Paviešintame Rusijos karinių pratybų „Zapad-2017“ žemėlapyje matyti, kaip geležinis žiedas apjuosia Estiją, Latviją ir Lietuvą  ()

Internete buvo paviešinti net keli žemėlapiai iš artėjančių bendrų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad-2017“. Remiantis šiais žemėlapiais, darosi aišku, kad Baltijos šalys bus apsuptos daugiatūkstantinės rusų ir baltarusių kariuomenės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija ir Baltarusija ginsis nuo „neegzistuojančios“ Vesbarijos

Baltarusijos generalinis štabas žiniasklaidai pristatė pačių mokymų planą, kuriame didžioji Lietuvos teritorijos dalis priskirta neegzistuojančiai priešiškai „Vesbarijai“.

Be „Vesbarijos“ – į kurią įtraukta didžioji dalis Lietuvos ir vakarų bei centrinė Latvija, dar karinių pratybų metu yra numatyta „Lubeno“ teritorija, tai strategiškai svarbi Lenkijos ir Lietuvos „Suvalkų koridoriaus“ teritorija, bei „Veišnorija“ – tai tariamai „maištaujanti“ ir „okupuota“ Baltarusijos teritorija.

Anot pratybų plano, santykiai tarp šalių pablogės nacionalinių, etninių ir religinių nesutarimų, o taip pat teritorinių pretenzijų, rašoma nn.by.

Apsups glaudžiu ratu

Rusija, neseniai užtikrinusi, kad „Zapad-2017“ jokiais būdais negali reikšti Baltijos šalių ar Lenkijos okupacijos, pratybų metu glaudžiu ratu apjuos Estiją, Latviją ir Lietuvą.

Rusijos gynybos ministerijos paviešintame „Zapad-2017“ žemėlapyje matyti, kad Rusijos kariuomenė bus sutraukta Kaliningrado, Leningrado ir Pskovo srityse, o taip pat Baltarusijos šiaurėje.

Tokiu būdų Baltijos šalys bus glaudžiai apjuostos Rusijos kariuomenės. Tuo pat metu vyks kariniai Rusijos laivyno ir aviacijos mokymai Baltijos jūroje.

Karinės pratybos „Zapad“, vykstančios kas du metus, rotuojant priimančias valstybes, šiais metais vyks rugsėjo 14-20 dienomis.

Oficialiais duomenimis jose dalyvaus apie 13 tūkst. karių. Tačiau ukrainiečių Nacionalinio saugumo tarybos vadovas A. Turčinovas teigia, jog realiai dalyvių skaičius bus daugiau nei dešimteriopai didesnis.

Lietuvos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos, Švedijos, Estijos ir Ukrainos šalių atstovai gavo kvietimą stebėti šias pratybas.

Aut. teisės: TV3
TV3
(54)
(21)
(33)

Komentarai ()