„Huawei“ pristatė 2020 metų šedevrą - lankstaus ekrano telefoną, pereinantį į planšetinio kompiuterio režimą ir daugybę kitų technikos naujovių (Video)  ()

Pirmadienio popietę Lietuvos laiku technologijų lyderė „Huawei“ Barselonoje surengė virtualų pristatymą, per kurį pristatė aibę naujų 5G produktų bei strategiją, demonstruojančią visas dirbtiniu intelektu paremtų scenarijų ekosistemos galimybes. Daugiausiai dėmesio pristatymo metu sulaukė sulenkiamu ekranu pasižymintis ilgai lauktas „Huawei Mate Xs“ išmanusis telefonas, aprūpintas moderniausia technine ir programine įranga. Taip pat dienos šviesą išvydo planšetinis kompiuteris „MatePad Pro 5“, platus spektras „MateBook“ nešiojamųjų kompiuterių bei keli „Wi-Fi 6+“ technologija paremti bevielio interneto įrenginiai. „Huawei“ atstovai daugiau detalių atskleidė ir apie „Huawei AppGallery“ programėlių parduotuvę.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2020-02-25 „Huawei“ pristatė 2020 metų šedevrą - lankstaus ekrano telefoną, pereinantį į planšetinio kompiuterio režimą ir daugybę kitų technikos naujovių (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2019-ieji buvo išskirtiniai metai

Pristatymo metu „Huawei Consumer Business Group“ vadovas Richardas Yu teigė, kad „Huawei“ ir toliau laikysis strategijos naudotojams siūlyti dirbtiniu intelektu paremtus įrenginius visiems scenarijams.

„Siekdami parodyti savo konkurencinį pranašumą toliau investuosime į pažangiausias technologijas, įskaitant lustų rinkinius, 5G ryšį, mobilųjį dirbtinį intelektą, operacines sistemas, kameras ir kitus garso bei vaizdo sprendimus. Taip pat norime bendradarbiauti su kūrėjais visame pasaulyje, kad paspartintume visų scenarijų ekosistemos augimą ir ją pakeltume į naujas aukštumas“, – kalbėjo Richardas Yu.

Jis taip pat pridūrė, kad „Huawei“ kompanijai naudotojas visąlaik išliks prioritetu. Dėl šios priežasties gamintoja praėjusį dešimtmetį paskyrė „1+8+N“ ekosistemos puoselėjimui. Ši ekosistema pagrįsta „Huawei Share“ ir „Huawei HiLink“ – tiltais, jungiančiais visus įrenginius.

Richardas Yu pabrėžė, kad jo atstovaujama bendrovė ir toliau plėtoja „Huawei Mobile Services“ (HMS) ekosistemą, kuri vartotojams suteikia prieigą prie „Huawei AppGallery“ programėlių parduotuvės. Su visais scenarijais suderintiems techniniams ir programiniams sprendimams veikiant harmoningai, „Huawei“ užtikrina unikalią naudojimo patirtį, lemiančią, kad į visumą sujungti įrenginiai turėtų galimybę lengvai keistis duomenimis.

Bendrovės vadovas taip pat akcentavo, kad 2019-ieji „Huawei“ buvo išskirtiniai metai. „Huawei“ išmaniųjų telefonų verslas viršijo 240 mln. įrenginių, užtikrindamas antrą vietą pasaulinėje telefonų rinkoje. Kitos rinkos taip pat fiksavo stabilų augimą: kompiuterių verslas augo 200 proc., dėvimųjų įrenginių – 170 proc. Iki sausio mėnesio bendrovė taip pat pardavė 10 mln. 5G išmaniųjų telefonų.

Pristatė revoliucinį įrenginį

Barselonoje oficialiai buvo pristatytas išskirtinio dizaino „Huawei Mate Xs“ įrenginys, žymintis naują etapą sulenkiamų telefonų evoliucijoje. Jis sukurtas panaudojant naują sulenkiamą ekraną, pagamintą iš inovatyvių medžiagų ir pasitelkiant naujo tipo vyrį. Visas šis kompleksas leido įgyvendinti „Falcon Wing“ idėją.

Pats telefonas tarsi meno kūrinys suteikia galimybę sklandžiai pereiti nuo išmaniojo telefono į planšetinio kompiuterio režimą. Be to, lankstus ekranas dabar turi dvigubo sluoksnio optinį poliimidą, kuris suteikia neįtikėtiną vaizdo aiškumą, spalvų sodrumą ir ryškumą,

„Aprūpintas „Kirin 990 5G“ lustų rinkiniu, „Mate Xs“ telefonas pasižymi aukščiausio lygio mobiliojo dirbtinio intelekto ir 5G galimybėmis. Negana to, fotografijos mėgėjams siūloma inovatyvi „Leica SuperSensing Quad“ kamerų sistema. Ją sudaro 40 MP „SuperSensing“ kamera, 16 MP ypač plataus kampo kamera, 8 MP telefoto lęšis ir 3D vaizdo gylio jutiklis. Tokia galinga „Leica“ kamerų sistema išnaudoja visus sulenkiamo ekrano privalumus, kartu atliekant tiek priekinės, tiek galinės kameros vaidmenį“, – apie įrenginio galimybes pasakoja „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.

