Lietuvos mokslininkams pavyko tai, dėl ko kiti galvą suko šimtmetį  (0)

Lietuvos mokslininkų inovacijos pripažįstamos pačiu aukščiausiu lygiu. JAV Kongresui ir Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso agentūrai pristatyta Kauno technologijos universiteto Telematikos mokslo centro mokslininkų sukurta galvospūdžio neinvazinių matavimų technologija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugiau nei šimtmetį įvairių šalių mokslininkai nesėkmingai bandė sukurti neinvazinį absoliutinės galvospūdžio vertės matuoklį, kuris gali padėti išvengti sunkių komplikacijų ir net mirčių dėl padidėjusio žmogaus smegenų slėgio. Sudėtingą uždavinį pirmiesiems pavyko išspręsti Kauno mokslininkams, „Žinių radijui“ sakė Telematikos mokslo centro vadovas profesorius Arminas Ragauskas.

„Pamatuoti galvospūdžio absoliutinę vertę iki mūsų išradimo niekas nesugebėjo. Todėl mes išsprendėme fundamentalią problemą, mums tiesiog pasisekė rasti technologinį sprendimą. Tas aparatas jau gaminamas kaip mokslinių tyrimų instrumentas, naudojamas ir astronautų smegenų tyrimui, ir sportininkų, ir sveikų savanorių fiziologiniams tyrimams, norint suvokti, kaip veikia smegenų kraujotaka, esant įvairioms kūno padėtims ir įvairioms sąlygoms“, - nurodė A. Ragauskas.

Anot jo, šis aparatas šiuo metu naudojamas Jungtinėse Valstijose, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose šalyse. A. Ragauskio teigimu, tai yra unikalus mokslinių tyrimų instrumentas, skirtas įvairioms patologijoms ir normaliai žmogaus psichologijai giliau pažinti.

Lietuvių sukurtas sudėtingas ultragarsiniu matavimu paremtas medicininis prietaisas 2015 m. kartu su NASA erdvėlaiviu turėtų keliauti į Tarptautinę kosminę stotį. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, galvos traumos yra pagrindinė žmonių iki 45 metų amžiaus mirties priežastis. Serijinę šio prietaiso gamybą planuojama pradėti jau kitais metais.

Aut. teisės: Žinių Radijas
(7)
(0)
(1)

Komentarai (0)