Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Vytautas 2011-06-14 17:07
Otto, čia kai kas neaišku.
1) Jei darbdaviai dabar patys suranda, tai reiškiasi, kad darbų yra nagingam ir kūrybingam žmogui?
2) Kaip investavus į verslą buvot išdurti? Jei tai buvo jūsų verslas, tai tik jūs buvote jo savininkais. Kaip galėjo kiti lobti iš to, kas teisėtai priklausė jums?
3) Jei kalba eina apie aprašytą įsidarbinimą valdiškose įstaigose - visiškai pritariu. Baisi betvarkė. Bet jei privataus kapitalo įmonė, į rimtas pareigas niekas nestato giminų ar pažįstamų - ten svarbu rezultatas, kitaip įmonė bankrotuos. O jei darbuotojas į pareigas tinka bet koks, žinoma, tuomet priims iš artimų giminių. Tačiau tikram specialistui, nematau jokių problemų konkurencijoje. Gal aš ko neįžvelgiu?
4) Šioje diskusijoje nėra kalbos apie patriotizmą - tai man asocijuojasi su tam tikru fanatizmu. Tiesiog kalba eina apie tai, kad Lietuvoje gyvenimo sąlygos yra neblogos, o užsidirbti tinkama pragyvenimui galima ir čia, tik reikia sumanumo ir noro. Daug noro.
Vytautas 2011-06-14 17:10
Taip, žmonės emigravo. Na ir kas? Ar "mergaitė" rašo, kad emigracijos nėra? Gal tada tos eilutės nepastebėjom - parodykit, kur ji. Mes įskaitėm tik jos pasamprotavimus, kodėl ji ketina grįžti į Lietuvą. Ir tikrai ne dėl pinigų - bent jau taip galima suprasti, o dėl savijautos. Ir ji tokia ne viena - gal Daumantas Matulis irgi su "rožiniais akiniais"? http://www.technologijos.lt/n/mtl/S-198 ... 16&l=1&p=1 Gal ir kiti norintys grįžti lietuviai?
Kame problemos, kad kai kurie lietuviai nori grįžti į Lietuvą?
blizzard 2011-06-14 17:14
Stipriai čia.. Iš tikro nežinau kaip dauguma, bet aš asmeniškai dėl to ir nerimauju, kad būtent ateityje jau bus metai ir nebus ką daryt daugiau, nei važiuot kažkur, nei čia ką pradėt...
Taip sakant jokio užtikrintumo, jokio stabilumo..
Jomajo 2011-06-14 17:17
Vytautai norit pasakyti, kad nei vienas is tu tukstanciu isvykusiu nebeturejo sumanumo ir truko noro gyventi lietuvoje? labai abejoju, ir isvis apie koki dideli nora kalbam, juk as zmogus ir valgyt noriu sendien ir dabar, o ne gal kai bus geriau.
jjhjhjhjhjhjhj 2011-06-14 17:21
"Uzsakytas straipsnis" - suprask neimanoma kad zmogus myletu savo Tevyne
Kad taip mastanciu tipu neatsirastu, tautiskumas turi buti diegiamas tevu, ir mokykloje. Tik taip galime susikurti gera gyvenima - dirbdami savo tautai, ir vieni kitiems padedami. Tai yra saugumo ir materialines geroves uzsitikrinimo pagrindas
Patys geriausi vergai - nezinantys nei savo saknu, nei is kur jie kile , nei kokiai zmoniu grupei priklauso, is leto pranykstantys multi-kulturineje biomaseje, dirbdami mazai grupelei isrinktuju
Vytautas 2011-06-14 17:22
Bendrame šios diskusijos fone būdamas darbdaviu, jei tik turėčiau laisvų lėšų ir supratimą, kuo Juodulys galėtų dirbti, teikčiau pasiūlymą į darbą. Vien jau dėl to, kad žmogus supranta kaip "veikia gyvenimas" ir kas tai yra darbas bei jo rezultatai. Daugeliu atveju žmogaus požiūris į gyvenimą daug svarbesnis nei jo profesinės žinios. Daug ką galima išmokti ir darbo metu. O gal kas pasiūlys ir be manęs Teigiamo potencialo turintys darbuotojai Lietuvoje tikrai nesimėto ir juos priimtų daugybė įmonių. Žinoma, tokia situacija ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Vytautas 2011-06-14 17:27