Veikdamas naudojant „EMUI 10“ operacinę sistemą, „Mate Xs“ palaiko kelių langų programas, užtikrinančias intelektualesnę ir dinamiškesnę patirtį. Norėdama išplėsti programų, kuriomis išnaudojamas visas sulenkiamo ekrano potencialas, asortimentą, „Huawei“ bendradarbiauja su pasauliniais kūrėjais, siekdami auginti tokių programų ekosistemą.

„Huawei Mate Xs“ prekyboje Lietuvoje turėtų pasirodyti kovo mėnesio pabaigoje. Gamintojo rekomenduojama kaina – 2499 eurai. Įrenginių kiekis – itin ribotas.

Pergalvokite kūrybiškumą

Barselonoje dienos šviesą išvydo ir naujo dizaino „Huawei MatePad Pro 5G“ planšetinis kompiuteris. Jis sukurtas veikti sinergijoje su kitais gamintojo telefonais, dėvimaisiais ir kitais prietaisais. Tai vaidina kertinį vaidmenį „Multi-Screen Collaboration“ funkcijoje, kuri naudotojams garantuoja sklandžią kelių įrenginių patirtį.

„MatePad Pro 5G“ aprūpintas 10,8 colio HD ekranu ir palaiko kino lygio DCI-P3 spalvų gamą. Itin plonas rėmelis lemia, kad naujoji planšetė turi didžiausią ekrano santykį lyginant su jos korpusu – 90 proc. Inžinieriai įrenginyje integravo „Kirin 990 5G“ lustą, kuris leis mėgautis visais 5G privalumais. Kartu tai lemia ir itin aukštą našumą bei energijos sunaudojimo efektyvumą.

Planšetinis kompiuteris palaiko „EMUI 10“, todėl jį galima lengvai sujungti su kitais „Huawei“ įrenginiais panaudojant „Huawei Share Multi-Screen Collaboration“ funkciją. Užmezgus ryšį su kitu prietaisu, naudotojai gali valdyti abu įrenginius planšetinio kompiuterio ekrane.

Kelių ekranų bendradarbiavimas taip pat įgalina duomenų perkėlimą iš išmaniojo telefono į planšetinį kompiuterį. „MatePad Pro 5“ palaiko ir „Multi-Window“ funkciją, kad vienu metu ekrane būtų galima matyti iki trijų skirtingų programų.

Be planšetinio kompiuterio Barselonoje buvo pademonstruoti ir naujieji „Huawei MateBook“ nešiojamųjų kompiuterių modeliai. Atnaujintas „MateBook X Pro“ aprūpintas 10-osios kartos „Intel-Core“ procesoriumi. Prieinamas naujos Emerald Green spalvos, šis modelis turi „FullView“ ekraną, kurio santykis su korpusu siekia 91 proc.

Tuo metu naujoji „Huawei MateBook D“ kompiuterių serija prisijungia prie „Huawei MateBook“ šeimos kaip įrenginiai, skirti jaunimui. Šie kompiuteriai siūlo novatorišką dizainą ir unikalią naudojimo patirtį.

Nauja patirtis – „Huawei AppGallery“

Norėdama sukurti visavertę ekosistemą, kurią palaikytų „Huawei“ įrenginiai, bendrovė palaipsniui atveria savo lustų-įrenginių-debesų galimybes pasauliniams kūrėjams. HMS („Huawei Mobile Services“) ekosistema, apimanti visų scenarijų funkcijas, yra kertinė „Huawei“ dirbtiniu intelektu paremto gyvenimo strategijos dalis.

Šiuo metu ketvirtosios kartos „HMS Core“ sudaro įrankiai, skirti „Huawei“ partneriams ir programėlių kūrėjams, kurie pagelbėtų kuriant naujas patirtis „Huawei“ įrenginių naudotojams. Integruodami HMS į savo programas su „HMS Core 4.0“, kūrėjai gali greitai įdiegti „Huawei“ įrenginyje esančias galimybes, tokias kaip „HiAI“ ar įvairias kamerų funkcijas, kad užtikrintų savo programose kokybišką patirtį.

