[Žinios trumpai] „The Washington Post“ įvardino labiausiai tikėtiną Putino įpėdinį: „Jis patinka elitui ir taps kartų kaitos simboliu“ ()
Spalio 7 dieną Vladimiras Putinas šventė 70-metį, o jo aplinka jau galvoja apie Rusijos Federacijos prezidento įpėdinio kandidatūras.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Putinas artėja prie amžiaus, kurį Rusijos propaganda vadina senatve. Tačiau po nesėkmės kare prieš Ukrainą ir ekonominio Rusijos sugriovimo Putinui ar jo aplinkai jau visai greitai gali tekti ieškoti įpėdinio. „The Washington Post“ rašo, kad Rusija jau rado V. Putinui pamainą. Naujuoju Rusijos vadovu gali tapti Saugumo Tarybos sekretoriaus Nikolajaus Patruševo sūnus Dmitrijus Patruševas.
Spalį politikui sukaks 45 metai ir jis gali reikšti kartų kaitą Rusijos vyriausybėje. „Vieną dieną jis gali tapti ministru pirmininku, o kitą dieną – prezidentu“, – „The Washington Post“ sakė Žemės ūkio ministro Patruševo tėvui artimas šaltinis.
Patruševo pranašumai yra ne tik amžius, bet ir kelių kalbų mokėjimas bei tai, kad jis nedalyvavo kare. Navalnas, kuriam anksčiau buvo prognozuojamas Rusijos Federacijos prezidento postas, greičiausiai juo netaps - revoliucijos Rusijoje nebus. Faktas yra tas, kad Navalnas yra „elito priešas“. Tuo tarpu Patruševas ilgą laiką dirba „sistemoje“ ir gali sulaukti paramos iš Federacijos Tarybos ir Valstybės Dūmos.
Kitais galimais pretendentais į Putino vietą „The Washington Post“ įvardija ministrą pirmininką Michailą Mišustiną, Maskvos merą Sergejų Sobianiną, prezidento administracijos vadovo pavaduotoją Dmitrijų Kozaką, buvusį prezidento asmens sargybinį, Tulos srities vadovą Aleksejų Diuminą ir patį Nikolajų Patruševą. Tiesa, Dmitrijus Patruševas Rusijos elitams gali būti patrauklesnis pasirinkimas nei jo tėvas Nikolajus. Tik Europos ir pasaulio saugumui nuo to nebus geriau.
Su Rusija nepažįstami žmonės ims kraipyti galvas - kaip taip užkulisiuose renkamas prezidentas?! Na, reikėtų prisiminti, kad patį Vladimirą Putiną savo pasekėju pasirinko Borisas Jelcinas. Taip, buvo rinkimai, bet sistema (tiek žiniasklaida, tiek institucijos, įskaitant regionų administracijas) jau buvo mobilizuota Putino išrinkimui. Kai Putinas dėl konstitucinių normų negalėjo būti perrinktas trečią kartą, jis pats pasirinko Dmitrijų Medvedevą - savo gerą draugą, buvusį kampanijos vadovą. Tokią Rusijos valdžios kaitos ypatybę supranta ir Vakarai, kurie žino, kad Putino pamainai turės pritarti ne Rusijos žmonės (tai už juos padarys propagandos mašina), o giliai į savo kėdes šaknis suleidę elito žmonės.