Aš nežinau, kodėl išvyko tas tūkstantis. Tikrai. Tačiau neabejoju, jog tik dalis iš jų padarys tokią karjerą, kuri būtų neįmanoma Lietuvoje. Ir tai bus tie sumanieji, kurie nusprendė, kad čia per mažos galimybės arba tiesiog norėjo pamatyti pasaulį. Tokiems nieko neprikiši. Didžioji dalis išvyko dėl to, kad išvyko kaimynai, draugai. Kad užsienis jiems buvo pateiktas kaip rojus. Kaip jiems sekasi? Irgi nežinau. bet žinau, kad kuriasi nauja verslo sritis - lietuvių emigratų psichologiniai konsultavimo centrai. Mat paklausa yra. Kiek jų konsultuoja, nežinau. Bet aišku, kad ne visiems ir ne viskas pavyksta ir kai kuriems būtų geriau grįžti į Lietuvą. Štai apie tai ir yra šis straipsnis.
blizzard 2011-06-14 17:27
Ir visiškai dėl to nesiskundžiantys
galim mes čia postringaut apie vergavimą ar apie patriotizmą kažkokį, bet esmė tame kad nesvarbu ar tavo vėliava trijų spalvų ar ne, vergas vis tiek dirbs ten kur jam sąlygos bus geresnės, nebent jėga priversi.. net ir vergas ant tiek protingas.
Vytautai. Dauguma išvyko ne dėl mados.. Dauguma žmonių vis dar išvyksta, čia dabar šią minutę. Kiti dar tik planuoja. Tikrai ne dėl mados. Patikėk manim supranta kad ten viską reikės nuo nulio pradėt..
turiu pažįstamų kurie studijuoja danijoj, Uk, tikrai ten jie ne dėl mados važiavo, važiavo todėl kad norėjo kažko pasiekt ir turėjo vizijų ateičiai. Tokių ne vienas ir ne 3.. gal jiem prasčiau sekėsi nei man, gal neturėjo čia galimybių studijuot, man nesvarbu kodėl, faktas tas kad išvyko ir panašu kad nei vienas vargo nemato.. studijuoja tai kas jiems patinka, pragyvena ir galvos nesuka.
Otto 2011-06-14 17:37
Bandau atsakyti;
1) Darbų yra, tik niekaip neatsiranda normalaus atlyginimo, todėl ir laksto ieškodami, kas dirbtu pusdykiai.
2) Realizuojant produkciją, buvo "pamažinta" kaina vos ne iki savikainos, o pinigų mokėjimas uždelstas beveik metus.
3) Rašiau ne apie giminaičius, o apie darbo rinkos biznį, be to, jei esi darbdavys ir iki šiol su tuo nesusidūrei, tai tik laiko klausimas, kada susidursi, ir visai nesvarbu, ar įmonė privati, ar biudžetinė, ras kaip "įkalbėti".
4) Noro visada užtektu, tik jis turėtu būti kažkiek abipusiu supratimu grįstas, nepamirškime ir sveikatos,.. daug sveikatos, kai tenka dirbti viršvalandžius ir dar dasidurti papildomu darbu, kad išgyventum.
Vytautas 2011-06-14 17:42
Puiku, jei taip. Man juk negaila, kad žmonėms gerai. Bet ar tikrai gerai, pamatysim po 5-10 metų. Gal viskas ir tuomet bus gerai, o gal vienas iš tavo draugų parašys panašų straipsnį kaip šio teksto autorė. Dabar nėra ko apie tai diskutuoti - aš būdamas 22 metų tikėjau daugeliu dalykų, kurie dabar atrodo kiek romantiški ir idealistiški. Spėju, tai nutinka daugumai, jei ne visiems. Tačiau apie tai neverta kalbėti, kol nepraeina tie 10 ar 20 gyvenimo metų.
