Buvęs slaptosios policijos Stasi pareigūnas: Rytų Vokietija tegalėjo pasvajoti apie dabartinę JAV šnipinėjimo sistemą  (1)

JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) šnipinėjimo galimybės Rytų Vokietijai būtų tikras svajonių išsipildymas, mcclatchydc.com pareiškė buvęs Rytų Vokietijos Stasi – slaptosios šalies policijos – pulkininkas leitenantas Wolfgangas Schmidtas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Stasi laikoma viena efektyviausių ir žiauriausių žvalgybos ir slaptosios policijos institucijų pasaulyje. Nacių medžiotojas Simonas Wiesenthalis ją yra įvardinęs kaip siaubingesnį darinį nei gestapas – slaptąją nacistinės Vokietijos policiją.

„Žinote, mums tai būtų buvęs svajonės išsipildymas, – kalbėjo W.Schmidtas. – Tiek daug informacijos apie tokį kiekį žmonių.“

Anot buvusio pareigūno, Stasi galėdavo slapta klausytis vos 40 telefonų, kadangi neturėjo įrangos ir technologijų, todėl jam kvapą gniaužia mintis, kad JAV valdžia kasdien gauna ataskaitas apie milijonų amerikiečių telefono pokalbius ir interneto vartojimo įpročius.

73-ejų W.Schmidto nuomone, vienintelis būdas apsaugoti žmonių privatumą – apskritai neleisti vyriausybėms rinkti informaciją apie jos piliečius.

„Tamsioji tokio plataus informacijos apie visus žmones rinkimo pusė akivaizdi. Naivumo viršūnė yra galvoti, kad surinkta informacija nebus panaudota. Tai yra slaptųjų vyriausybinių organizacijų prigimtyje“, – aiškino W.Schmidtas.

Stasi įrašų agentūra 2012 metais 88 tūkstančiams žmonių atvėrė archyvus ir parodė, kokią informaciją Stasi buvo apie juos surinkusi. Agentūros atstovė spaudai Dagmar Hovestaedt mcclatchydc.com teigė, kad JAV turėtų apsvarstyti galimybę pasielgti taip pat.

„Pasakyti, kad NSA yra Stasi atitikmuo yra pernelyg supaprastinta, tačiau šnipinėjami žmonės turi teisę žinoti, kokia medžiaga surinkta apie jų gyvenimus. Skaidrumas yra būtinas“, – kalbėjo ji. Tačiau moteris pripažino, kad žymiai lengviau atskleisti slaptosios policijos surinktą informaciją, kai valstybė, kuriai ji dirbo, nebeegzistuoja.

JAV pareigūnai tebegina visuotinį informacijos rinkimą, kai informaciją apie jį spaudoje paviešino buvęs NSA darbuotojas Edwardas Snowdenas. Jų teigimu, įrašai panaudojami tik siekiant susekti teroristus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(3)
(0)
(0)

Komentarai (1)