Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
grestart 2011-08-17 15:58
Tikrai taip, geriau jau pasiimti geresni stikla, negu geresni kuneli. (tik nereikai eiti i krastutinumus)
Aidziux 2011-08-17 16:32
pirkau K-r būtent dėl kainos ir galimybių santykio. O objektyvų ištikro užtenka kaip mėgėjui ar pažengusiam pilnai
blizzard 2011-08-17 19:44
Aš vis vien imčiau nikon d90, na ir kas kad jis jau morališkai pasenęs, kaina pakankamai maža mano nuomonę 2000lt už tikrai aukštos klasės fotoaparatą nėra daug. Lyginant su kitais gamintojais, kaip jau minima straipsnyje praktiškai lygių jam nėra kainos kokybės atžvelgiu. Vienintelis minusas kurį įžvelgiu perskaitęs tikrai nemažai aprašymo šio ir kitų fotoaparatų, tai kad jis jau 3 metų senumo. Tačiau tai ir geras dalykas, kadangi mėgėjas niekuomet nesivaiko madų ir jam tokio body kokį siūlo šis nikon manau tikrai užteks iki grabo lentos.. Kiti pavardinti fotoaparatai, kaina praktiškai nesiskiria nuo šio, kelių šimtų litų ruožia, tai aš realiai nematau logikos sutaupyti 300lt ant body paaukojant tiek galimybių, viename aprašyme netgi buvo pasakyta, kad galmybės turbūt begalinės, jeigu už tuos 300lt vis vien objektyvo normalaus nenupirksi.. o šis fotoaparatas ko gero vienintelis už tokią kainą gali šaudyt 4,5 foto per sekundę, geriausiai fotografuoja esant blogam apšvietimui ir kitus tikrai daug kuo lenkia..
Galėjo užsiminti ir apie objektyvus. Nes "kit" ne kažin ką ten gali, aišku vis vien geriau nei muilinė bet kokia. Norėtūsi daugiau sužinot apie fixus, ar apsimoka juos pirkt mėgėjui, aš asmeniškai turėjau galimybę palyginti fixą 55mm su kit 18-55, šviesos atžvelgiu ir sukuriamo bohen atžvelgiu fixas žymiai lenkia kit objektyvą. Bet iš kitos pusės, ar jis yra praktiškas ir t.t. norėtūsi sužinot patyrusio žmogaus nuomonę.. 55mm fixas nėra brangus kiek žiūrėjau, bet 55 tik žmonėm, o va pvz nusipirkus kokiu 25 ar 30mm gal būtų viskas kiek kitaip, bet tokio fixo jau ir kaina žymiai didesnė..
immortallt 2011-08-17 20:21
Sestadieni kaip tik nusipirkau Cannon 550 Apie fotikus kertu mazai, kaina 2500 su nemokamais 3h kursais, krepsiu, 8GB kortele ir dar keliom smulkmenom ir zinoma objektyvu Kol kas viskas atrodo puikiai ir patenkinti pirkiniu.
TLas 2011-08-18 01:48
Straipsnis tai vos ne kaip penktoko parasytas. Bando pasakyti kazkokia klise, tada ja neigia, o galu gale padaro viska taip kad ta klise kaip ir buvo teisinga... Nu zodziu nera zodziu:)
kestutisz 2011-08-18 10:15
Irgi kažkaip nesupratau, ką norėjo akcentuoti. Panašiausia, kad paimtas top'as,o paskui kiekvienam modeliui pagal jo reklaminę medžiagą sukurpta pastraipa. Na ir dar kažkiek savos nuomonės, kad geriau investuot ne į kūnelį, o į stiklus - kas nelabai derinasi su reklamine dalimi
faktas 2011-08-18 10:19
Reklamos auka... Kaip fotografas galiu tave nuraminti - D90 tikrai turi nemažai trūkumų. Skaityti forumuose pagyras neverta, nes visi visada savo fotikus giria. Elektronika iki grabo lentos - utopija, bet ne realybė. (-:
Aidziux 2011-08-18 10:36
d90 tikrai jau nėra geriausias šiame kainų diapazone. Realiai tai brangesni fotikai nuo pigesnių skiriasi dažniausiai tik valdymu, patogesniu funkcijų keitimu. Kas iš to jei nusiperki tą d90 ir fotkini ant AUTO? beje, net lyginant su d3100, su ISO geriau tvarkosi šis pigesnis modeliukas. Pentax K-r kuo puikiausiai galima naudot ISO 800-1600, tuo tarpu su d90 jau geriau iki tiek nekelt... beje K-r 6 kadrai/sek. K-r už d90 daugeliu aspektų gerokai pranašesnis, bet kodėl d90 priskiriamas aukštesniai klasei? esmė geresniame valdyme, funkcinių mygtukų buvimas, nereikia lyst į meniu norint keist vienokius ar kitokius parametrus, bet mėgėjui realiai tai neaktualu
MNM 2011-08-23 22:37
Butu pakake vardus sugrupuoti...