Vytautas 2011-06-14 17:47
Vadinasi reikia keisti darbą, kurti savo veiklą. Niekas nepasikeis, jei nekeisim patys...
Juodulys 2011-06-14 18:30
Aha, tai tu kaip pradinį teiginį sakai, jog tik užsienyje galima kažko pasiekti? Remiantis šiuo teiginiu ir atitinkamos išvados, kad tik užsienyje gėris
O kodėl tu taip manai?
Dabar jau mes kalbam apie tuos, kurie studijuoja ir dirbs kvalifikuotą darbą, kitaip sakant taps savo srities profesionalais, kurie ir Lietuvoje gali gaut 4-6kLt.
Taigi, kuo tai savaime geriau studijos ir darbas užsienyje? Didesnės karjeros perspektyvos? Na.. pasaulinio lygio kompanijų vadovais tampa vienetai. Iš tų, kurie išvažiavo gal koks vienas ar du ir pasieks tokį lygį. Visi kiti kiek pasieks užsienyje, tiek pat gali pasiekt ir Lietuvoje. Užsienio kapitalo įmonių dabar jau ir Lietuvoje yra. Ir daryk sau tą karjerą. Jei žmogus tinkamas vadovaut pasaulinei kompanijai, tai jį pastebės ir vadovaujantį Lietuvos filialui
Nebūtinai ten bus aukštesnis mokymo lygis nei Lietuvoje. Sutinku, kad prestižiniuose universitetuose yra geriau/naudingiau studijuoti. Bet čia jau iš viso pasaulio žmonės veržiasi. Ir lietuvių pakliūna ten vienetai. Ir tikrai dauguma lietuvių studijuoja ne juose. Kiti universitetai - dažniausiai nelabai ką skiriasi nuo Lietuviškų. Ir net galėčiau ilgai ginčytis ar tikrai yra gerai siaura specializacija, ar visgi verta bent truputį pasimokyt plačiau. Kad ir tiksliukui psichologijos pagrindus, filosofijos, teisės, ekonomikos ir t.t.
Ir tarkim tas tiksliukas yra koks nors informatikas. Ar tikrai geriau dirbt programuotoju užsienyje? Kuo? Įdomesni projektai? O Lietuvoje ką, kitokie? Ar gal karjerą lengviau užsienyje padaryt? O Lietuvoje manai nepastebės perspektyvaus darbuotojo? Ar nepaskirs vadovaut projektui to, kuris geriau moka tai daryt?
Ne, aš neneigiu, kad yra specialybių, kurias geriau mokytis užsienyje. Gal Lietuvoje tai prasčiau dėsto, gal net nėra tokių. Žinau žmonių, kurie išnagrinėjo Lietuvos ir Anglijos universitetų dominančios specialybės programą, lygį ir nusprendė, kad tas Anglijos universitetas yra geriau, nors ir finansiškai daug brangiau.
Kaip gali Lietuvoje neturintis galimybių studijuoti, jas rasti užsienyje? Jei sugebi užsienyje gaut nemokamas studijas, tai sugebėsi ir Lietuvoje? Užsienyje dar ir dirbt privalėsi. Taigi turėsi dar labiau arti, kad kažko pasiektum? Sunku studijuot ir dirbti. Bent jau statistika rodo, kad tik studijuojantys gauna geresnius pažymius nei dar ir dirbantys.
Simplicity 2011-06-14 18:35
Nepyk, Vytautai, bet tas pasakymas jog išvažiuojama dėl mados jau net nebejuokingas darosi Iš kur čia tokių genialių minčių traukiat? Sutinku, kad yra vienas kitas procentas, kuris išvažiavo laimės išbandyt, bet tokių vienetai. Dar nei vieno nesutikau (nesvarbu ar tai būtų lenkas, latvis ar rusas), kuris į svečią šalį būtent dėl mados būtų išvažiavęs. Visi sutikti išvažiavo užsidirbti pinigų, nes gimtojoj šaly gaunamas atlyginimas leido tik egzistuoti, o ne gyventi. Tempimas nuo algos iki algos nėra gyvenimas, o tik egzistavimas. Ar nesusimąstot kodėl Lietuvoj tokios populiarios akcijos ir jamam dienos? Tikrai ne dėl mados ar bandos jausmo, o dėl to, kad žmonės pinigų neturi. Visas tas taupymas jau iki tiek į kraują įaugo, kad iš šalies net juokinga atrodo. Paprasčiausiai atpranti žmogus nuo to kainų sekimo, centų skaičiavimo...
