Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Talkatif 2013-02-05 09:55
Tai tamstai ir tamstos klonui reikėtų gerokai daugiau pasiskaityti. Nes šį kartą bandai išversti kažkokius alaus bokalo argumentus iš požiūrio jei tu atidarytum parduotuvę arba kiek tau kainuos batonas. Pažvelgus iš visuomenės ir valstybės pusės, viskas kitaip.
Labai grubiai imant, stambus verslas - paskirsto uždarbį 1 savininkas ir 1000 su minimumu. Smulkus verslas išskirsto kokiem 2000 tą patį su vidutiniu uždarbiu. Iškart daugiau sumokama į biudžetą ir 1000 mažiau bedarbių. Valstybei pajamos didesnės, socialinių išmokų našta mažesnė. Žmonės "lygesni", bei mažiau jaučiasi baudžiauninkais. Ne iš lempos ekonomistai ir ekonomiškai išsilavinę šalių vadovai vis pabrėžia apie smulkaus ir vidutinio verslo svarbą vietinėje rinkoje.
O antkainiai nesveikai užkeliami, kai nėra konkurencijos ir todėl galima sau leisti tai daryti. Ir tai tikrai nėra 100%. Tai daugiau. Beje, pati valstybė pasiima 21% antkainį plius kai kurioms prekėms akcizai. Na mūsų valstybės išlaikymo kaštai yra gerokai per daug išpūsti, bet tai jau visai kita tema.
immortallt 2013-02-05 10:34
Dar vienas, kuris tikrai bus vergas visą gyvenimą... Matai valytoja sukuria daugiau pridėtinės vertės. Dar keletas metelių ir valytojas pradės keisti robotai (Vokietijoje draugas jau matė įmonėse dirbančius automatiškus robotus). Kitas dalykas, kadanors teko samdyti valytoją? Ateina dažniausiai stipriai išgerti mėgstantis žmogus ar artrito susuktas. Toks žmogus negali arba nenori dirbti, tik šlaistosi. Asmeniškai pažįstu porą žmonių, kurie uždirba po 2,000 į rankas ir daugiau dirbant valytojos darbą Klaipėdoje.
MindaugasV85, konvejeriu gyvenimą žmogus pats pasidaro. Per dieną dirbi 8h, kelionei ir pietums tarkim lieka 2h. Miegi 8h, dar per dieną lieka 6h įdomiai/naudingai veiklai, o ne teliką žiūrėti. O gal geriau grįžkim į laukinius laikus, kur žmonės medžiodavo per naktis, eidavo sargybą savo kaimeliuose, badaudavo tiek, kad tekdavo batus griaužti?
Kartelinis susitarimas... Tai kodėl niekas nepasiūlo tų pieno produktų pigiau? Kodėl benzino/dyzelino kainos svyruoja tarp kaimyninių šalių? Su Lenkija lyginkite atitinkamai įvertinę valiutos įtaką ir pavažiuokit bent 100km toliau sienos - ten kainos visai kitos.
Jei verslininkas sukuria daugiau, tai kodėl jis negali mėgautis tuo ką sukuria? Kokia čia teisybė ir lygios teisės? Ko tu žiūri, ką sugeba vienas žmogus ir reikalauji iš jo daugiau nei iš kitų? Kur čia lygybė? Totaliai nėra čia jos! Taip ir neatsakei, kas sumoka mokesčių daugiau, tas kuris milijoną gauna ar tas kuris 1,500. O gal skaičiuoti nemoki?
O lyginti galima su daug ir įvairių mokesčių sistemomis. Airijos ir Lietuvos lyginti negalima tiesiogiai, nes visiškai skirtinga mokesčių sistema.
