Kaip užsiregistruoti „Facebook“, jei tavo vardas - Mark Zuckerberg?  (22)

Kiekvienas mūsų gali būti ypatingas ir unikalus, tačiau neabejotinai egzistuoja galimybė, jog dar kažkuris planetos gyventojas turės tokį patį vardą ir pavardę, kaip ir jūs. Kažkur pasaulyje gyvena Stivas Džobsas ir Viljamas Geitsas, kurie niekada neįkūrė gigantiškų IT kompanijų. Pasaulyje gyvena ir dar vienas Markas Zuckerbergas, turintis teisininko diplomą, o ne socialinių tinklų įmonę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tiesa, „Facebook“ nėra linkęs patikėti tuo, jog Visatoje gali egzistuoti koks nors kitas Markas Zuckerbergas (Mark Zuckerberg). Tačiau toks žmogus visgi yra, ir jis gyvena Indianapolyje (JAV). Kai šis žmogus nusprendė užsiregistruoti „Facebook“, jam teko įveikti neeilines kliūtis. „Prieš du metus man apskritai buvo atsakyta įregistruoti asmeninę „Facebook“ sąskaitą, ir visa tai vien dėl mano vardo ir pavardės. Aš jiems turėjau nusiųsti savo vairuotojo pažymėjimo, gimimo liudijimo ir profesinės teisininkų asociacijos licenzijos kopijas. Tik tada jie patikėjo, jog aš egzistuoju ir man buvo leista įkurti savo puslapį minėtame socialiniame tinkle“, – teigė Zuckerbergas, pasakodamas savo istoriją žurnalistams.

Šis tapatybės įrodinėjimas truko keturis mėnesius, kol neapsikentęs teisininkas nusiuntė „Facebook“ administracijai teisiniu ieškiniu grasinantį laišką. Tai ženkliai paspartino procesą ir jo sąskaita pagaliau buvo įkurta. Kitus du metus teisininkas Zuckerbergas naudojosi bendravimo su kitais socialinio tinklo vartotojais galimybe, kaip ir bet kuris kitas asmuo – išskyrus tai, jog jį dažnai painiodavo su šios kompanijos įkūrėju. „Dažnai gaudavau laiškus iš kitų „Facebook“ lankytojų, kuriuose jie man dėkodavo už sudaryta galimybę rasti giminaičius, su kuriais buvo nutrūkęs jų kontaktas. Ir iškart prašydavo manęs paskolinti pinigų, kad galėtų nuskristi lėktuvu ir juos aplankyti“.

Nepaisant tokių užklausų, Zuckerbergas vis dar naudojosi „Facebook“, kaip priemone savo vaikams prižiūrėti: „Mano vaikai paaugliai, ir tai yra vienintelis būdas, kaip pamatyti, ką jie veikia laisvalaikiu ir su kuo bendrauja“.

Praėjusią savaitę Marko Zuckerbergo „Facebook“ sąskaita netikėtai be jokio paaiškinimo buvo išjungta. Šį kartą teisininkas kreipėsi tiesiai į žiniasklaidą, ir „Facebook“ sureagavo itin sparčiai – socialinio tinklo atstovai atsiprašė už klaidą ir užtikrino, jog „sąskaita bus aktyvuota artimiausiu metu“.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(7)
(0)
(5)

Komentarai (22)