Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
AP0323 2012-03-02 12:57
cia nuoroda apie latvijos kapitalistini kracha:
http://koment.lt/taxonomy/term/33?q=node/615
hilary clinton pripazysta, kad arabu pavasario puseje yra alqaeda:
http://counterpsyops.com/2012/03/01/hil ... -in-syria/
Anth0ny 2012-03-10 13:14
Ką liepia kapitalizmas, kaip jis veikia žmogų? Aš apie jį nieko nenusimanau. Tu esi žmogus, gerai išmanantis kaip jis veikia. Tai prašau draugiškai paaiškinti man. Kiekvienas tavo teiginys turi turėti argumentą. Taigi išdėstyk juos man, ar duok aiškų šaltinį.
Ką tu laikai normaliomis šalimis? JAV? Kinija? Rusija?
Kokios tos normalios kompanijos? LUKOIL? Rio tinto?
http://verslas.delfi.lt/business/rio-ti ... d=50782458
http://www.zebra.lt/lt/naujienos/pasaul ... 14486.html
Apie įstatymus. Žinai kas yra ACTA? Atsakyk: siuntiesi muziką, filmus ar juos perki, eini į koncertus, kino teatrus?
Technologijos. Elektro automobiliai jau senai galėjo važinėti mūsų gatvėmis. Tik didžiulio kapitalo naftos kompanijom tai nebuvo, nėra ir nebus naudinga. Manau aišku kodėl ir kaip galima padaryti, kad jos nevažinėtų arba kad jų taip greitai neatsirastų
immortallt 2012-03-10 15:20
Ant0ny, pats remiesi gandais, maisai savokas ir t.t. ir t.t.
Acta, tai ne apie kapitalizma. Tiesa nenagrinejau jos labai detaliai, bet vienas dalykas yra tiesa - intelektini turta sukurti kainuoja ir uz tai turi buti tinkamai atlyginta, tad vagysciu pateisint negalima. Kitas dalykas yra kainodara, kai kainos kai kuriems regionams neadekvacios.
Nera normalios salies visais atzvilgiais. Kodel ? Todel kad viskas priklauso nuo kulturos. Kultura formuoja salies ir verslo aplinka.
Taip taip, naftos kompanijos yra blogis. Elektromobiliai yra ir dabar, prasom - pirk. Bet kazkaip akumuliatoriu niekas neisvysto...
Beje, zinai kas didziausias investuotojas i energetinius isteklius pasaulyje ? Ogi sena gera naftos kompanija BP. Daugiausia tersia pasaulyje kas ? Kinija. Daugiausia investuojanti salis pasaulyje i atsinaujinancia energetika ? Kinija.
Taip taip, as tau paaiskinsiu kas yra kapitalizmas 2 sakiniais, kai Adam Smith tilpo berods i 700 lapu. Pilna literaturos yra apie kapitalizma. Paskirk savaitgali ir susipazink kokiam pasaulyje gyveni, vietoj to, kad ziuretum kokia buka laida per TV kur atveda kokiu rekianciu zmoniu, kurie ne zalio supratimo neturi apie ka kalba ir tiek.
Acme, atsakyk, jei tau maisto pakanka, kodel tau reikia daugiau nei 3kv.m. gyvenamo ploto ? O kam tu kompiuteri isigijai, interneta ? Itariu ir mobiliaka turi ? Televizija ? Kruva rubu ? Masina ? Dar kokiu pramogu turi ? Nu kam tau to reikia a ? Nusikalbi totaliai ir tiek. Maisto pakanka, bet ji gauna tas kas dirba. Nedirbi, tai ir sedi alkanas. Dirbi - gyveni daug geriau nei bet kuriuo laikotarpiu pries tai. Gal man papasakok kuriuo laikotarpiu zmones gyveno taip gerai kaip siais laikais ?
Anth0ny 2012-03-11 14:45
Tai daug tos literatūros, Adam Smith knygą rekomenduoji ar dar kokią kitą galėtum pasiūlyti? Tikiuosi, bus lietuvių kalba vertimas, nes anglų dar nesu labai pajėgus kad greitai perskaityčiau ir lengviau viską suvokčiau. Na ką pažiūriu, tai kokį discovery kanalą, dažniausiai "mitų griovėjus". Daugiau, kaip ir nieko įdomaus nerodo.
Skeleton 2012-03-11 17:07
Net įdomu pasidarė KODĖL taip manai?
Gali gi nusipirkti pavyzdžiui Tesla Roadsterį, mokėk 99000 eurų ir važiuok
Nefantazinė realybė yra tokia, kad viską suskaičiavus nuvažiuoti 1 km šiuolaikinių technologijų elektromobiliu kainuoja daugiau RESURSŲ nei nuvažiuoti 1 km benzininiu auto.