Skurdo lygis ir minimalus atlyginimas tai du skirtingi matai. Vienas matuoja žmonių sk., kitas litus. Ne turtingesni kažko turi atsisakyti, bet tinginiai kažko naudingo išmokti ir eiti dirbti. Kažkaip visiems atrodo, kad verslininkas dirba kiek nori ir kada nori, bet realiai dažniausiai jis dirba 6-7 dienas per savaitę po 10 ir daugiau valandų. Kai kurie iš vis dirba ir po 16h, bet matai, jie yra blogi dėdės, todėl jie turi mokėt ne tik kad absoliučiai daugiau, bet ir procentaliai daugiau nei kiti, nes jie yra blogesni nei kiti.
Jei skaičiuojam pajamų mokestį, kai DIREKTORIUS (jis gali būti ir samdomas), gauna algą, tai prie ko čia verslininkas? Ai, jau ir savokų nereikia maišyti... 1) pats maišai, 2) jei ne verslininkas, tai tie mokesčiai iš viso nebūtų mokami ir darbų nebūtų.
Be 300 puikiai gali judėti gamyba. Kai algos stipriai pakils, jie bus smagiai pakeisti į automatines mašinas. Kažkoks susireikšminimas tinginių ir nieko nesugebančių... Matai be jų verslas sužlugs... Pas tėvus įmonėje jau atsikratyta gal 4 tokiais, kurie rėkavo, kad be jų, verslas sugrius - tokių atsikračius kaip tik pagerėja atmosfera darbe ir visiems geriau. Be verslininkų nereiktų ir tų tavo 300... Nebūtų ir kas moka mokesčius bei nebūtų iš ko mokėt išmokų.
Ai tai matai... Pagal daugumą vadovai iš vis nereikalingi. Jie nieko nesugeba ir nieko nekuria... Tik toks pastebėjimas... Kol nėra gerų vadovų įmonėje, tol jos merdi ar net bankrutuoja. Tas pats Apple, dažnai visur minimas. Iki kol Steve Jobs sugrįžo vadovauti - kompanija merdėjo. Grįžęs sukūrė klestinčia imperiją. Bet nee.... Vadovas nekuria pridėtinės vertės... Tik įmonės pelnas iššaugo kiek ? Tai va, jo pridėtinė vertė metinė buvo berods apie 100mlrd. Bet ne... Jis nieko nesugeba....
Stumiantiems ant analitikų... Warren Buffet irgi pridėtinės vertės nesukuria... Jis ten tik šiaip sau pasitrina ir tiek... Tik realiai jo pridėtinė vertė per metus viršija milijardus.
Jei nori štampuoti darbo vietas - taip visiškas decentralizavimas yra geriau ir smulkus verslas yra pasaka. Problema atsiras tada, kai maistas kainuos brangiau. Nebent tu pradėsi drausti stambų verslą, jis vėl pats sustambės ir stambesni galės pasiūlyti pigiau. Jei stambesni pasiūlys pigiau, vėl grįšim prie to paties, kas dabar. Jei ne - kainos bus didesnės ir mokės visuomenę už tas mažą pridėtinę vertę kuriančių parduotuvių išlaikymą.
O pagal tokį mąstymą, tai naikinam technologinę pažangą, grįžtam prie karietų vietoje mašinų, atsisakom traktorių, tai iš vis čia sukursim milijonus darbo vietų - gi turės darbą visi! Tik pamiršti pasakyti, kad 2,000 žmonių atliks tą patį darbą, kurį atlieka 1,000 žmonių, taigi alga dalinsis per pusę, kai realiai turbūt į 3 dalis, nes reikės 3x daugiau žmonių. O verslininko dalis yra kokie 5-10%, taigi algos padidėjimas būtų sąlyginai nežymus ir ant 3,000 dalintum 2-2,5x mažesnę algą.
Tu klįsti vienoje vietoje - kad nesvarbu kaip, bet daugiau darbo vietų yra geriau - varyk į Baltarusiją arba Šiaurės Korėją. Ten klesti valstybinis darbas, kur darbo vietos tiesiog štampuojamos, nors niekam jų nereikia ir realiai imituojamas darbas. Bet realiai yra taip, kad pridėtinė vertė tik plačiau padalinama, taip didinant skurdą. O šiaip, kodėl technologiškai labiau pažengusiose šalyse algos mokama daugiau nesusimąstei? Kodėl ne kokioje afrikos šalyje žmonės gyvena geriau? Todėl kad kuo mažiau žmonių padaro tą patį darbą, tuo daugiau jie gali uždirbti.
