Rimtas perspėjimas: saugokitės bankomatuose įrengtų pinigų gaudyklių  (15)

Pastaruoju metu Lietuvoje padažnėjo nusikalstamų atvejų, kai ant bankomatų pinigų išdavimo angų sumontuojamos pinigų gaudyklės. Tai nelegalūs įrenginiai, kurie blokuoja pinigų išdavimą, o „sulaikyti“ pinigai pasisavinami klientui atsitraukus nuo bankomato.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Primename, kad nusikaltėliai bando įvairius būdus lėšų ar klientų duomenų pasisavinimui, todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į pinigų išdavimo nišos veikimo klaidas, mokėjimo kortelės įdėjimo angos pakitimus, taip pat neįprastas (klijų, dažų likučių, nubrozdinimų) žymes, bei kitus sumontuotus nelegalius ir įtarimą keliančius įrenginius, pavyzdžiui, vaizdo kameras“, – pranešime cituojamas DNB banko Prevencijos departamento vadovas Šarūnas Vaineikis.

Š.Vaineikis taip atkreipia dėmesį, kad taip pat padažnėjo banko kortelių duomenų vagysčių. Ant bankomatų kortelių skaitytuvų montuojami nelegalūs prietaisai, kurie nuskaito kortelės duomenis, todėl gyventojai turėtų būti budrūs – pavyzdžiui, turėtų visada pridengti bankomato klaviatūrą, kad surenkant PIN kodą, jo nematytų kiti asmenys, ar jis nebūtų užfiksuotas neteisėta filmavimo įranga.

Pastebėjus ant bankomatų įtartiną įrangą ar kitus neįprastus pakitimus klientai prašomi informuoti DNB Kontaktų centrą tel. nr. 1608.

Aut. teisės: 15min.lt
(56)
(1)
(55)

Komentarai (15)