiku, nes juk kaip jis galėjo tokią nesąmonę padaryt? (čia tikras nutikimas..) reiškiasi nėra mąstoma blaiviai ar gal geriau tiktų sakyti, nėra pasimėgavimo gyvenimu.
Ta atmosfera iš aplinkinių labai stipriai jaučiama ypač kaip nesisvaigini su dauguma. Ji tiesiog nepakeliama.. kažin ar tai normalu..
Trūktas kitokio požiūrio, kitokių vertybių, kitokio mąstymo... mes tiesiog stovim vietoj.
WelniuRumai 2011-02-24 22:33
Jeigu moderatoriai neuzpyks, bet as riebei pasakysiu. NU NX, Jus visi lietuviai, kurie dar cia lankotes, ir bandot kazka pakeisti (tikiuosi), jus per siaurai mastot, MES NYKSTAM, tiek Lietuvos mastu, tie ES mastu, tiek viso pasaulio mastu. DABAR siuo metu, vel iseina ta lietuvybe, kad savi puola ant savu, pas mus per daug to piktumo like dar nuo senu laiku. Kas tauta yra jei ne mes, tie visi LIETUVIAI, MES TAUTIECIAI turim patys sawe tempt, negu kiti (ES, NATO, JAV AR dar kas kito,) MEs atsakingi uz savo saly, ir tik mes ja iskelsim is dugno, MES buvom galinga tauta, kol nepradejo MUSU spaust kiti. MES turim susiimt save y kumsty, kad persoktume kitus. Prasau JUSU visu, jei kad, norit draugai ir gimines gyventu gerai, nespjaukit jau taip per pety. Visa ateitis MUSU vaiku rankose, jei mes ismokinsim savo vaikus kad kazkur geriau negu savo namuose, tai LIETUVA zus per artimiausius desimtmecius. Mes turim puoseleti savo tradicijas ka mus moke seneliai ir tevai. MES TURIM BUTI GERBINGI IR ATSAKINGI
Atsiprasau uz rasyba, nervai nelaiko
WelniuRumai 2011-02-24 22:50
Is viso sios diskusijos supratau kad Mes jau vos nenuleide ranku, man gaila del to, mano manymu mes dabar tokie "Kur pastumsi, ten nueisim" Duokim atgal y snuky, tvarkom savo saly taip kad mums butu gerai o ne kitiems, tas nuo seno likes budas kad lengvi pinigai yra gerai, bet mes po tokio poelgio, smugdom patys save ir visas tas "Verslas" grys atgal. Siuo atveju tinka patarle "Kas sunui pakels uodega, jei ne pats"
Indigo89 2011-02-25 10:22
Lietuva buvo suzlugdyta tada, kai rusai visus protingiausius iszude (ar istreme i sibira, tai tas pats). Butu net labai keista, jei gyventmem geriau nei dabar gyvenam. Ir tikrai negyvensim geriau negu kitos salys artimiausiu ar net ir gan tolimu metu, nes nera zmogiskuju resursu, kurie galetu sali stumti i prieki kaip tai buvo pries tremimus.
Tir4elis 2011-02-28 11:06
Na tai pamąstom:
Teiginys - Prie sovietų mokslas buvo NEMOKAMAS ir prieinamas visiems gabiems, o dabar tik tiems, kurie turi babkių...
Na taip. Mokslas nemokamas, bet dėl jo kokybės visgi reiktu dar galvas pasukt. Žinoma buvo nuveikta labai daug gerų dalykų, bet kodėl tada vos griuvus TSRS pajutom, kad esam atsilikę n metų? Bei, kad geriausiai išvystytos būtent tos kryptys kurios geriausiai tarnauja karinei pramonei?
Teiginys - Prie sovietų studentas iš stipendijos galėjo pragyventi ir mokslus baigti (pats juo buvau), dabar tai neįmanoma...
Na, taip, tik kažkodėl studentai irgi mėgo papildomus uždarbius, prasisukimus turguose (panos iš Panevėžio sėkmingai Vilniuje pirktus megztukus realizuodavo Panevėžyje ir Šiauliuose). Mano paskutinės studijos jau grynai lietuviškos. Nebe TSRS palikimas, tai iš stipendijos, prisiduriant uždarbiais irgi gyvenau. Bei knygynų ir audio įrašų parduotuvėse buvau labai jau dažnas svečias.
