Pagautas! Pagaliau įkliuvo Nigerijos sukčius, iš internautų išviliojęs 60 mln. JAV dolerių  (4)

Nigerijos Harkurto uoste sulaikytas nigerietis, organizavęs sukčiavimo internete tinklą, kuriame įvairiais būdais apgaudinėjant žmones iš jų buvo išviliota daugiau kaip 60 mln. JAV dolerių (54 mln. eurų), pirmadienį pranešė Interpolas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Manoma, kad 40 metų Nigerijos pilietis, žinomas Mike'o vardu, organizavo įvairius sukčiavimus, nuo kurių visame pasaulyje nukentėjo šimtai žmonių, iš kurių buvo išviliota daugiau kaip 60 mln. JAV dolerių“, – pranešė tarptautinė policijos organizacija.

„Vienu atveju iš taikinio buvo apgaule išviliota 15,4 mln. JAV dolerių“, – pareiškė Interpolas ir pridūrė, kad įtariamasis buvo sulaikytas padedant Nigerijos ekonominių ir finansinių nusikaltimų komisijai (EFCC) – nacionalinei kovos su kyšininkavimu agentūrai.

„Tinklas taikėsi į mažųjų ir vidutinių įmonių visame pasaulyje, įskaitant Australiją, Kanadą, Indiją, Malaiziją, Rumuniją, Pietų Afriką, Tailandą ir Jungtines Valstijas, elektroninio pašto paskyras“, – rašoma Interpolo pranešime.

Įtariamojo sukurtam tinklui priklausė ne mažiau kaip 40 žmonių, kurie dirbo iš Nigerijos, Malaizijos ir Pietų Afrikos ir sukčiavimo tikslais naudojo kompiuteriams kenkiančias programas.

Sulaikytasis per Kinijoje, Europoje ir JAV užmegztus ryšius taip pat vertėsi pinigų plovimu.

„Sulaikius įtariamąjį Harkurto uoste pietinėje Nigerijos dalyje ir ištyrus EFCC konfiskuotus prietaisus nustatyta, kad jis dalyvavo įvairioje nusikalstamoje veikloje, įskaitant įsilaužimą į įmonių elektroninio pašto dėžutes ir vienišų moterų bei vyrų apgaudinėjimą“.

Įtariamajam ir jo 38 metų bendrui, kuris taip pat buvo sulaikytas, gresia daug įvairių kaltinimų, įskaitant įsilaužimą į kompiuterius, sąmokslą ir pinigų viliojimą.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(23)
(3)
(20)

Komentarai (4)