Laimingumo indeksai... Dažniausiai juose pirmas vietas užima visokios skurdžios salos ar valstybės. Kodėl pvz brazilai laimingi? Todėl, kad ne piniguose laimė. Ir asmeniškai, tikrai nenorėčiau gyventi ir dirbti skandinavijoje. Kam stengtis ir dirbti po 12h, kai vis tiek gausi tik 2x daugiau nei valytoja 8h imituojanti darbą.
Jums matau labai pavydas bambą griaužia, kad kažkas sugeba geriau nei jūs. O šiaip geriau pamąstykit ir pasižiūrėkit, ka jūs darot kitaip, nei tie, kurie gerai turi. Mano tėvai, kai pradėjo verslą, tai visoms giminėms ir draugams padėjo pradėti daryti lygiai tą patį. Iki 1994 metų visi metė verslą ir nuėjo dirbti samdomą darbą. Iš gal 10-12 šeimų, kurios užsiiminėjo būtent ta veikla, tik mano tėvai ir liko. Ir irgi dabar atsiranda tokių, kurie pareiškia, va, kaip tau gerai, turi verslą, tavęs iš darbo negali atleisti... Tik problema, tu gali bankrutuoti ir nusinešus tavo visus uždirbtus ir investuotus pinigus bei dauguma taip sakančių turėjo lygiai tas pačias arba dar net geresnes galimybes pradėti verslą.
Tad baikit pavydėt ir geriau eikit dirbt, bei galvokit ką darot su savo pinigais. Aš į pensiją planuoju išeiti su 4 milijonais sąskaitoje dabartine verte, jei dirbsiu tik samdomą darbą ir neturėsiu jokio palikimo. Bet pagal daugumos jūsų mastymą, tai geriausiu atveju išeisit sukaupę net visą 100,000, kuriuos greit ištaškysit.
P.S. Sveikai maitintis ir su daug baltymų, per mėnesį užtenka 330 litų. Jei siektum sumažinti kainą bet palikti sveiką mitybą, laisvai iki 250 litų galima sumažinti - viską perkant, o ne užsiauginant. Jei vasarą pats užsiaugintum/susiruoštum atsargas - užtektų tikrai ir 200.
Arwis 2013-02-05 11:09
Del zimbabves. Suvaldyti hyperinlacija jie pradejo naudoti USD dar 2009 kas beveik pernakt sunaikino hyperinflacija. Tiesa, dabar pas juos kita beda - gauti ir duoti graza, kadangi 1 USD jiems vertas LABAI daug, zmonems labai sunku keistis valiuta. Dazniausiai tenka pirkti uz visa doleri arba nepirkti nieko.Praeita savaite skaiciau straipsni kad public account'e ismokejus algas buvo like 217$!
boom 2013-02-05 11:29
Ko jūs toks piktas iš pat ryto? Ir gal nesitujinam, juo labiau kitų vergais, ar esamais, ar būsimais nevadinam, nes nei jūs mane pažįstat, nei aš jūsų. Aš jūsų gi nepuolu vadinti kokiu tais "kupi-pradai" verslininku su 200% antkainiais ir savo darbuotomams mokantį minimumą.
Kalbant apie pavydą, kažkaip ant mūsų krašto labai įprasta visus pavyduoliais išvadinti jei tie žmonės turi kitokią nuomonę.