Teiginys - Prie sovietų mokiniai po pamokų laiką leisdavo sporto aikštelėse, nemokamuose būreliuose, dabar pilnos daugiabučių laiptinės rūkančių, apsinarkašinusių snarglių...
Kas nori leidžia ir dabar. Netoli mano namų stadionas su mokykla. Vasarom per pamokas ir dažnai po jų triukšmas toks, kad kuo puikiausiai ir pas mane girdisi. O laiptinėse ir kiemuose rūkančių buvo tikrai ne mažiau.
Teiginys - Prie sovietų darbo turėjo visi ir nesimatė apsinarkašinusių valkatų, dabar jų pilni pakampiai...
Teisingai, darbo turėjo visi. Bet pamenu labai jau daug darbo vardan darbo. Su tėvais pašnekėjus irgi tokie pat atsiminimai. Daug kur darbas organizuojamas, kad tik daugiau žmonių reiktu. Dabar daugiau žiūrima, kad efektyviai padaryt. Automatiškai tinginiai ir alkoholikai lekia lauk. Žinoma dabar irgi yra neūkiškumo, tik mastai nebe tie.
Teiginys - Prie sovietų Lietuvos kaimas klestėjo, laukai buvo sėjami ir pjaunami, bei keliai asfaltuoti, dabar daug kur vien piktžolės auga, o kaimiečiai prasigėrę...
Teiginys - Prie sovietų kaimiečiai dirbdavo 8 val., dabar aria nuo aušros iki sutemų...
Vat čia tai prašauta, smarkiai prašauta pro šalį. Darbo buvo irgi daug. Nepamirškim, kad tada kaimas dirbo ne tik Lietuvos, bet ir nepasotinamos TSRS rinkai. Darbas ne iki 8, o iki tiek kiek reikia. Kaip ir dabar. Bet. Tada taupymo buvo 0, efektyvumas daugiausia popieriuje, realiai nieko gero. Pavyždžiui kaip jums toks dalykas. Kažkokiam institute paskaičiuota, kad konkretus traktoriaus modelis turi sudeginti tam tikrą kuro kiekį dirbant tam tikrą laiko tarpą. Dzin, kad lauke dirva nevienalytė, o ir jų būna skirtingų. Rezultatas - neišnaudojo traktoristas normos, pila perteklinį kurą griovin, nes turės problemų. Apskritai, kada buvo didžiausias klestėjimas? Paimkim įvairaus meto literatūrą. Didžiausi kiekiniai pasiekimai būtent pačiame TSRS gyvavimo gale. Iki kol TSRS sėkmingai pardavinėjo visems naftą ir ginklus savo satelitams. Ankstesnių metų pasakojimai dabartines krizes paverčia vaikiškais pažliumbimais.
Žinoma buvo ir gerų pavyzdžių, bet jie kažkaip visgi nuskęsta bendrame bruzdesyje vardan bruzdesio. Kiek tenka pakalbėt su klientais kurie rimtai užsiima žemės ūkiu, nereikėjo visko išdraskyt, o tiesiog reformuot sėkmingai veikusius ūkius į normalius UAB'us kurie užtikrintu darbo vietas bei atskaitomumą valdžiai ir savo darbuotojams. Tenka sutikt tokių UAB'ų. Ne visi gyvena gerai, bet gyvena. Plius, teko girdėt apie atsigaunančius "kolūkius" tiesiog pakeitusius TSRS kiekybę į vakarietišką kokybę ir vėl pradedančius gyvent.
Teiginys - Prie sovietų buvo propaguojama normali šeima, dabar visokie py-ai, bei surogatiniai individai...
Buvo ir tada visokių žmonių, tiesiog ne tos orientacijos individai buvo prievarta "gydomi", bei oficialiai sakoma, kad jų nėra. Dabar tiesiog pradėta kalbėt, jie tapo drąsesni todėl kai kam atrodo, kad jų anksčiau nebuvo .