Dabar tu Nikoniniu ir Canoniniu fotografu daug, o tos priemones ne visada pateisina rezultata.
Nerkashis 2011-08-23 23:37
Ilgai svajojau apie veidroduką. Daug informacijos perskaičiau. Kadangi biudžetas ribotas tai kandidatai buvo tik 2. Nikon D3100 ir Canon EOS 1100D. Nors nikono skaičiai ir geresni, bet nusipirkau canoną. Galbūt todėl, kad nuo šio modelio pradėjau (juostinis, po to A530) ir meniu mintinai žinomas, o gal būt, kad jam tinka ir senesni objektyvai (galėsiu paieškot dėvėto).
Svarsčiau ir apie Pentax K-r, bet nepatiko meniu. Kad ir mėgėjas, bet man reikalingas greitas ir patogus funkcijų perjungimas.
Nesu fotkinęs su tikru objektyvu, kol kas tenkina ir kitinis 18-55 IS. Nors Simplicity paaiškino jo trūkumus http://www.technologijos.lt/diskusijos/ ... c&start=75 Bet lyginant su muilinėm, tai jau ir be fotografo jaučiasi kokybė. Mano atveju - žymiai mažiau išsiliejusių nuotraukų fiksuojant judančius objektus.
Simplicity 2011-08-24 11:03
Įkišiu ir aš savo trigrašį, nes negaliu susilaikyt kai foto asai pradeda apie fix objektyvų gėrį ir „stiklų“ įtaką nieko neišmanantiems pasakot. Dažnas foto asas, galintis įpirkti D700 ir FX objektyvus, su ta įranga uždirbinėja pinigus- užsiima progine ir vestuvine fotografija Ten ir atsiranda greitų objektyvų poreikis... Zoom'ų greičio su fix nesulyginsi. Ir ta meilė D700 atsiranda tik todėl, kad pigesnio fotoaparato su FX sensorium nėra Ne vienas norėtų griebti D3S dėl battery grip'o, bet kaina kiek kandžiojasi.
Nesu fotografas, fotografija iš meninės pusės nesidomiu, bet techninę dalį gan gerai išmanau ir iškart galiu pasakyti, kad nėra tokio dalyko kaip "užrakto suveikimų limitas". Yra "užraktas buvo testuotas ir turėtų atlaikyti iki x tūkstančių suveikimų". Tai nereiškia, kad pasiekus tą magišką 150 tūkst. (profesionaliai įrangai) užraktas nustos veikti. Jis gali sėkmingai veikti ir peržengęs šią ribą, bet gali nusibaigti ir nepasiekęs net 30 tūkstančių- mechanika lieka mechanika. Dėl „stiklų“ galima ginčytis iki nukritimo, nes jau buvo atvejų, kai foto asams pateikus dvi darytas nuotraukas (viena su pigiu KIT objektyvu, o kita su labai geru ir labai brangiu) vos ne vienbalsiai buvo nubalsuota KIT objektyvo naudai. (Kokia gėda ) Pradedančiajam pilnai pakanka to 18-55mm, 18-105mm ar net 55-200mm objektyvo ir jis ten kažkokio blogio tikrai nematys. Prigydot tokius ir po to bėgioja svaigdami apie magiškąjį 50mm objektyvą nors nelabai suprantu kur ten jo tas magiškumas- rodo kaimynui savo šuns nuotrauką ir aiškina, kad nuotrauka tokia kokybiška tik dėl to, kad objektyvas labai geras. (Nors nėra aišku nei kur tas gerumas, nei kuo pasireiškia) Lygiai tas pat, prisiskaitę forumų, vaikosi D7000 ar D90 nors veidrodinio net rankose nėra laikę, o fotografija apsiriboja Coolpix ar Powershot ir temomis: "Čia aš pas bobutę pagavau karpį", "Mano šuo rudis", "Švenčiam dieduko 82-ą gimtadienį", "Mano kiemas", "Mano daržas" Kiekvienam pradedančiajam siūlau nesivadovauti foto asų nuomone, o rinktis paprastesnius pigesnius modelius. Kaip pirmas fotoaparatas, D3100 ar D5100 (su pasukamu ekranu) yra puikus pasirinkimas ir jo pakanka per akis.