Kas man dar užkliūna, tai tas amžinas aiškinimas, kad reikia imtis verslo, būt puikiu specialistu, kopt karjeros laiptais. Panašu, kad jus jau sėkmingai užprogramavo matyt tik patį save, daryt karjerą ir nesuvokt realaus pasaulio. O realus pasaulis yra toks- ne visi darbai yra tik "pirk-parduok" sėdint prie kompiuterio. Gi reikia ir duoną kept, batus taisyt, vilkiką Europos keliais gainiot ar tuos pačius buitinės technikos gaminius surinkinėt. Šiose pozicijose nedirbs nei vienas bent kiek mokslo krimtęs, nes tai neperspektyvu ir labai prastai apmokama. O tai kas tada dirbs? Robotai dar nėra tiek pažengę, kad būtų galima jais žmones bet kurioj darbo vietoj pakeist.
Taip, kad jūs ir toliau galit teigt, kad norint gerai Lietuvoj gyvent tereikia noro ir prisiderint poreikius prie MMA, o aš teigsiu jog valstybei reikia nusistatyt kažkokią kryptį ir jos laikytis. Bent jau šiuo metu man visiškai neaiški nei švietimo, nei sveikatos priežiūros, nei socialinė politika. Tą "chaltūrą", dar žinomą kaip valstybės valdymas, galima sulygint su pasakojimu kaip programuotojai namą statė.
Jei kam įdomu, čia yra versija rusų kalba- http://www.xakep.ru/post/12860/
Simplicity 2011-06-14 18:45
Džiugu, kad visi Lietuvos universitetuose paruošti specialistai gali gauti 4-6 tūkstančius litų. Keliausiu apie tai savo pažįstamai su magistro laipsniu apie tai pranešt. Ką ji čia Airijoj vargsta, kai turėdama mokytojos specialybę Lietuvos mokykloje gali vos ne airišką atlyginimą gaut.
Papildyta
Kadangi Lietuvoje gydytojais gali dirbti net šaltkalviai, tai jiems 4-6 tūkstančiai negalioja. Kaunas- Klinikinės fiziologijos gydytojas, 2340 LTL.
http://www.ldb.lt/LDBPortal/Pages/Posit ... h=POSearch
Taip, kad laikas baigt svaičiot apie tuos menamus specialistus, uždirbančius 4-6 tūkstančius. Jei tokių yra, tai tik vienetai, kurie dažniausiai vienaip ar kitaip susiję su IT ar pervežimais- sferomis, kurios gauna užsakymus iš užsienio šalių. Imk kurią nors pramonės šaką ir pamatysi jog ten retas inžinierius konstruktorius su 20 metų patirtimi gauna tuos 4 tūkstančius litų.
blizzard 2011-06-14 18:50
Na moterys gal skundėsi, bet aš kalbėjau apie visiškai nesiskundžiančius nes jiems tas šaknų žinojimas, ar kažkokių žmonių grupei priklausymas tiek pat svarbus kiek norimos tv laidos pažiūrėjimas šį vakarą.. Kiekvienas savo gyvenimą gyvena, todėl tokių bendrumų ieškojimas ir bandymas taikyti jį masėms jau nebeveikia.. aišku yra ir tokių, bet turbūt tokie neemigruoja o jeigu emigruoja rašo tokius straipsnius kaip šis.
Aišku galima ir Lietuvoje pasiekt kažko. Bet sudėjus visus taškus ant I puikiai matom skirtumus, galimybes ir laiko/pinigų/nervų/pažinčių sąntykį...
