Ateiviai galbūt jau „žvelgia mums į akis“ (12)
Gali būti, kad Žemės gyventojai jau dabar akis į akį susiduria su ateiviais iš kosmoso, tačiau nepajėgia to suvokti, pareiškė žymus britų astronomas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
D. Britanijos nacionalinės Mokslų akademijos funkcijas atliekančios Karališkosios draugijos prezidentas, karališkasis astronomas lordas Martinas Reesas pasibaigus nežemiško proto paieškoms skirtai mokslinei konferencijai pareiškė, kad ateiviai galbūt „žvelgia mums į akis“, tačiau jų pavidalo žmonės nepajėgia atpažinti.
Šalies vyriausybę mokslo klausimais konsultuojančios organizacijos vadovas pareiškė manąs, kad nežemiškos gyvybės egzistavimas gali būti už žmogaus suvokimo ribų, praneša „Telegraph.co.uk“.
„Gali būti, kad jie stovi prieš mus veidas į veidą, o mes paprasčiausiai jų neatpažįstame. Problema ta, kad mes ieškome kažko, kas būtų labai panašu į mus pačius, darydami prielaidą, kad jie bent jau turi panašias į mūsų technologijas ar matematiką“, - sakė mokslininkas.
Anot lordo M. Reeso, jis manąs, kad kosmose gyvybė ir nežemiškas protas gali egzistuoti tokiais pavidalais, kokių žmonės nepajėgia suvokti. „Taip, kaip šimpanzės negali suvokti kvantinės lauko teorijos, taip ir tikrovėje gali egzistuoti tam tikri jos aspektai, kuriems pažinti nepakanka mūsų smegenų talpos“, - teigė astronomas.
Neseniai vykusioje konferencijoje „Nežemiškos gyvybės atradimas ir jo pasekmės mokslui bei visuomenei“ lordas Martinas Reesas iškėlė klausimą, ar susitikimas su ateiviais iš kosmoso Žemės gyventojams išeitų į gera ar į bloga. Jo teigimu, galingesni teleskopai dabar suteikia geresnę nei bet kada anksčiau nežemiškos gyvybės aptikimo kosmose galimybę.
Nors tokie mokslininko pareiškimai gali atrodyti populistiški, tačiau jie skatina permąstyti ar tikrai dabartiniai mokslo pasirinkti keliai ieškant nežemiškos gyvybės pėdsakų yra tikrai teisingi. Panašūs retoriniai klausimai iškeliami vis dažniau - pavyzdžiui, mokslininkai svarstė, kokia gi galėtų būti gyvybė be vandens. Žinoma, visi tokie pasvarstymai geriausiu atveju - hipotezė, blogiausiu - spekuliacija. Tad žymiai solidžiau atrodo diskusijos apie mums įprastas gyvybės formas, kurios hipotetiškai galėtų egzistuoti Saulės sistemos planetose. Tačiau kad ir kokiam požiūriui pritartume, kol kas nėra jokio tvirto mokslinio įrodymo apie nežemiškos gyvybės egzitavimo faktą - belieka ieškoti, diskutuoti ir laukti tokio atradimo.