Teiginys - Prie sovietų kainos nesikeisdavo dešimtmečiais, o jeigu keisdavosi, tai vos kelis proc. ir apie tai pranešdavo prieš pusmetį. Dabar kainos KYLA po keliasdešimt proc. ir vos ne kasdien...
O tokie žodžiai kaip "blatas", "deficitas" nieko nesako? Apie tai, kad uždirbdavo dauguma tikrai nedaug, bet ir nupirkt nelabai ką be pažinčių galėjai. Kaip dabar pamenu parduotuvių lentynas kurių dauguma tuščios, o keliose sudėtos kiaulių galvos. Prie dešrelių tekdavo ir 3 valandas eilėj pastovėt su tėvais. Ir kai kada jos baigdavosi taip ir nepasiekus eilės pradžios..
Kas dėl kainų kilimo dabar, nemaišykim situacijų. Per daug skirtingas reikalas. Dabar mus labiau įtakoja tai kas vyksta pasaulyje, bei iš anų laikų atsinešta neūkiškumo bei bandymo visko prisikaupt sėkla..
Teiginys - Prie sovietų už elektrą, dujas, vandenį, šildymą, telefoną, transporto bilietus mokėdavom simboliškai – kapeikas, dabar nulupa devynis kailius...
Todėl, kad tada priklausėme "didžiajai tėvynei" ir sistema bei šiaip ekonominė situacija buvo kitokia. Bet ir tai, reikia kalbėt tik apie laikus prieš "tėvynės" sugriuvimą. Dabar vėlgi, vis dar esame ipratinti, kad taupyt nereikia, už mus pagalvos kiti. O kadangi ir tauta ir valdžia prie to pratę, tai ko stebimės, kad nesusitvarkome viduje? Tuo labiau kai Rusija už dujas iš mūsų plešia daugiau nei iš visų kitų, o jos prižiūrimos įmonės ir šiaip daro ką nori. Taigi sudėjus savus ir išorinius veiksnius turim, ką turim.
Teiginys - Prie sovietų 1961-1985 nusižudydavo vidut. 450, 1990-2005 – vidut. 1500-1700, 2006-2009 – vid. 1100 žmonių kasmet...
Nieko keisto. Ankstesnės kartos buvo labiau užsigrūdinę morališkai. Jei pažiūrėime kaip nuo smetoniškų laikų iki dabar kito visuomenės vertybės bei prie ko žmonės bandė prisitaikyt, pamatysim, kad tauta vėl turi prisitaikyt gyvent savo galva. Deja kartos kuri tai mokėjo beveik neliko..
Teiginys - Prie sovietų apie prekybą žmonėmis niekas net nesapnavo, po 1990 TŪKSTANČIAI moterų buvo PARDUOTOS DIRBTI PROSTITUTĖMIS....
Na čia reiktu palyginti statistiką metais.
http://sos.vrm.lt/mod_richtext.php?pid=2
http://www.vrm.lt/index.php?id=566
Su šia problema susiduria ir kitos buvusios TSRS šalys. Nieko keisto.. Nusikaltėlių buvo visada. Tiesiog dabar dabar pasienyje nebėra spygliuotos vielos užtvarų ir KGB visur aplink. Daugiau laisvės visiems, bet kai kurie ją naudoja velniai žino kam.
Teiginys - Prie sovietų niekas nežinojo, kas tai bedarbystė. Dabar darbo neturi apie 15% žmonių, o apie 700.000 bvo priversti jo ieškoti svetimose šalyse...
Ei, na čia nesutinku. Lyginami nelygintini dalykai. Nebuvo kai TSRS gyveno geriau paskutiniais gyvavimo metais iki naftos krizės kurį tą pačia TSRS ir pakirto, bei dabartiniai laikai kai mokomasi dirbt efektyviai, o dar krizės laikotarpis + vis dar nemokame naudotis savo galvomis.
Teiginys - Prie sovietų iš pensijos buvo galima normaliai pragyventi, dabar 400.000 pensininkų skursta....