Ar elektromobilių technologijos patobulės ateityje? Galbūt taip, galbūt ne.
Galbūt ateityje pasibaigus (t.y. pabrangus) naftai elektromobiliais važinės tik turtingiausieji, o didžioji dalis žmogelių važinės traukiniais, troleibusais ir dviračiais.
Skeleton 2012-03-11 17:20
Visai visai nesupranti kaip veikia patentai.
Gal pirma išsiaiškintum KAS YRA PATENTAS?
Patentas yra LAIKINA teisė išradėjui išimtinai naudotis savo išradimu.
Taigi:
1. Griežtai tariant patento legaliai neįmanoma pirkti arba parduoti.
2. Užpatentuota informacija yra VIEŠA.
3. Patentas yra LAIKINAS. Pasibaigus patento galiojimo laikui bet kas gali laisvai naudoti užpatentuotą išradimą/technologiją kaip nori.
Skeleton 2012-03-11 17:36
Iš tamstos nuorodos sužinojau, kad xxx tūkstančių gaminių gaminimas yra SIEKTINAS savi-tikslas. Nepriklausomai nuo gaminių kokybės, paklausos ir gamybos kaštų
Galėtumėte padiskutuoti su "Anth0ny"...
immortallt 2012-03-11 18:44
Kaip as cia betingiu viska aiskinti... Jeigu nori apie ekonomika kazka ismokti, tai lietuviu kalba jokios geros knygos NERA. Kas man labiausiai patiko, tai CFA knygos. Legaliai jas pirkti kainuos jums nei daug nei mazai, reikes prisiregistruoti prie programos CFA, kas kainuoja tik 3000 Litu Tiesa, cia yra registracija i tarptautinio pripazinimo pasiekusi egzamina. Bet paskaitinet kokius 3500 lapu rasite ir uzsienio torrentuose.
Normalios salys yra tik tam tikrais aspektais. Ekonomikoje nera nieko gryno, nera jokioje salyje turbut gryno kapitalizmo. Bet galima analizuoti kiekvienos salies aspekta atskirai.
Esme ta, kad purslojat ir tiek.
Jo jo, tokios salys kaip Kinija paiso galiojanciu patentu ? Ne. O apie patentus jau pakomentavo.
Del piratavimo, taip deja as piratauju. Is dalies sutinku, tai yra negerai ir dabar jau dalimi stengiuos pereiti kuo daugiau ant atviro kodo, muzika klausaus per radija ir pan..
Del naftos kompanijos, perskaityk tavo pacituotus mano zodzius tiek kartu, kol suprasi kokia kompanija. O apie kompanijas gali suzinoti skaitydamas ju Annual Reports ANGLU kalba.
Apie tarsa, toliau dirbant sekiau tendencijas per chemijos ir tekstiles ( ieina ir celiulioze, plastikas ir pan) pramones tendencijas del energijos sanaudu bei tarsos kiekio per tona produkcijos. Visose imonese tarsa ir energetines sanaudos mazeja pakankamai sparciai, o produkcijos kiekiai dideja.
kionig 2012-03-11 19:31
, o ypatngai Google ir kitiems jo konkurentams. Galima pirkti tuos patentus, tik pinigų turėk. Galima perleisti patentą ir kitam asmeniui. Galima jais operuoti kaip tik nori.
2. Na žinai, iš to viešumo tiek naudos, kiek iš kai kieno pieno Aš irgi galiu gražiai papaišyti paveiksliukų ir rodykličių su skaičiukais, o mano išradimas vadinsis neutroniniu fluktatoriumi a.k.a "black box". Jo veikimo principui galiu įtikanama istorija sugalvoti ir nešu paduoti paraišką. Ji be to nelabai ir daug kainuoja. Apie porą šimtų litų, be jokių ten ekspertizių ir apsaugojimų keliose šalyse. Taip kad gali ištinusiom akim vartyti freepatentsonline, bet nerasi ten nieko naudingo Amžinojo variklio brėžinius būtų galima rasti, bet žinai...
3. Idomu koks čia laikinumas, kai patentas galioja 20-čiai metų.
O, kaip sakė Antanas, kad naftininkai superka tuos patentus, tai čia jau sąmokslo teorijos. Tikrai elektromobiliai, fuel cell negali nukonkuruoti šiuo metu VDV su iškastiniu kuru. Kadangi matome, kad nafta kažkada baigsis, t.y. ją bus brangų išgauti, kad jau vartotojai geriau persės ant dviračių, tai ir galvojama apie elektrą, kurios prošvaistės gana miglotos.
