Kinijoje atidaryta ilgiausia pasaulyje greitaeigė geležinkelio linija  (18)

Kinijoje atidaryta ilgiausia pasaulyje greitaeigė geležinkelio linija. 2 298 kilometrų ilgio linija sujungs šalies sostinę Pekiną ir šalies pietuose esantį Gvandžou miestą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kelionė tarp šių miestų sutrumpės daugiau nei perpus, nes traukiniai šia linija riedės 300 km/val. greičiu ir kelionę sutrumpins gerokai daugiau kaip puse paros. Kelionė iš Pekino į Gvandžou, anksčiau trukusi apie 22 valandas, sutrumpės iki aštuonių valandų.

Oficialiai greitaeigė geležinkelio linija eksploatuoti pradėta trečiadienį, kai traukinys iš Pekino į Gvandžou pajudėjo 9 val. ryto vietos laiku. Kitas traukinys (iš Gvandžou į Pekiną) išvyko po valandos.

Kelionės metu traukinys stos provincijų sostinėse (Shijiazhuang, Wuhan ir Changsha). Geležinkelio ministrą cituojanti Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ skelbia, kad kasdien naująja linija kursuos daugiau kaip 150 porų greitaeigių traukinių.

Kinijos Geležinkelio ministerija užsimojusi iki 2020 m. nutiesti keturias greitaeiges geležinkelio linijas iš rytų į vakarus ir keturias – iš šiaurės į pietus.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(23)
(0)
(8)

Komentarai (18)