Tada kai kiek geriau gyveno tie pensininkai kurie buvo arčiau valdžios. Kažkaip nepamenu, kad seneliai būtu kažko labai nuveikę ar pailsėję su savo pensijomis. Dabar kai žiūrima pagal uždirbtus darbingu laikotarpiu pinigus daugiau dejuoja tie, kurie mažiau pinigų uždirbo anksčiau. Be to, ką su savo santaupomis bei uždirbtais pinigais anksčiau nuveikė nemažai dabartinių pensininkų? Suvartojo po nepriklausomybės atsivėrusioms galimybėms. Sukišta daugiau į tai, kas neduoda grąžos. Paskui paaiškėjo, kad trijų kambarių butai, mašinos bei kiti daiktai tampa dažnam našta. O parduot tenka jau kitomis sąlygomis nei įgyta. Žinoma ir valdžia gerai pagalių prikaišiojo. Bet kitą vertus, o kas daugiau balsuoja? Pensininkai, tik kažkaip visos valdžios apie pensijas kalba prieš rinkimus, o kai ateina kažkaip niekam nieko nesigauna.
Kitas dalykas, daug priklauso ir nuo pačių pensininkų. Turiu savo klientų tarpe inžinierių kurie išėję pensijon sėkmingai užuot vėpsoję serialus dar ir užsidirbt sugeba, nors ir turi ne kokią sveikatą.
Teiginys - Prie sovietų niekas nesikapstė šiukšliadėžėse, dabar jose kapstosi, ieškodami valgomų atliekų, net jauni žmonės...
Valkatavimas dažnam ne tik situacija, bet ir gyvenimo būdas. Kaitaliojantis ekonomikoms, visokių išlenda. Tiesiog anksčiau juos surankiodavo ir kažkur bandydavo "idarbint", bet rezultatas buvo apverktinas. Dabar tenka girdėt ir apie tokius "benamius" kurie mieliau sėdi prie turgaus su atkišta ranka nei ką nors dirba. Tačiau prisiminus kiek ankstesnius, jau lietuviškus laikus, kažko susidaro vaizdas, kad elgetaujančių matau mažiau. Nors berods važinėju po šalį tiek pat.
- Prie sovietų butus dalindavo NEMOKAMAI, bet būdavo eilės, dabar butų kainos – FANTASTIŠKOS, bet nėra eilių...
Aha, dalino. Laukdavo žmonės po n metų, gaudavo nusususį bendrabutuką su virtuve krūvai šeimų. Tada visko labai trūko. O dėl dabartinės situacijos tai vėlgi - ekonominis neišprusimas lygus 0 ir gobšumas.. Ką čia ir pridursi..
Teiginys - Prie sovietų gydymas buvo VISIŠKAI NEMOKAMAS, dabar – negali susimokėti, kad ir neoficialiai, - kelias į kapines...
Ir tada, ir dabar sėkmingai duodam kyšius, nes be jų nei tada, nei dabar beveik niekas nieko nedaro.. Dabar tik va pagaliau padoresnės medicininės įrangos atsirado.
Teiginys - Prie sovietų nebuvo tokios daugybės absurdiškiausių drausimų ir vienas už kitą kvailesnių įtatymų, kie yra dabar...
Oho. Va čia tai bent nusišnekėta . Tada TSRS konstitucijoje buvo daug visko prirašyta, bet realiai galiojo vienas vienintelis istatymas buvęs konstitucijos gale: Ten sakoma, kad aukščiau išvardinti istatyvai galioja kol nesikerta su socializmo ir komunizmo statymu. Kas tą sprendė? Partija su KGB. Taigi realiai ką norėjo, tą ir darė. Dabar nors kažkiek valdžia atskaitinga, bet kaip matome noras gyvent kaip prie "partijos" vis dar gyvuoja..
Teiginys - Prie sovietų valstybės tarnautojų (biurokratų) buvo apie 8000 (1988) , dabar – apie 72.000 (su savivaldybėm)...
Aha. Buvo mažiau, bet čia buvo tik dalis valstybės aparato. Daugiausia buvo skirta atsiskaitinėt Maskvai su tenykšte sprendimus priimančia valdžia. Dabar mokomės galvot savo galva. Kol kas nei tautai nei valdžiai nesiseka. Ką gi, mokslo šaknys karčios, lieka tikėtis, kad iki vaisiu visgi prieisim bent su sekančia politikų kartą, kuri nebeprisimins "socializmo statybų"..
