Už beveik 300 svarų siūlo įsigyti „USB atminties raktą nuo 5G“: „Naudojame šiuos įrenginius ir jie mums padeda“  ()

Kol Jungtinėje Karalystėje statomi pirmieji 5G ryšių tinklo bokštai, atsiranda gudručių, kurie nori pasipelnyti iš šios technologijos bijančių žmonių kvailumo, rašo BBC.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2020-06-02 Už beveik 300 svarų siūlo įsigyti „USB atminties raktą nuo 5G“: „Naudojame šiuos įrenginius ir jie mums padeda“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kol kas britų 5G tinklų bazinės stotys montuojamos tik miestų teritorijose ir iki plėtros užmiestyje dar nėra priartėta. Bet būtent britiškų kaimų vietovėse klesti naujas „versliukas“, siūlantis apsaugą nuo tariamai neigiamo poveikio sveikatai, nors su sąmokslo teorijomis nesusiję mokslininkai ir ryšių reguliatoriai teigia, jog jokio neigiamo poveikio sveikatai šiose technologijose nėra.

Įsigyti USB atmintinės pavidalo produktą „5GBioShield“ rekomendavo Glastonberio miesto tarybos 5G patariamojo komiteto narys, raginęs surengti išsamų 5G technologijos saugumo tyrimą.

Vienas iš devynių šio komiteto narių, Toby Hallas, pareiškė: „Naudojame šiuos įrenginius ir jie mums padeda“. Ir pateikė nuorodą į svetainę, kurioje nurodoma, kad USB atmintinės pavidalo įrenginys „suteikia apsaugą namams ir šeimai, nes sukuria dėvimą holografinį katalizatoriaus nano-sluoksnį, kurį galima dėvėti arba laikyti šalia išmaniojo telefono ar bet kurio kito eletrinio, spinduliuotę ar elektromagnetinį lauką skleidžiančio įrenginio“.

„Kvantinių osciliacijų būdu šis „5GBioShield“ USB įrenginys subalansuoja ir harmonizuoja trikdančius dažnius, atsirandančius iš elektrinio smogo, kurį generuoja tokie įrenginiai, kaip nešiojamieji kompiuteriai, belaidžiai telefonai, „Wi-Fi“ ryšys, planšetiniai kompiuteriai ir panašiai“, – rašoma produkto aprašyme.

Astronominė pelno marža?

Kiekvienas iš tokių įrenginių straipsnio rašymo metu kainavo 283 svarus (anksčiau buvo 340 svarų) , įskaitant pridėtinės vertės mokestį. Bet jei norite, kad apsaugoti būtų vis jūsų šeimos nariai, galite pasinaudoti ypatingu pasiūlymu – iškart tris tokias „apsaugos priemones“ įsigyti už 800 svarų.

Nors iš tiesų tai, labai panašu, tėra paprasčiausia USB atmintinė su varganu – vos 128 MB – atminties kiekiu.

„Tai kuo gi skiriasi šis daiktas ir praktiškai identiška „kristalinė“ USB atmintinė, kurią iš įvairiausių tiekėjų Šenžene (Kinija) galima įsigyti už maždaug 5 svarus?“, – uždavė klausimą Kenas Munro, kurio įmonė – „Pen Test Partners“ – užsiima įvairiausios plataus naudojimo elektronikos įrenginių ardymu ir analize, ieškant juose saugumo spragų.

Panašu, kad atsakymas į K.Munro klausimą yra „apvalus lipdukas“.

„Nesame 5G kvantinių reiškinių ekspertai, bet minėtasis lipdukas atrodo stebėtinai panašiai į tuos lipdukus, kuriuos biuro reikmenų parduotuvėse galima įsigyti pigiau nei po pensą už vienetą“, – sakė jis.

K.Munro su kolega Philu Eveleigh vieną tokį „dažnius harmonizuojantį apsaugos nuo 5G skydą“ išardė ir ištyrinėjo, kokie gi technologiniai stebuklai slypi jo viduje.

Viskas, ką jiems pavyko rasti – tai LED šviestukas, pritvirtintas ant elektros grandinių plokštės – maždaug toks, kokį galima rasti bemaž bet kurioje USB atmintinėje.

Ekspertai padarė išvadą, kad dabar tyrimo turėtų imtis britų vartotojų teisių apsaugos tarnybos. BBC gavo informacijos, kad Londono prekybos standartų komisija tokiu tyrimu jau ir užsiima.

Giliau patyrinėjus šio „apsauginio skydo“ pardavėjus – įmonę „BioShield Distribution“ – išaiškėjo, kad jai vadovauja du asmenys – Anna Grochowalska ir Valerio Laghezza.

Ne pirmas stebuklas

Papildoma paieška atskleidė, jog tai nėra pirmas jų verslas – anksčiau jie dirbo įmonėje „Immortalis“, kuri platino maisto papildą, vadinamą „Klotho Formula“.

Šiam produktui skirtoje svetainėje (labai nedaug besiskiriančioje nuo 5G apsaugos įrenginių prekybos svetainės) nurodoma, kad „Klotho Formula“ naudoja „patentuotą procedūrą, kuri sukelia reliatyvistinį laiko ištempimą ir biologinį kvantinį susietumą DNR lygmenyje“.

A.Grochowalska žurnalistams prisipažino, kad jų kompanija yra vienintelis pasaulinis „5GBioShield“ platintojas, bet šio produkto gamyba užsiima ne jie.

„Turime labai daug techninės informacijos ir pakankamai tai patvirtinančių istorinių tyrimų duomenų. Dėl suprantamų priežasčių negalime neribotai atskleisti visos šios jautrios informacijos trečiosioms šalims“, – sakė „verslininkė“.

Ji gynėsi, kad šis verslas nėra 5 svarų vertės produkto perpardavimas už 340 svarų.

„Kalbant apie jūsų tyrimo metu atliktą kaštų analizę, manau, kad neturėdami pakankamai išsamios informacijos negalėsite gauti tikslių mūsų gamybos ir kitų sąnaudų analizės, įskaitant intelektinės nuosavybės bei kitų dalykų kainos. Todėl sunku rimtai vertinti jūsų sąnaudų analizę, nes akivaizdu, kad nepakankamai rimtai įvertinote faktus“, – tvirtino įmonės atstovė.

„Ramybė namuose“

Glastonberio 5G patariamojo komiteto narys T.Hallas gynėsi, kad jo išsakytos pastabos neturėtų būti vertinamos kaip rekomendacija tokį produktą pirkti. Bet jis teigė nesigailįs, kad pats tokį daiktą, įsigijo, nes jį įjungęs namie iškart pajuto teigiamą poveikį: galėjo neprabusdamas išmiegoti visą naktį, matė daugiau sapnų.

„Be to, atrodė, kad namai yra ramesni“, – sakė jis.

T.Hallas taip pat sakė, kad vysto idėją pasiūlyti tai pačiai kompanijai sukurti sistemą, kuri teiktų ne tik asmeninę apsaugą, bet ir viso Glastonberio apsaugą nuo elektromagnetinių bangų ir spinduliuotės.

Beje, britų ryšių reguliavimo tarnyba „Ofcom“ po 16 5G stočių įjungimo šių antenų aprėpties vietovėse atlieka elektromagnetinio lauko stiprumo matavimus. Visais atvejais padaryta išvada, kad šių stočių spinduliuotės stiprumas tesudaro mažą dalelę tos spinduliuotės, kuri yra leistina pagal tarptautines gaires.

Aut. teisės: 15min.lt
(15)
(9)
(6)

Komentarai ()