Pavyzdžiui, didžiausia Europoje nuotraukų spausdinimo kompanija „Cewe“ įdiegė „Huawei Share Kit“ paslaugų rinkinį, kad biuruose būtų supaprastintas įrenginių suporavimo procesas. Toks intuityvus spausdinimas palengvina ir paspartina visą operacijų eigą, kadangi „Cewe“ darbuotojams pakanka vos vieno mygtuko paspaudimo, jog būtų prisijungta prie spausdintuvo. Ši patirtis nėra išskirtinė verslo segmentui. „Huawei AppGallery“ siūlo daugybę HMS įgalintų programų, skirtų „Huawei“ įrenginių naudotojams, kad šie galėtų mėgautis patogumais, kuriuos užtikrina bendrovės sukurtos inovacijos.

„Huawei AppGallery“ taip pat siūlo „Quick Apps“ – novatoriškas programėles, skirtas 5G įrenginiams. Sukurtos remiantis pramonės standartais, „Quck Apps“ programos nereikalauja įdiegimo ir naudoja minimalų kiekį įrenginio atminties. Naudotojai gali tiesiog spustelėti šias programas ir mėgautis sklandžia sąveika bei gražiomis sąsajomis, tarsi tai būtų įprastos programėlės. „Quick Apps“ tipo programėlės sparčiai populiarėja – šiuo metu „Huawei AppGallery“ jų yra daugiau nei 1700.

„Huawei“ ne tik kuria, bet ir prižiūri programėles visame pasaulyje, kad šios nuolat praturtintų naudojimo patirtį. Siekdama apsaugoti naudotojus nuo kenkėjiškų programų, „Huawei“ įsteigė pilno ciklo apsaugos ir saugumo sistemą, kuri užtikrina, kad žalingos programos nepatektų į įrenginius.

Turėdama devynerių metų programėlių kaupimo ir tobulinimo patirtį, „Huawei AppGallery“ yra viena iš trijų geriausių programų prekyviečių pasaulyje. Kalbėdamas apie „Huawei AppGallery“ ateities planus Richardas Yu teigė: „Toliau plėtosime savo programų ekosistemą tikėdamiesi ne tik sukurti saugią ir patikimą platformą, bet ir norėdami suteikti naudotojams daugiau pasirinkimo galimybių. Šios klestinčios ekosistemos sėkmė ir toliau išliks vienu svarbiausių mūsų prioritetų“.

„Huawei“ aktyviai bendrauja su visame pasaulyje populiarų programų kūrėjais, kad augtų programų ekosistema. Kūrėjai kviečiami būti šios ekosistemos dalimi ir kartu su „Huawei“ stengiasi, kad viso pasaulio naudotojams būtų suteikta galimybė naudoti pažangesnes programėles.

Išplėtė bevielio ryšio galimybes

Kaip dalis „Huawei“ dirbtinio intelekto visiems scenarijams strategijos, tokie įrenginiai kaip „Wi-Fi“ maršrutizatoriai užima vieną pagrindinių „1+8+N“ ekosistemos sudedamųjų dalių. Būdama 5G lydere, „Huawei“ įdeda vieną didžiausių indėlių kuriant „Wi-Fi 6“ ryšio standartą. Šiuo metu IEEE 802.11ax standartinę darbo grupę sudaro penki techniniai ekspertai iš „Huawei“, iš kurių vienas yra komisijos pirmininkas.

Siekiant spartesnio progreso, „Huawei“ sukūrė „Wi-Fi 6+“ technologiją, paremtą „Wi-Fi 6“ standartu. „Wi-Fi 6+“ palaiko 160 MHz kanalo pralaidumą ir išskirtinę „Huawei“ sukurtą dinaminės siaurosios juostos technologiją. Kartu sujungti šie du sprendimai lemia ženkliai pagerintą „Wi-Fi“ ryšio spartą ir signalo aprėptį.

Virtualaus pristatymo metu „Huawei“ pademonstravo „Gigahome 650“ ir „Kirin W650“ – naujausius „Wi-Fi 6+“ lustų rinkinius, atitinkamai skirtus maršrutizatoriams ir išmaniesiems telefonams. Naujojoje „Huawei Wi-Fi AX3“ serijoje įmontuotas „Gigahome 650“ lustų rinkinys leidžia palaikyti dviejų juostų dvigubą ir tuo pačiu metu vykdomą operaciją iki 3000 Mbps sparta. Kai „Huawei Wi-Fi AX3“  maršrutizatorius naudojamas kartu su kitu „Huawei“ įrenginiu, taip pat palaikančiu „Wi-Fi 6+“, tai užtikrina geresnę signalo aprėptį ir didesnę spartą nei įprastas „Wi-Fi 6“ maršrutizatorius.

Kompanija taip pat pristatė „Huawei 5G CPE Pro 2“ – naują „Wi-Fi 6+CPE“ įrenginį, kuris yra trečdaliu kompaktiškesnis nei jo pirmtakas. Kiti pastebi atnaujinimai yra iki 11 5G juostų palaikymas bei išskirtinė „Super Uplink“ technologija, kuri ženkliai pagerina duomenų perdavimo greitį bei sumažina delsą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()