Teiginiai - Sovietai Lietuvoje nuo 1945 iki 1991 metu stai ka padare:
1. Pastate miestus.
Realiai pastatė tik Visaginą. Daugiau jie būtu augę ir taip. Niekas vietoj nestovi.
2. Nutiese kelius, magistrales
Aha, tiesė. Bet teigti, bet be jų nebūtu nutiesta, sakyčiau yra kiek per drąsu . Augo šalis, reikėjo kelių. Tą būtu dariusi bet kokia valdymo forma.
3. Nutiese gelezinkelius
Šiaip jau su geležinkeliais daugiau pas nuveikė carai nei "partija" . TSRS liko tik pasitobulint pagal savo poreikius.
4. Nutiese dujotekius, naftotekius.
Teisingai. Bet statė savo, ne mūsų naudai. Mes buvome kiek labiau civilizuota darbo jėga. Tuo labiau, kad pabandžius pakalbėt apie nepriklausomybę visa tai buvo imta ir užsukta. "Družba" "remontui" ir dabar užsukta.
5. Nutiese elektros tinklus, kiekvienas vienkemis turejo elektra
Pirmiausia didžiąją dalį vienkiemių nugriovė. Paskui jau vedė elektrą kur reikėjo. Aišku liko ir vienkiemių kurie gavo elektros (jei pagrindinė linija ėjo netoli), bet kai kurie žmonės ne taip jau ir toli nuo manęs, taip ir nugyveno amželį be elektros savo vienkiemyje..
6. Patate lygonines, kiekviename mieste lygonines, poliklinikos
Aha. Statė. O kokia valdymo forma būtu nestačiusi? Tik va dėl gydymo kokybės ta kiekybe kažkaip nevisai pasiteisino. Kažkaip prisimenu, kad labai populiaru būdavo padūsaut, kad jei nori iš tikro pasigydyt reik kaip nors pakliūt į Vilnių arba Kauną..
7. Pastate mokyklas, kiekviename kaime, mieste kiekviename mikrorajone...
Galima pagalvot, kad anksčiau jų visai nebuvo .
8. Pastate Sporto centrus, baseinus, bibliotekas....
Taip. Bet ar tai privalumas? Argi kitokia valdžia to nebūtu padariusi?
9. Sukure zemes uki, kolukius, miskai buvo pleciami, auginami (dabar kertami masiskai)
Na, na . Žemės ūkis buvo ir prieš tai. Kolūkiai ne mažai kam ankstesnės kartos žmonių išmušė pamatą iš po kojų bei moraliai sužlugdė. Anksčiau norėdami išgyvent ūkininkai jau buvo daug kur pradėję vienytis į bendrijas bei kooperatyvus. Arba šiaip kaimyniškai sugyvendavo. Anksčiau ar vėliau į rimtesnius UAB'us tai ir taip būt išvirtę. Taigi dėl laaabai abejočiau ar čia taip jau gerai.
10. Pastate universitetus, technikumus, bendrabucius studentams....(VGTU, VU, VPU....KTU)
Dar kartą pasikartosiu. Ar čia privalumas, kad statė tai kas buvo būtina? Be to dauguma viso to tai normalūs dar prie anos respublikos pradėtų darbų tęsiniai. pastatų irgi . Šiaip senokai VU nebuvau, bet kad tuos pastatus statė TSRS tai..
11. Pastate oro uostus
Vėlgi tai kas būtina. nematau kažko išsirtinio, ko nebūtu ir taip padaryta.
12. Pastate gamyklas, mazeikiu nafta, Ignalinos atomine, Kuro aparatura, Lifosa, Venta, Elfa........Snaige, tauras, Vairas....
Pastatė. O paskui nebuvo aišku ką su visu tuo palikimu daryt. Technologijų atsilikimas, mąstymo inertiškumas. Liko vienetai kurie sugebėjo pirmiausia atsikratyt to, kas buvo likę nuo TSRS ir pramokt dirbt savo galva.