Kitas dalykas visas valdymo aparatas, korupcija ir t.t. kiek sąžiningų verslininkų pažįstat? kokios sąlygos taikomos dabar pas mus pradedantiesiems ar smulkiesiems verslininkams, prašom galit palygint su užsienio valstybėm ir man atrodo nekils tokių klausimų kodėl ten geriau nei čia pradėt verslą.. nekalbu apie ekonomikos dydžio skirtumus, o kaip žinia kur ekonomika didesnė ten ir įsitvirtint lengviau. Juolab kad užsienyje nėra tokio monopolio kaip čia kuris tiesiog žudo..
Nu kiek savo srities profesionalų pažįsti kurie tokias algas gauna? IT sektoriui gal, nes tik ten dar matomas pagyvėjimas.. o taip tai visiški vienetai, dabar įmonės direktoriaus pavaduotojas, jeigu įmonė pinigų neplauna gauna mažiau, o ir pats direktorius panašius pinigus gauna, tai tu man nori pasakyt kad darbuotojui mokės daugiau? nežinau žmonės kur jūs tokius skaičius traukiat ir kur jūs tokias tendencijas matot.. Beje kuris čia iš mūsų tikisi tapt savo srities profesionalu? tu juo tapsi po 10 metų darbo, o gyvent dabar reikia. Negalvok kad iš 1000 studijavusių žmonių visi 1000 bus profesionalai visus įdarbins darbdavys, naglas, kuris sugebės mokėt tokius pinigus ir visi laimingai gyvens.. taip nebus. Man toks mastymas tolygus mastymui kad nuvažiuosiu į Airiją ir tapsiu kokios įmonės direktoriaus pavaduotoju pačią pirmą savaitę..
Apie mokslo lengvatas turbūt nesi girdėjęs? pvz paskolas be palūkanų, arba kad jas reikia pradėt mokėt tik tada kaip jau gauni išsilavinimą, arba kad danijoj mokslas išvis nemokamas ir t.t. o kas trukdo dirbt? o tai jau Lietuvoj jeigu dirbi mokydamasis tai jau viską moki tiek kad dar ir stipendiją gaut išeina?
grįžtant prie kvalifikuoto darbo, tai dar kartą pasikartosiu iš kur tokie pinigai?, gal nekalbėkim vien tik apie IT nes nevisi tą IT užsiima.. o ir tas IT man rodos jau tuoj ne taps tokiu rojum nes dar metai kiti ir žymiai daugiau pradės stot į tą IT, konkurencija augs ir kartu algos mažės..
Beje kitas įdomus klausimas pamąstymui. Kiek Lietuvoje yra įmonių, kurios pasiruošusios priimti tokio lygio profesionalus kuriems mokėtų 4-6k į rankas? Kad tiek mokėt ir tokius žmones samdyt tai čia turi būt geri, labai geri projektai, man asmeniškai nesitiki kad Lietuvoj yra įmonė kuriems reikėtų tarkim 1000 tokio lygio darbuotojų..
p.s.s. mano kaimynas turi visas vairavimo kategorijas ir vairuoja mašinas jau turbūt apie 30 metų, spėk kur toks savo srities profesionalas dirba? ogi mašinas parvarinėja, remontuoja ir parduoda. Nesakau verslas neblogas. Pinigų lieka neblogai, bet tik klausimas kodėl pvz nedirba jis kokioj turizmo įmonei vairuotoju autobuso?, kodėl tralistu nedirba? kodėl nedirba pas kažkoki axujena verslininką vairuotoju? juk 30 metų stažas, ne toks jau ir juokas, kažkodėl nėra kas pasiūlytų tokių darbų, atlyginimai panašūs į tai ką jis gauna varinėdamas mašinas. O apie įmonės kūrimą net nesvajoja draugas jo sukūrė įmonę, pirko naujus tralus per tą pakilimą visą, burbulas sprogo, dabar žmogus plaukus raunasi nes paskola apie milijoną paimta, tralai genda, vairuotojam algas mokėt reikia, mašinų irgi jau taip nebeperka kaip seniau.. o va atrodytų galėtų eit vairuotoju dirbt, mechaniku nes remontuot mašinas moka, o juk ir profesionalai savo srities... bet kažkodėl nesigauna. Tam darbdaviui visai nusispjaut ar tu vairuoji 10 metų ar 30metų. Tas pats ir su dauguma kitos srities įmonių , tie jūsų profesionalai reikalingi tik kokių inovacijų kūrime, kiek tokių Lietuvoj sukuriama?
