Dar nematytas Lietuvos žemėlapis: patiks ne tik mėgstantiems keliauti, bet ir knygų gerbėjams ()
Norisi tikėtis, lietuviai žino projektą lietuvon.lt – įdomių ir lankytinų Lietuvos vietų žemėlapį, sudarytą ne kokių nors valstybinių institucijų, o privačia iniciatyva. Jame surinkta daugiau nei 1000 įdomių objektų – pilių ir dvarų, apžvalgos bokštų ir muziejų, religinių, gamtos ir kt. objektų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
To paties projekto autoriai pristatė ir naują savo kūrinį – interaktyvią svetainę knygon.lt, kurioje sužymėtos knygos, kuriose minimos konkrečios Lietuvos vietovės.
Vienas iš projektų iniciatorių – Karolis Žukauskas – savo „Facebook“ paskyroje rašo:
„Pernai vasarą atėjo pas mane V16 akto signataro J. Šaulio giminaitė Inga (Vilimė, red. past), sako – „Turiu idėją, darom?“. Neskubėdami, su daug entuziazmo, su nuliniu biudžetu ir su savo lietuvių kalbos mokytojų pagalba padarėm – www.knygon.lt.“
Pasak, S. Žukausko, internetas ir šiaip per trumpa para iš jo pavogė aktyvų knygų skaitymą – „Visokios vikipedijos, longreadai ir kita beletristika online atpratino nuo popieriaus (nors jo yra pilnos lentynos, laukiu pensijos ir guodžiu save, kad tada jau tikrai graušiu kasdien knygas), todėl Knygon.lt yra savotiškas kaltės išpirkimas prieš literatūrą.“
S. Žukauskas pasakoja, kad I. Vilimės idėja buvo labai paprasta ir kartu labai gera, todėl nekilo klausimų dėl jos įgyvendinimo: „Jau surinkome 113 lietuviškų knygų, suskirstėme jas į 7 kategorijas ir tiksliai sudėliojome Lietuvos žemėlapyje. Nori sužinoti apie Šiaulius? Skaityk „Pietina kronikas“. Skuodą ir Sedą? Skaityk Granauską. Tilžę? Yra ir ji. Jūžintai? Ir tie yra.“
Projekto autoriai taip pat kviečia prisidėti ir visus suinteresuotus: jei žinote knygų, kurias verta įtraukti – autoriai kviečia apie jas pranešti el. pašto adresu skaitau@knygon.lt.