Jakutijos deimantų šachtoje rasta paslaptingo monstro mumija  ()

Mokslininkus suglumino naujas radinys Sibire. Likimo ironija, tačiau deimantų šachtoje, pavadinimu Udačnaja (Sėkmingoji), Mirnyj regione (Jakutija, Rusija) rastas mumifikavęsis neidentifikuoto padaro lavonas. Monstro mumiją iškasę deimantų kasyklos šachtininkai neabejoja, kad čia – dar nežinomos rūšies dinozauras.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žinoma, tai – tik: a) šachtininkų išvada, b) gerokai per ankstyva. Mokslininkai nėra tokie užtikrinti ir prieš pareikšdami savo nuomonę pageidauja nuodugniai ištirti mumijos skeletą.

Koks iš tikrųjų tai galėtų būti gyvūnas, kol kas neaišku. Aišku tik tai, kad mumija bus išgabenta iš Sėkmingosios šachtos 1686 km į pietus, į apskrities sostinę Jakutską išsamesnių tyrimų.

Neatpažinto gyvūno palaikai buvo rasti Udačnajos deimantų šachtos smėlio kloduose. Deimantų čia pirmą kartą rasta 1955 m. Kasykla eksploatuojama nuo XX a. vidurio. 1974 m. 98 metrų gylyje buvo susprogdintas 1,7 kilotonos galios atominis užtaisas.

Nežinomo gyvūno mumija rasta regione, kur sausį vidutinė mėnesio temperatūra svyruoja nuo -35,2°C iki -43,6°C.

Specialistai neatmeta tikimybės, kad tai gali būti meškų giminaičio – plėšriojo žinduolio ernio – palaikai. Galbūt sabalo ar kiaunės.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(32)
(11)
(21)

Komentarai ()