Grįžtant prie tų pačių valytojų, tai asmeniškai nesu matęs nė vienos išgeriančios ar kitokios -okios (tose įstaigose su kuriomis turiu reikalų), ir negreit atsiras tokie robotukai vlaytojai, kurie surinks mano puodelius ir išplaus juos, pakilnos bloknotėlius, nuvalys dulkes iš visų kampučių. Ir neusprantu jūsų, ar jūs tokį žmogų tinginu laikot? Aš tai galvoju, kad tinginys tas, kuris nenori idrbti ir nedirba. Tokių finansavimo ir tokio pat gero gyvenimo lygio palaikymo kaip ir dirbančio žmogaus aš nepalaikau.
Dėl darbo našumo vakaruose ir čia tai tai galioja tikrai ne visose srityse.
Bent jau aš niekur neteigiau, kad vadovai, o ypač protingi vadovai, yra visiškai nereikalingi.
Pats sakot, ne piniguose laimė. Ar tuo tikit? Jei taip, tai gal nebedirbkit po 6 dienas per savaite ir po 16h per parą, pasitenkinkite tuo 500.000 eur ir skirkite daugiau laiko šeimai, hobiui ar dar kažkam.
Talkatif 2013-02-05 11:44
Pavyzdžiui britų našumas :D Jau tokie tinginiai, kad prasidėjus su jais vien prasikeikt gali :)
Otto 2013-02-05 12:03
Nubusk ir apsidairyk. Ne to baubo bijai, kurio reikia bijoti; pažiūrėk į emigraciją. Kiek tavo buvusių bendramokslių pabėgo nuo tavęs. Paklausk jų kodėl ir ar nesi nei kiek dėl to kaltas? Ar tavo "sąžiningai uždirbti" pinigai nėra atimtas kąsnis iš tavo darbuotojų vaikų? Ar pasidomėjai, ar gali tavo darbuotojai išgyventi iš atlyginimo? Iš ko tada jie gyvena?
- 2013-02-05 13:03
Otto, tamsta, ar jūs neturite teksto suvokimo įgūdžių, ar tamsta, tyčia pasirenkate frazes, kurios, ištraukus iš konteksto, reiškia visiškai priešingus dalykus?
g3n1us 2013-02-05 13:04
Pažiūrėkite į mokslininkus ir viskas pasidaro aišku, ko reikia ar nereikia...
arėjas 2013-02-05 13:35
Stambus verslas niekada nebūna sąžiningas. Ypač posovietinėse šalyse, kur kapitalą suprichvatizavo komunistinė nomenklatūra. O kur dar politikų papirkinėjimai ir įstatymų prastūminėjimai.
O ir vakarų daugelis stambių korporacijų sukurtos dar kolonijiniais laikais. Ir gyvena vakaruose geriau ne todėl, kad dirba daugiau, o todėl, kad naudojasi savo kažkada įgytu pranašumu, palaikydami jį kitiems primetamu globalizmu ir karine jėga. Nenorintys žaisti pagal žaidimo taisykles greitai pamokomi (Libija). Dolerių ir kitų rezervinių valiutų spausdinimas - geriausias "verslas".
Jei visi lygūs savo laimės kalviai, tai kodėl stambieji bankai ir kompanijos vyriausybių gelbėjami mokesčių mokėtojų pinigais.
Ar samdomas žudikas gali būti laikomas verslininku? Juk bankininkas nuo jo skiriasi tik tuo, kad daugiau pražudo ir ypač daug pražudys, kai žlugs šita virtualios, realiu turtu neparemtos ekonomikos sistema.
Liūdni laikai, jei turimų pinigų kiekis laikomas pagrindiniu proto rodikliu.
- 2013-02-05 13:49
O čia kokia mintis slypi?
immortallt 2013-02-05 13:59
Knisa protą čia tokie, kurie matai "bankininkus, ekonomistus ir analitikus" laiko kažkuo nusikaltusiais, nenaudingais bei drįsta lyginti su samdomais žudikais ir pan. Bet akivaizdu, kad jų protelis neišneša nei ką jie daro, nei kam jie reikalingi, o tik tamsūs pavyduoliai yra. Be to nepatinka bankų paslaugos, kas tave kaip gyvulį verčia naudotis jų paslaugomis. Atsidaryk sąskaitą tik, kad išsiimti algą ir tvarkyk viską grynais pinigais.