Analog 2012-03-11 19:59
immortallt 2012-03-11 20:41
Kionig ne prie simtu uz patentus pamirsai prideti tukstancius. Be to i patentus nusispjauti kinams. O apie ka cia samokslo teoretikai kalba, tai apie veikianciu technologiju padejima i stalciu.
Elektromobiliai atejus laika nukonkuruos VDV labai lengvai, vienintelis trukumas ju yra akumuliatorius.
Anth0ny 2012-03-11 21:24
Kokių resursų? Pačio asmens vairuojančio automobilį ( t.y. dolerių, eurų, litų ar rublių). Ar gamtos resursų? Svarbu kokie yra prioritetai. Ar tobulinti vidaus degimo variklį, kad kuo daugiau iš jo išspausti ar vystyti technologijas, kurios naudotų atsinaujinančią energiją ir tą energiją būtų galima panaudoti autobiliams riedėti ar traukiniams ant magnetinių bėgių skrieti.
Aišku situacija nėra visiškai liūdna, kai kurių žmonių dėka stengiamasi esama padėtį keisti. http://vimeo.com/15266520
Anth0ny 2012-03-11 21:37
Tai čia atsakymas slypi į taršos įstatymų naudą, kuriuos leidžia valstybių "skaidrios" vyriausybės. Nemanau, kad jie yra efektyvus, nes visada atsiras būdų kaip juos apeiti. Taip yra žmonių, kuriems rūpi kūrėjai ir nori jiems už tai atsilyginti. Tačiau tai maža dalis. Tas pats ir su didžiosiom kompanijom. Yra tų, kurios aklai nesiekia didžiausių pelnų, tačiau rūpinasi ir aplinka(gamta), bet čia mažoji dalis. Lašas jūroje.
immortallt 2012-03-11 22:05
Anth0ny, tu man papasakok, kiek per diena perverti metiniu raportu kompaniju ? As per diena maziausiai turbut kokius 30, kai dirbu daugiau ir atitinkamos industrijos papuola tai gal net iki 50-100. Tai gal susidariau geresni bendra vaizda nei tu. Analizuoju ir tokias salis kaip Kinija, kur ta pati tendencija. Indija, kur dyzelinius generatorius (valstybiniai elektros tinklai itin nepatikimi) keicia saules ir vejo energija ir pan. Tiesa, analizuoju tik didziausias kompanijas, bet kai 5 didziausios kompanijos sudaro dazniausiai nuo 10 iki 80% rinkos, tai jau tikrai nera lasas juroje.
O del zmoniu, kurie stengias legalizuoti, nu kaip ir kur paziuresi. Pvz del filmu industrijos ir muzikos, as ne kiek nesigailiu, kad piratauju. Jei butu normalus budas ir normalios kainos pirkti - pirkciau. O ne dabar uz filma uzsipraso kokius 20 euru. Nu tai neperku ir siunciuos. O kai filmas geras, einu i kina.
Del tarsos leidimu, gal pasidomek daugiau ir neieskok visur samokslo teoriju. Siaip pastebejimas, zmones, kurie daugiausia iziuri nusikaltimu, vagysciu, samokslo teoriju ir pan. dazniausiai patys yra nesaziningi visuomenes atzvilgiu, tai yra patys daro kazka bloga, todel ir kitus mato tokius pat.
Anth0ny 2012-03-12 17:45
. Lietuvoje už prekybos ATL vykdymą yra atsakingas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF). Prekyba apyvartiniais taršos leidimais leidžia pritraukti lėšas, investuojant į efektyvias technologijas, atsinaujinančių energijos resursų išnaudojimą."
Taigi prieš tai mano minėta "sąmokslo teorija" apie gamyklų perkėlimą į kitą šalį. Tarkim artimesnis pavyzdys būtų danų kiaulių kompleksai Lietuvoje. Kiek žinau gyvuliai, taip pat sudaro didelį % išmetant "green gases", jei Danija išnaudojo visas savo kvotas, tai gali naudotis Lietuvos. Manau, kad tai pasaulyje vyksta ir tai gan akivaizdu. Žodžiu teršiama, kitų šalių gamtos sąskaita .
Na nesu nei nusikaltėlis, nei smurtautojas. Priešybė esu tam. Labai ramus, drovus vaikinas, siekiantis gerovės. Tačiau matau aplinką ir joje to gėrio labai mažai. Todėl tai kritikuoju, bei dėsiu pastangas, kad kažką pakeisti į gerąją puse. Jei tau labai įdomu, tai tikriausiai pradėsiu nuo švietimo. Mokytojo darbas tikriausiai geriausia vieta tai padaryti. Mokinti vaikus kritiškai mastyti, ne piršti jiem, o tiesiog išmokinti atsirinkt patiems.
