Kam dejuoti, jei galima imti ir padaryti: modernus daugiabutis ir nei vieno automobilio jo kieme (Foto)  (16)

Vienas iš Kazanėje stovinčių daugiabučių yra labai neįprastas – tvora apjuostame jo kieme nerasime nei vieno po langais pastatyto automobilio. Gal namas dar neapgyvendintas ir laukia pirmųjų pirkėjų? Tai kad ne – visi butai parduoti ir kieme jau krykštauja maži vaikai. Tai kokia šios keistenybės paslaptis?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau čia nėra jokios paslapties – kaip ir viskas gyvenime, elementaru tai kas paprasta. Į daugiabučio kiemą automobiliai įleidžiami, tačiau tik kelioms minutėms – tiek kiek reikia pakrovimui ir iškrovimui. Taip pat be problemų gali įvažiuoti ir avarinių tarnybų ar aptarnaujančios mašinos. Tačiau nerasime nei vieno asmeninio gyventojo automobilio, „nakvojančio“ po šeimininko langais. Pasirodo, gyventojai bendro susirinkimo metu vieningai nusprendė, jog reikia pagaliau susiimti ir sukurti normalų gerbuvį, o automobiliais užgrūstas kiemas nieko panašaus suteikti negali. Tad automobiliai iš kiemo turi būti pašalinti, o atlaisvėjusi vieta paskirta vaikų žaidimams ir gyventojų bendravimo bei poilsio zonai. Turbūt paklausite, o kur jie dėjo savo automobilius? Perka parkavimo vietas požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Arba stato gatvėje, kur numatytos viešos automobilių stovėjimo vietos ir į namus sugrįžta pėsčiomis. Štai taip. Pirmasis „kiemas be automobilių“ Kazanėje atsirado tik 2014 metų gruodyje, įkūrus naują gyvenamąjį kvartalą. Ir greitai šis kvartalas ir jo gyventojų iniciatyvos spėjo nuskambėti ne tik vietinėje spaudoje, bet ir užsienyje.

Kazanės meras pripažino, jog miesto valdžia gauna šūsnis prašymų iš daugybės daugiabučių gyventojų, kurie skundžiasi, kad namų kiemai pergrūsti automobiliais ir net vaikams nėra kur normaliai pažaisti. Pasirodo yra kur kas paprastesnis sprendimas, nei skundai miesto valdžiai – užtenka vieningo namo gyventojų sprendimo ir savarankiškų iniciatyvų. 

Skelbiama, kad pirmojo „kiemo be automobilių“ patirtis užkrėtė entuziazmu ir daugiau namų, tad ši iniciatyva jau plečiasi savaime.

Gal tokia iniciatyva būtų išeitis ir kai kuriems lietuviškiems daugiabučiams, kurių kiemai užversti automobiliais, o apie žaidimų aikšteles net kalbos negali būti?

Parengta pagal technologijos.lt skaitytojo pasiūlytą temą

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(87)
(65)
(22)

Komentarai (16)