Jei nori, kad į tave kreiptųsi "Jūs" - užsitarnauk. Pagarba vyresniam ir pan. - didžiausia nesąmonė, kokią tik galima sugalvoti, nes dauguma iš jų ne tik pagarbos nenusipelnė, bet verti nepagarbos.
Smulkus verslas tinkamas tik tam tikrose srityse, nereikia jo garbinti ir galvoti, kad jis išspręs visas problemas. Pabandyk pasigaminti kompiuterį namų sąlygomis iš metalų oksidų, tai yra iškastinės žaliavos. Pažiūrėsim, kiek tai užtruktų ir kiek kainuotų. O visi įrengimai kainuoja kosmosą.
Vėlgi, kaltinamas stambus kapitalas... Taip, būna tokių istorijų, kai kas nors ką nors papirkinėja, bet nereikia absoliutinti. Tai kelios iš labai daug kompanijų. Į mėnesį bent kartą girdime, kad koks nors pijokas ką nors papjovė, tai pagal jūsų (daugiskaita) logiką, reiktų kiekvieną perkantį alkoholinį gėrimą iškart uždaryt į kalėjimą, nes gi alkoholikai žudikai.
Našumas pasireiškia ne tik per darbuotoją, bet ir per investuotą kapitalą. Ir britai savo konkurencinį pranašumą praranda, bet jie turi kalnus kapitalo dar iš kolonistinių laikų. Irgi čia lygino su Norvegija ir koks ten geras socialistinis gyvenimas. Tik vienas niuansas - jie turi kalnus pinigų iš naftos ir socialistinė sistema tik dėl to gali būti gyvybinga, kitu atveju jinai žlugtų labai greitai.
Kai kuriems skys...., pinigai yra tarpinė priemonė ir jinai yra paremta turtu, tik santykiai keičiasi. Jei manai, kad Bretton Woods standartas (pririšimas prie aukso) yra gerai, tai pasidomėk istorija. Visi protingi, bet savo idėjų ištyrinėt nenori.
Dar galų gale, kiekvienas verslas nuo savo kapitalo nori uždirbti. Pvz., viena analizuota įmonė turi turto 1,000kvm.m patalpų (kaina minimum 2,000LT/kv.m.), tai yra 2kk, sandėlyje žaliavų grubiai už 0,5kk, įrengimai kainuoja 0,5kk rinkos kaina, klientų skolos siekia dar 0,5kk. Prekių sandėlyje už 0,1kk. Skolos tiekėjams apie 0,4kk. Daugiau jokių paskolų nėra. Tokia įmonė turi turto už 2,7kk, tai reiškia per metus turi duoti minimum 270,000 litų dividendų, o šiaip bent 400,000, kad atpirtkų riziką. Realiai gaunamas pelnas siekia apie 100,000 dėl rinkos sąlygų - tenka konkuruoti su kinais ir turkais, kurie gali pasiūlyti geresnę kainą. Realiai tokiam verslininkui geriausia uždaryti 60 darbo vietų, išsiparduoti ir pinigus investuoti užsienyje atsidarant ta pačia veikla užsiimančią įmonę, kad sumažinti darbo kaštus arba tiesiog investuoti į vertybinius popierius. Smulkiajam verslui dar sunkiau išsilaikyti.
Iš tėvų pavyzdžio, pramoninė siuvimo mašina kainuoja nuo 8,000 litų. Sukirpimo peilis, dar kokie 3,000 litų. Klijavimui įrengimas - 25,000 litų. Presas - 20,000 litų. Smulkiajam verslui, kiek reikia pagaminti, kad įranga atsipirktų? Be šios įrangos produkcijos kokybė prastėja ir tai tikrai nėra galutinis įrangos sąrašas, tik būtinasis.