13. Lietuviu nuo 1945 metu iki 1990 metu padaugejo 1 milijonu 300 tukstanciu (nuo 1990 metu iki 2009 metu sumazejo 400 tukstanciu)
O gal paskaičiuojam kaip čia taip gavos, kad prieškariu per okupacija ir pokariu lietuvių staiga ėmė ir gana smarkiai pamažėjo? Gal sudedam priverstinės emigracijos bei trėmimų aukas? Kažkaip tas 1.3 milijono įspūdžio nebedaro. Ypač kai supranti, kad netekome didumos gabiausiu, energingiausiu bei ypač tų, kurie sugebėjo galvot savo galva.. O šie trūkumai kaip tik dabar labai stipriai jaučiami. Ypač jei palygini anketas pagal amžių kur bandoma suprast kaip ankstesnė bei ypač dabar valdanti karta sugeba tapti darbdaviais. Visa laimė, kad jaunesnės kartos anketos atrodė padoriau.
14. Pastate 14 Institutu pvz Chemijos, Fizikos, Lietuviu kalbos institutas..........
Vėlgi, tai tik tęsiniai to, kad buvo pradėta anksčiau, bei įgyvendinimas to, kas buvo būtina. Bet kiek visame tame kokybės? Kažkaip iš viso to kas dedasi dabar aplink sakyčiau, kad bėda persiorientuojant nuo tarnystės "didžiajam broliui" prie savo poreikių tenkinimo..
Teiginys - tu dabar i mokyklele vaiksta TSRS gatvemis, TSRS tiltais, elektra gaunai is TSRS tinklu, elektriniu, transformatoriniu, sildyma gauni is tu laiku silumos tinklu, masina vaziuoji TSRS kelaiai, o lygonine, poliklinika vaiksta TSRS pastatyta, tavo mokykla TSRS pastatyta, Oro uostai, kalipedos uostas...apsidairyk aplink, viskas TSRS.....
Taip, visur TSRS, bet kai pakapstai giliau, nukrenta daug "špakliaus" ir matosi, kad ne tiek ir daug naujo padaryta po ankstesnės respublikos. Tik, daug, daug remonto ir ne visada kokybiškos priežiūros. Kaip ir tas geležinkelio tiltas kuris po bombardavimo per antrąjį pasaulinį iki šių dienų taip ir stovėjo nesutvarkytas.
Ilgas "talmudas" gavosi . Tikiuosi kas nors visgi pagalvos ir rimčiau apsižiūrės aplinkui perskaitęs .
Laurynas19 2011-02-28 20:07
80% komentatorių protingi žmonės,, taigi dar nenuleiskim rankų..
Visiems vertėtų perskaityti (yra dar žmonių kurie kažką daro):
Tyrimo eigoje bus atliekami šie uždaviniai:
1. Formuluojama tyrimo metodika, problemos analizės būdai, vertinimo kriterijai
2. Atliekama socialinės padėties ir grėsmių vertinimui būtinų duomenų atranka ir analizė
3. Konstruojami socialinės situacijos ir socialinių bei politinių grėsmių kitimo ir pasekmių scenarijai
4. Keliamos ir tikrinamos galimų problemų sprendimų ir priemonių alternatyvos.
5. Formuluojamos rekomendacinės valstybės programų ir valstybės bei visuomenės institucijų veiklos būdų kryptys, galimi poreikiai
Išvadas rasite čia http://www.civitas.lt/files/Tyrimas_Lie ... svados.pdf
rimasD 2011-02-28 23:02
Čia visų mažų tautų problema. Pagalvokit, kiek kainuoja vadovėlis, kuris išleidžiamas 5000 vnt. tiražu, ir 100 000. Jeigu jau ėjome į ES, tai buvo aišku, kad mažytei tautai išsilaikyti bus sunku. Iš kitos pusės, tai mūsų politikai kaip avinai, ką jiems ES sako, tą jie ir daro. Užtai ir dujos brangiausios pabaltijy, ir benzinas. Nesugeba atstovauti, ieškoti, kas Lietuvai geriau, sugeba tik ES lėšas pasiimti.
Wickit 2011-02-28 23:03
Vytautas Radžvilas yra vienas protingiausių Lietuvos žmonių. Didžiausia pagarba.
Tir4elis 2011-03-01 11:23
Kaip ir sakiau. Nemokame galvot savo galva, o vis dar laukiame nurodymų iš viršaus...
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
V.Radžvilas: Lietuva tyliai gęsta