5 priežastys, kodėl sportas lauke yra naudingesnis nei sporto salėje: sutaupysite ne tik pinigų  (1)

Iki pavasario likus vos dienai, besitreniruojantiems sporto klube verta pasvarstyti apie treniruočių perkėlimą į lauką. Grynas oras – bene didžiausias sporto lauke privalumas, kuris leidžia pasiekti puikių rezultatų ir džiaugtis gera savijauta.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tam, kad tuo įsitikintumėte, pateikiami penki argumentai, kodėl treniruotės lauke yra puiki alternatyva sporto klubams.

Laiko ir pinigų taupymas

Už narystės mokestį populiariausiuose šalies sporto klubuose per mėnesį paklosite mažiausiai 50 eurų. Tuo tarpu sportas lauke nieko nekainuoja. Viskas į ką turėsite investuoti – kokybiški sportiniai bateliai, patogi apranga. Ką jau kalbėti apie laiko taupymą. Sportuojant klube esate įspraustas į jo darbo laiko rėmus ar apsilankymo trukmės limitus, neretai turite laukti eilėje ir prie norimų treniruoklių, kai, tuo tarpu, išbėgti į lauką galite kada norite ar turite laisvą valandėlę.

Daugiau energijos

Mokslininkų teigimu, judėjimas gryname ore, lyginant su uždaromis patalpomis, suteikia daugiau energijos, o tai padidina darbingumą ir gerina socialinį gyvenimą. Fizinė veikla lauke stiprina širdį, gerina kraujotaką, subalansuoja medžiagų apykaitą, padeda kovoti su nemiga. Medikai pastebėjo, kad grynas oras gelbsti ir nuo vidinių organų, pavyzdžiui, skrandžio, skausmų.

Geriau pažinsite save

Užsiimdami fizine veikla individualiai, turite unikalią progą geriau pažinti save. Jūsų treniruočių rezultatams neturi įtakos užimtas treniruoklis, nepatinkanti muzika ar nerimas, ką apie jus galvoja kiti sporto klubo lankytojai. Lauke jūs galite koncentruotis tik į save ir atidžiau klausytis savo organizmo. Jeigu vis dėlto pasigendate motyvuojančio trenerio, galite pasitelkti išmaniąsias technologijas – šiandien specialiai sportui yra sukurta daugybė patogių pagalbinių priemonių, tokių kaip programėlė „Samsung S Health“. Programėlės naudojamos išmaniosiose  apyrankėse, laikrodžiuose ar telefonuose. Tai padeda sekti savo pulsą, stebėti pažangą, gauti naudingus patarimus bei motyvuojančius padrąsinimus.

Psichinės sveikatos būklė

Grynas oras turi didžiulę reikšmę ir mūsų psichikai. Mokslininkai įrodė, kad užtenka vos 15-30 min. judėjimo gryname ore, kad nusiramintume, sumažintume stresą ir atsipalaiduotumėme. Be to, sportuojant gamtoje, turime progą grožėtis vaizdais, leidžiančiais bent trumpam pabėgti nuo rutinos ir kasdienių rūpesčių. Gera žinia ir intensyviai kremtantiems mokslus – grynas oras suaktyvina smegenų veiklą, todėl bent trumpa sporto pertraukėlė lauke neabejotinai pravers siekiant geresnių rezultatų.

Pasisotinsite vitaminu D

Visą dieną plušant ofise ir nematant saulės, o dar ir po darbo dažniausiai laisvalaikį leidžiant uždarose patalpose, mes visiškai negauname saulės šviesos, kuri yra natūralus vitamino D šaltinis. Jo stingant silpnėja raumenys ir imunitetas, suminkštėja kaulai, išauga osteoporozės tikimybė. Norėdami to išvengi, kuo daugiau judėkite lauke. Tokiu būdu gausite ne tik reikiamą vitamino kiekį, bet ir sutaupysite pinigų, jų neleisdami papildams.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(18)
(3)
(15)

Komentarai (1)