Ir taip man niekas neatsakė, kas daugiau sumoka mokesčių dabar, tas kuris uždirba 1,000,000 ar tas, kuris uždirba 1,500 litų. Niekaip nesuvirškinat kas daugiau: "300 ? 300,0000"
O šiaip, jei mane lygina su žudiku, tai vergu vadinti net jaučiu pareigą.
arėjas 2013-02-05 14:06
Niekas tavęs žudiku nevadina - tik vargšu, sistema įtikėjusiu fanatiku.
immortallt 2013-02-05 14:20
Kiek darbo vietų įsteigęs ?
- 2013-02-05 14:21
Problema ne su sumokėtais mokesčiais, o su noru nurašyti nepasisekėlius. Dauguma sėkmingųjų mąsto, kad „aš sugebėjau, tai kodėl kiti nesugebėjo? Jei aš pasidariau, kodėl turiu duoti tiems, kas nepasidarė?“. Tačiau nėra nei etiška, nei protinga taip elgtis.
Nes NEGALI būti visi sėkmingi. NEGALI. NET JEIGU DIRBA IR STENGIASI. Nes žiū, koks asmuo, iškilęs iki įmonės vadovų, ar sukūręs įmonę nuo nulio, gali piktintis, kad valstybė atima jo dalį pinigų, sąžiningai uždirbtų pinigų, ir juos skiria, tarkim, kažkokios valytojos kompensacijomis už šildymą ar ką ten. Tačiau kita vertus, ar jau visi žmonės yra super gudrūs, tik kad tinginiai? Ne, skirtingi, ĮGIMTI gebėjimai apsprendžia kompetencijos lygį, kurį pasieks asmuo, o tai taps riba socialinėse kopėčiose. O dažnai verslininkai nurašo tokius žmones, kai niekam tikusius, nes „jie nesugeba užsidirbti“.
Kita dalis, tai yra pastoviai samdomą darbą dirbantieji - jie verslo niekada nedarys, nes nemėgsta rizikos. O čia veikia tiesiog psichologija. Taip pat įgimtas ir nepakeičiamas dalykas.
Trečia, liaudis pyksta ant verslininkų ne todėl, kad jie uždirba, o todėl, kad Lietuvoje, gaudamas atlyginimą, vis tiek dažnai būni žemiau skurdo slenksčio! Tai nafik toks verslas, kuris nesugeba net padoraus atlyginimo darbuotojui sugeneruot?
boom 2013-02-05 14:27
Jūs taip ir su savo verslo partneriais, klientais "kultūringai" bendraujat, kurie iš jūsų perka rankines? Ar visgi kažkokios elementarios kultūros laikotės? Taip? Kad jau klientas, tai užsitarnavęs pagarbą? O tai ko čia diskutuojantys žmonės prastesni?
Su jumis nei noro, nei prasmės diskutuot nėra, kai tik įžeidinėjat ir prie kraštutinumų karštakošiškai šokinėjat.
immortallt 2013-02-05 14:32
Verslininkas ir verslas (normalus, o ne kontrabanda vežantis ir jokių mokesčių nemokantis) ir taip sumoka tų mokesčių daugiau ir niekas nesiūlo įvesti metinį pilietybės mokestį atleidžiant nuo visų kitų mokesčių. Bet siekis atimti dar daugiau procentaliai nei iš kitų - yra jau nusikaltimas, nes pažeidžiamos lygios teisės.
Taip, būtent, ne visi turi vienodus sugebėjimus. Bet kodėl, tas, kuris sugeba, turi mokėti tam, kuris nesugeba ? Skatinamas nenoras sugebėti - tingėjimas. Vokietijoje tikrai nebus šio mokesčio. Skandinavuose kiek skaitinėjau, nuotaikos mažinti socialines išmokas.
Su žmonėmis aš bendrauju normaliai. Prie kraštutinumų mane nustumia kiti. Su visais savo vadovais/tiekėjais visada bendrauju kreipiantis "TU" ir kai kurie net pyksta, jei kreipiesi "JŪS", tad tik labai susireikšminę ir kurie nieko daugiau gyvenime neturi be kreipimosi "JŪS", gali dėl to būti nepasitenkinti.
