SETI astronomas: nežemiška civilizacija gali būti aptikta iki 2040 m.  (9)

Pirmasis nežemiškos civilizacijos egzistavimo patvirtinimas gali būti padarytas per artimiausius 25 metus, pareiškė nežemiško proto paieškų entuziastas JAV astronomas Sethas Shostakas. Jis dirba galimų nežemiškų civilizacijų radijo signalų paieška užsiimančiame SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) institute (Kalifornija). Prielaidą, kad jau šiuo metu gyvenantys žmonės gali tapti nežemiško proto egzistavimo įrodymų liudininkais, S. Shostakas išsakė kalbėdamas Stenfordo universitete (JAV) vykstančiame „NASA Innovative Advanced Concepts“ simpoziume, praneša „Space.com“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jo teigimu, iki maždaug 2040 metų astronomai bus ištyrę pakankamai žvaigždžių sistemų, kad galėtų aptikti nežemiškų civilizacijų kosmose skleidžiamus elektromagnetinius signalus.

„Užuot dairęsi į kelis tūkstančius žvaigždžių sistemų, po 24 metų mes galbūt jau būsime apžiūrėję milijoną jų. O milijonas gali būti tinkamas skaičius ką nors atrasti“, – sakė mokslininkas.

Pasak leidinio, S. Shostako optimizmas iš dalies remiasi egzoplanetų ieškančio NASA Keplerio kosminio teleskopo tyrimų rezultatais. Jie rodo, kad Paukščių take gali egzistuoti daugybė planetų su mums pažįstamomis gyvybės formomis.

Astronomo teigimu, Keplerio teleskopo tyrimai liudija, kad viena iš penkių žvaigždžių mūsų galaktikoje vidutiniškai turi bent po vieną planetą, kurioje yra gyvybės raidai tinkamos sąlygos. „Tai fantastiškai didelis procentas. Tai reiškia, kad mūsų galaktikoje gali būti dešimtys milijardų į Žemę panašių pasaulių“, – sakė jis.

S. Shostakas ir jo kolegos iš SETI instituto mano, kad bent mažoje šių pasaulių dalyje gali egzistuoti nežemiškos civilizacijos, mokančios siųsti į kosmosą elektromagnetinius signalus kaip ir žmonija. Tokių signalų paieška buvo pradėta 1960 metais, kuomet JAV astronomas Frankas Drake'as 26 metrų skersmens radijo teleskopu ėmė „klausytis“ dviejų į Saulę panašių žvaigždžių.

Per pastaruosius 50 metų galimų dirbtinės kilmės radijo signalų paieškos išsiplėtė ir kiekybiškai, ir kokybiškai: tam naudojami moderniausi radijo teleskopai ir signalų apdorojimo programinė įranga. Nors SETI paieškų istorijoje yra pasitaikę panašių į dirbtinius kosminių radijo signalų, tačiau iki šiol nėra nė vieno jų patvirtinimo atvejo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(7)
(0)
(1)

Komentarai (9)