Be ja tu kalbi, kad kokią aplinką žmogus mato, toks ir yra. Jei tokios jis nematytų, toks ir nebūtų. Vadinasi tai ne žmogaus prigimtis, o prisitaikymas prie esamos aplinkos. Kokia bus aplinka, toks bus ir žmogus, tačiau žmogus turi gebėjimus keisti aplinką. Vadinasi, pakeisti esamą sistemą į geresnę, sveikesnę, produktyvesnę nėra utopija. Ne prigimtis nustato koks bus žmogus . O tu prieš tai kažkurioje savo žinutėje, teigei, kad visgi - prigimtis yra kalta.
Acme 2012-03-12 18:28
, kuriuos žmogus padarė norėdamas daugiau sužinoti.
immortallt 2012-03-12 18:33
As i tavo durna klausima atsakau durnu pasiulymu, tu dirbk ir mane maitink. Mokek uz mano komunalinius. Nenori sitaip ? Bet tu ta ir siulai!
Del gamyklu ir tersimo, dar karta, paskaitinek didziausiu pasaulio gamyklu metinius raportus, kuriuos rasi ju puslapyje. Dauguma chemijos,tekstiles, celiuliozes ir pan imoniu skelbia savo energijos, vandens suvartojima bei tarsa. Pvz. ~90% padangu Europoje perdirbamos. Kai pries 10 metu, tas skaicius buvo itin mazas. Toje pacioje Kinijoje, Indijoje ar Taivane tarsa mazeja sparciais tempais. Kodel ? Todel kad tarsa yra salutinis produktas, is kurio kartais pavyksta isspausti koki salutini produkta, kitas dalykas, jei tersi, tavo vartotojai vietiniai nepatenkinti ir pirks maziau produkcijos. Resursu atzvilgiu, ju trukumas ir realiai jums siurprizas, sintetiniai audiniai kuriuos nesiojam rubu pavidalu daugiausia gaminami is perdirbto PET plastiko! Taip taip, sintetiniai audiniai jau perdirbtas plastikas! Kodel ? Taip pigiau pagaminti medziaga, o tekstiles kokybe nenukencia.
Dar apie kvotas, nepagauni ju minties. Ideja tokia, kad 2005 metais tersiam 100% (indeksuojam), tai 2006 galesim tersti tarkim 97,5%, 2007 metais 95% ir t.t. Kiekvienai saliai pagal kazkokius kriterijus (gal gyventoju skaiciu, tikrai nepamenu dabar) padalinta kiek galima tersti. Kadangi Lietuvoje lieka kvotu, tai mes jas galime parduoti. Tie pinigai bent dalimi naudojami atnaujinti energetikos sektoriu ir taip dar labiau mazinti tarsa. Jei pvz imonems padalinami tarsos leidimai ir jiems ju lieka, tai jos gali juos parduoti ir investuoti i zalesnius procesus, kad dar daugiau kvotu liktu. Jei neuztenka kvotu, tai arba turi atnaujinti procesus ir sumazinti tarsa arba pirkti kvotas rinkoje. Kai atnaujinimas tampa pigesnis nei kvotos - atnaujina.
Taip realiai ivesti tarsos kastai, tai kas butina, jei norime, kad kapitalizmas sutvarkytu tarsos problema. Jei prisijungtu visas pasaulis - butu idealu. Tarsa zenkliai sumazetu per ateinancius 20 metu.
Apie filosofavimus tavo pameciau minti... Gal kad isvarges siandien.
Skeleton 2012-03-12 22:33
O ar daug žinai darbų kuriuos gali padaryti robotai ir mašinos?
Kiek asmeniškai turėjai reikalų su šiuolaikine gamyba?
Ar bent kada dirbai gamyboje, fabrike, kad ir prie automatinės linijos?
Spėju kad ne, nes tuojau suprastum šiuolaikinių gamybos automatų galimybių ribotumą.
Pabandyk susikonstruoti elementariausią robotuką (kuris pavyzdžiui surinktų atsitiktinai išmetytus kubelius). Bus labai naudinga patirtis.
Analog 2012-03-12 22:48
Kaip galima taip durnai šnekėt? Kelintoj klasėj mokais?
immortallt 2012-03-13 00:02
Darbo birzoj turbut jau kokie penkti metai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Ar kapitalizmas tebetinka XXI amžiui?