Galima diskutuoti, bet kai kas yra tiesiog kaip yra, o kai pradeda nusikalbėti ir aiškinti, kad tai išganymas - tai kokia diskusija gali būti. Apie Utopijas kalbėt, tai ne diskusija, o filosofija.
Iš viso, kažkaip jūs sprendžiat problemą iš kito galo. Sėkmingą verslą/veiklą dusinti bei taip subsidijuoti merdintį, kad jis ilgiau galėtų merdėti. Kai reiktų skatinti sėkmingą verslą, kad merdintis greičiau užsilenktų ir kurtųsi klestintys verslai. Taip didėtų sparčiai ir darbuotojų algos, ir biudžeto surinkimas ir pan. Tiesa, laimės tai neatneš, tada žmonės norės daugiau ir daugiau. Net kai turės viską, ką gali nupirkti pinigai, laimingi nebus. Kaip sakoma, kuo skiriasi turtingas ir vargšas: Merse verkti patogiau.
slawcka 2013-02-05 15:36
geriau padarytu kad ne mokescius tokius rinkt, o kad tokiu turtuoliu isvis kuo maziau butu, t.y didziausia demesi skirt smulkiajam verslui, labiau tvardyti tas korporacijas ir pan.
immortallt 2013-02-05 15:58
Tai didelės kompanijos tiesiog išsikels iš Lietuvos ir galėsi gyventi tik iš paslaugų sektoriaus - čiulptų pirštą visa šalis, nes neliktų iš ko gyventi. Net ūkininkai negalėtų būt stambesni, kai pvz vien tik našiausi kombainai kainuoja apie 1,5 milijono litų.
P.S. kaip ir visas investicinis kapitalas.
Otto 2013-02-05 17:10
Ištraukiau tik tai, kas liečia esmę, o ne reiškia priešingus dalykus. Tamstos gąsdinimai revoliucijomis, nelabai efektingi, nes puikiai žinomi iš istorijos. Aš tenoriu, kad turtingieji suprastu, kur pagrindinė bėda; darbo jėga yra svarbiausia kapitalo dalis, jei jos neliks, neliks ir įmonių, o jų savininkai taps bedarbiais. Dabar viską lemia tai, kad žmonės gali migruoti ir važiuoja ten, kur geriau. Todėl darbdaviai turi sudaryti sąlygas žmonėms dirbti ir uždirbti, nes kitaip patys liks be nieko.
Teisybė, iš karto nesupratau, kurią pusę palaikai, matyt praleidau vieną sakinį, o gal esmę pakeitė "sąžiningai uždirbtų pinigų", nes derėtu rašyti "legaliai uždirbtų". Sąžinė yra visai kitas dalykas ir ja puikuojasi dažniausiai tie, kurie nieko kito neturi.
O jei nors kiek sąžinės turint, tai reikia bent minimaliai suprasti ir tuos, kas dirba, nes įstatymus rašė tie, kam nelabai tai rūpi.
Plikas 2013-02-05 17:57
Ar tai yra "pati ta svarbiausia dalis" nesiginčysiu, bet aš nesuprantu kaip tu nesupranti, kad tos "svarbiausios dalies" pasiūla yra labai didelė, todėl ir atlyginimai maži. Žmonės stebisi kodėl nekyla atlyginimai, kai nedarbas apie 10% ir dar tuo pačiu rėkauja, kad verslininkas blogas, jeigu rėksniui nepasiūlo daugiau nei minimumą. Todėl ir nesiūlo daugiau, nes tokių rėksnių yra daug ir atsiras toks, kuris sutiks dirbti ir už minimumą. Nori uždirbti daugiau? Pasiūlyk daugiau nei tie kiti rėksniai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Vokietijos kairieji socialistai reikalauja 100 proc. mokesčių turtingiesiems