Pasaulis išprotėjo: žmonės pradėjo deginti mobiliojo ryšio bokštus  (10)

Internete nestinga sąmokslo teorijų, aiškinančių, kad 5G ryšio technologijos yra susijusios su naujojo koronaviruso pandemija. O pasaulyje nestinga žmonių, kurie dėl kažkokių priežasčių tomis bemokslių platinamomis sąmokslo teorijomis tiki labiau nei ekspertų išaiškinimais ir mokslinių tyrimų išvadomis. Tad rezultato ilgai laukti nereikėjo: Jungtinėje Karalystėje žmonės pradėjo deginti mobiliojo ryšio bokštus, rašo CNBC.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2020-04-07 Pasaulis išprotėjo: žmonės pradėjo deginti mobiliojo ryšio bokštus  (10)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Britų ryšio operatorius „Vodafone“ informavo, kad per pastarąsias 24 valandas buvo įvykdyti keturi išpuoliai prieš šios įmonės bokštus, ant kurių sukabintos įmonės antenos. Nebuvo skelbiama, ar ant šių bokštų buvo bent viena 5G antena.

Praėjusią savaitę internetu plito vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip ties Birmingemo miestu padegtas mobiliojo ryšio bokštas. Kitas mobiliojo ryšio teikėjas – įmonė EE – paskelbė, jog jų inžinieriai tiria bokšto gaisro priežastis ir mano, kad veikiausiai tai buvo padegimas. Jei jų išvados pasitvirtintų, bendradarbiaujant su teisėsaugos atstovais būtų ieškoma kaltininko. Padegtasis bokštas su 5G technologijomis neturėjo nieko bendro.

„Bazinė stotis aptarnavo tūkstančius žmonių Birmingemo apylinkėse, ji jau daugelį metų teikė būtinąsias 2G, 3G ir 4G ryšio paslaugas. Pasistengsime atkurti įprastinį teritorijos padengimą ryšiu kaip įmanoma greičiau, tačiau gaisro sukelta žala buvo reikšminga“, – sakė EE atstovas spaudai.

Taip pat tviteryje atsirado žinutė su vaizdo įrašu, kuriame matoma, kaip moteris koneveikia telekomunikacijų įmonės inžinierius, klojančius šviesolaidžio gijas, kurios bus naudojamos duomenų perdavimui (taip pat – tų duomenų, kurie bus perduodami 5G tinklais). Moteriškė klausinėja, ką tie inžinieriai veikia, ir klausinėja, ar jie žino, kad technologijos „žudo žmones“.

Feisbuke galima aptikti begales įrašų, aiškinančių, kad koronaviruso pandemijos priežastis yra 5G – penktosios kartos mobiliojo ryšio technologijos. Daugelis šių įrašų grindžiami teiginiu, kad pirmasis viruso protrūkis įvyko Uhane – mieste, kuriame praėjusiais metais Kinijos ryšio paslaugų teikėjai išvystė 5G infrastruktūrą.

Dalintis tokiomis sąmokslo teorijomis nevengia ir garsenybės. Pavyzdžiui, britų talentų šou teisėja Amanda Holden internete buvo pasidalinusi peticija, kuria siekiama uždrausti 5G technologijas (ši žinutė vėliau buvo ištrinta), o Holivudo aktorius Woody Harrelsonas instagrame išplatino ne vieną sąmokslo teorijai pritariančią žinutę.

Bet mokslinių įrodymų, kurie patvirtintų bet kurį iš teiginių, susijusių su šiuo pramanu, nėra. Britų faktų tikrinimo tarnyba „Full Fact“ nurodo, kad pasaulyje yra daugybė vietų, kur žmonės jau užsikrečia virusu, serga COVID-19 ir miršta, nors 5G infrastruktūros ten nė kvapo nėra. Pavyzdžiui, Irane – 5G technologijos ten nė kvapo, o sergamumas ir mirštamumas – vieni didesnių pasaulyje. Baltijos šalyse 5G taip pat veikia tik bandomuoju režimu, o pacientų nestinga, ypač provincijose, kuriose apie 5G nereikėtų net galvoti iki maždaug 2022 metų.

Socialinių tinklų pasakos

Šeštadienį Jungtinės Karalystės ministras Michaelas Gove'as paskelbė, kad su 5G susijusios sąmokslo teorijos yra „pavojinga nesąmonė“. Anglijos nacionalinis medicinos vadovas Stephenas Powisas tvirtina, kad tokios sąmokslo teorijos yra „pačios blogiausios melagingos žinios“.

„Esu labai pasipiktinęs, visiškai pasibjaurėjęs, kad žmonės imasi veiksmų prieš tą pačią infrastruktūrą, kuri mums gyvybiškai reikalinga reaguojant į šią sveikatos apsaugos padėtį. Tai yra absoliuti ir visiška nesąmonė“, – sakė S.Powisas.

Britų kultūros sekretorius Oliveris Dowdenas ketina artimiausiu metu susitikti su socialinius tinklus valdančių įmonių atstovais ir aptarti dezinformacijos apie 5G bei COVID-19 ryšio platinimą.

„Gavome kelis pranešimus apie nusikalstamą poveikį mobiliojo ryšio bokštams ir priekabiavimą prie telekomunikacijų įmonių inžinierių – veikiausiai tai yra susiję su internete cirkuliojančiomis kvailomis sąmokslo teorijomis. Asmenys, atsakingi už nusikalstamus veiksmus, bus patraukti atsakomybėn pagal visą įstatymų griežtumą“ – sakė kultūros sekretoriaus atstovas spaudai.

„Taip pat reikia užtikrinti, kad socialinių tinklų valdytojai elgtųsi atsakingai ir imtųsi gerokai operatyvesnių veiksmų stabdant tokios nesąmoningos informacijos, skatinančios nusikalstamus veiksmus, platinimą savo platformose. Kultūros sekretorius su kompanijomis šiuos klausimus aptars šią savaitę“, – teigė atstovas spaudai.

„Vodafone“ vadovas Jungtinėje Karalystėje Nickas Jeffrey pasmerkė šiuos išpuolius prieš telekomunikacijų infrastruktūrą ir darbuotojus, o socialinių tinklų įrašus, siejančius koronavirusą ir 5G, pavadino „visiškai nepagrįstais“.

„Dabar tai jau yra nacionalinio saugumo klausimas. Policija ir kovos su terorizmu institucijos atlieka tyrimus. Tačiau galite būti užtikrinti, kad mūsų mobiliojo ir plačiajuosčio ryšio infrastruktūros palaikys nepertraukiamą ryšį, kad jūs, jūsų šeimos ir jūsų verslai galėtų veikti įprastai“, – sakė įmonės vadovas.

Kaip ir naudojant ankstesnių kartų mobiliojo ryšio technologijas, 5G signalai bus perduodami radijo bangomis – ta elektromagnetinio spektro dalimi, kuri yra gerokai mažesnės energijos už jonizuojančią ir regimąją spinduliuotę. Tai, kad radijo spinduliuotė nėra jonizuojanti, reiškia, kad ji negali išmušti elektronų iš atomų ir molekulių orbitalių, neardo molekulių ir neturi gebėjimo sukelti onkologinių ar kokių kitokių ligų. Anksčiau šiais metais Tarptautinė apsaugos nuo nejonizuojančios spinduliuotės komisija (ICNIRP) paskelbė, kad 5G technologija grėsmės žmonių sveikatai nekelia.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(13)
(17)
(-3)

Komentarai (10)