Vytautas 2011-06-14 18:52
Ir kas yra ta valstybė? Kas turi šituos pokyčius padaryti, kad gerbiami valstybės piliečiai nebėgtų iš savo valstybės? Kiek žinau, valstybėje pagrindiniai valdžios žmonės yra renkami per rinkimus, o ne paveldi postus. O išrenka dauguma.
Vat labai įdomu, kas turi Lietuvoje kažką pakeisti į gerąją pusę, jei visi nepatenkinti tiesiog ima ir išvažiuoja?
Vytautas 2011-06-14 19:01
Nuo kada univerą baigęs žmogus yra specialistas? Nejuokaukit taip. Man kaip ir daugumai verslo žmonių vienodai, ką žmogus baigęs - arba jis turi potencialo dirnti reikiamą darbą arba ne. Magistro kaip ir visi kiti švietimo laipsniai kapitalizmo pasaulyje yra labai menkas rodiklis, nebent įmonė tiek daug sulaukia pageidavimų į darbą, kad turi prafiltruoti daugelį kandidatų. Tuomet kaip kriterijus tinka ir laipsnių kiekis.
Iš kitos pusės, puiku, kad Airijoje gera alga ir geras mikroklimatas. Man tikrai dėl to negaila, bet ir pavydas neima
blizzard 2011-06-14 19:07
Kad žinok reikėtų dar gerai pagalvot ar tie postai nepaveldimi apie kokią jūs demokratiją galit kalbėt kaip tokia korupcija?
Valdymo aparatas ir korumpuoti valdžios žmonės, šitoj vietoj turi viskas prasidėt, jeigu ne tai ir toliau bus tokios emigravimo ir nepasitenkinimo tendencijos..
O kad dar ilgai nesikeis valdžioje niekas tai va paskutiniai rinkimai labai gerai viską parodo, kandidatų į savivaldybes buvo 17000 per visą Lietuvą tai ką tokie skaičiai rodo? gal nustokim apsimest kvailais ir pažiūrėkim kaip yra..
beje dėl paskutinio tavo komentaro, tu tikrai verslą turi Lietuvoj su tokiu požiūriu? dievaži turbūt rojus žemėje... kol tokių bus dauguma pas mus tai nežinau kiek milijardų metų turės praeit..
EDIT:
Ai pavargau čia ginčytis atvirai pasakius, išsakiau savo nuomonę buvo kas pritarė, buvo kas ne. Panašu kad kai kur Lietuva tarsi atskira valstybė nes situacija visiškai kitokia, čia matyt priklauso nuo savivaldybių kurios valdo savo kraštą (panašiai kaip LDK laikais). Sėkmės linkiu ir laimės tiems kurie sugebėjo čia kažką sukūrti ir kuriems gerai sekasi nebandant apeit mokesčių ar nebandant samdyt STT konkurentam. Išties tai jum pasisekė jeigu sugebėjot verslą pradėt ir išplėtojot jį be jokių šešėlių. Gal dar yra Lietuvoj normalių žmonių.
na tikiuosi nebeužsei noras čia dar ką nors parašyt, lyg ir viską šia tema parašiau ką norėjau, tuo labiau kad kaip matau labai jau skirtingi požiūriai, net keista rašyt ką nors..
Tas_pac 2011-06-14 19:10
Anekdotas čia, ne straipsnis
Vytautas 2011-06-14 19:17
O kodėl darbdaviui turi rūpėti 10 ar 30 metų stažas? Aukštasis ar žemasis jo išsilavinimas? Svarbu ar yra laisvų vietų, ar dalyvavo konkurse, ar susiderino dėl sąlygų - algos, darbo kiekio ir pan.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Nuomonė: kodėl aš grįšiu į Lietuvą?