Verta žinoti važiuojant į Latviją: kaip paslėptas matuoklis lietuviui įpaišė baudą  (11)

Laikytis kelių eismo taisyklių būtina visuomet, net kai nesimato policijos pareigūnų ar greičio matuoklių.


Tuo įsitikino šiaulietis Andrejus (vardas pakeistas), kai po kelionės į Latviją savo pašto dėžutėje rado laišką iš Latvijos policijos.

Kelyje į Rygą, 36 km už Lietuvos – Latvijos pasienio, greičio matuoklis užfiksavo jį važiuojantį 91 km/val. greičiu, nors toje kelio atkarpoje numatytas 70 km/val leistinas greitis.

Vyrą nustebino tai, kad greičio matuoklis jį „nušovė“ iš nugaros. Nors šis ruožas neatrodo itin pavojingas, apie greičio matuoklį nėra jokio įspėjimo, o pats prietaisas paslėptas nuo vairuotojų akių.

Pritaikius matuoklio paklaidą vairuotojui buvo skirta 20 eurų bauda už greičio viršijimą 18 km/val.

Važiuojantiems į Latviją verta žinoti, kad už greičio viršijimą gyvenvietėse skiriama dvigubai didesnė bauda, nei už tokį patį pažeidimą užmiestyje. Tai reiškia, kad viršijusiems greitį 11-20 km/val. užmiestyje skiriama 20 eurų bauda, o mieste – 40 eurų.

Viršijusiems greitį 21-30 km/val. užmiestyje skiriama 40 eurų bauda, o mieste – 80 eur. Lietuvoje baudos neskirstomos pagal tai, kur greitis buvo viršytas.

Mūsų šalyje už 11-20 km/val viršytą greitį skiriama 12-30 eurų bauda, o už 21-30 km/val – 30-90 eurų bauda. Per metus nepadarę kitų pažeidimų vairuotojai Lietuvoje gali atsipirkti sumokėję pusę minimalios baudos.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(55)
(9)
(46)

Komentarai (11)