Straipsniuko autorius galėjo šiek tiek labiau pasistengt ir jei jau buvo kilęs noras apie Pentax'us pakalbėt, tai galėjo bent porą modelių normaliai išskirt ir aprašyt. Dabar gavosi taip, kad rašo apie Nikon, o pasakoją apie Pentax
Canon ir Nikon pliusai- didelis objektyvų pasirinkimas. Tiek Canon, tiek Nikon prisilaiko to paties objektyvo tvirtinimo, o tai leidžia su fotoaparatais naudoti net ir keliolikos metų senumo objektyvus (beveik visus). Tik reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ne visi fotoaparatai turi integruotą AF motorą. Tokio dalyko nebuvimas atima automatinio fokusavimo galimybę, kai naudojami senesni objektyvai. Jei žiūrėti į dabartinę objektyvų gamą, tai visi nauji keliauja su integruotu AF varikliu ir fotoaparate esantis variklis tampa nereikalinga prabanga. (Čia nekalbu apie visokias Sigmas ir Tomronus, o tik apie originalius objektyvus)
Kalbant apie Sigmas ir Tomronus reikia turėti omeny, kad normalios pagalbos iš Nikon ar Canon nesulauksit jei fotoaparatas veiks netinkamai Būsit paprašyti naudotis fotoaparato gamintojo gaminamais objektyvais.
Arthuras 2011-08-24 12:10
Bet ar išvis neprofesionaliam fotografavimui reikalingas veidrodinis fotoaparatas? Ar tikrai pigaus veidrodinio su KIT objektyvu kokybė taip ryškiai skirsis į gerąją pusę nuo įprasto skaitmeninio(pvz. SX30 IS ir pan.)? Jau nebekalbant, kad skaitmeninis išeitų ir gerokai pigiau.
Simplicity 2011-08-24 15:31
Taip, kokybė skirsis dėl vienos elementarios priežasties į kurią tas paprastas vartotojas niekada nekreipia dėmesio. Ir tai nebus kažkokia stebuklinga vaizdo stabilizavimo sistema, objektyvo optinių elementų kokybė ar skylės, per kurią patenka šviesa, skersmuo. Visi žiūri i zoom'ą, kadrų skaičių per sekundę, megapikselius, svorį, spalvą, dizainą ir visiškai pamiršta vaizdo jutiklio dydį Beje, kalbėdami apie veidrodinius mes turim omeny skaitmeninius veidrodinius- DSLR fotoaparatus. Matematika čia labai paprasta- kuo didesnis jutiklis, tuo didesni pikseliai jame sėdi. Na, o kuo didesnis pikselis, tai tuo daugiau detalių ir šviesos jis savyje gali sutalpinti. Be to, fotoaparatas su didesniu jutikliu geriau fotografuoja prietemoje, nuotraukose mažiau elektroninio triukšmo, kai tuo tarpu reikia didinti mažų jutiklių jautrumą. Didinant jautrumą neišvengiama triukšmo...
Paimkit languoto popieriaus lapą ir jame nupieškit du kvadratus- vienas tebūnie 1x1, o antras 6x6 langelių dydžio Į kurį iš šių kvadratų suprojektuotas vaizdas bus detalesnis?
Va jums straipsnis iš Wikipedijos http://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format , o čia keli modeliai, kad būtų galima įsivaizduoti kas ir kaip. Imam tris Canon'us ir sulyginam jutiklių dydžius (tas pats galioja ir Nikon'ui):
Canon PowerShot SX30 IS sensoriaus dydis pagal įstrižainę- 1/2.3-colio;
Canon EOS 60D - 0.88 x 0.59 in. / 22.3 x 14.9mm (APS-C size) (nepilno formato sensorius, aka "crop");
Canon EOS 5D Mark II36.0mm x 24.0mm (35mm pilno kadro, atitinka juostinio fotoaparato kadro dydį).
sz520qm 2011-08-24 16:01
Praktiškai svarbiausia yra a) optika (lęšiai objektyve), b) sensoriaus dydis (CCD/CMOS dydis), c) objektyvo f-stop'as. Toliau megapikseliai ir visa kita - nėra taip svarbu.....
Simplicity 2011-08-24 16:19
Ir kuo jau tau tie lęšiai tame objektyve tokie svarbūs? Kodėl svarbi optikos kokybė? Ką reiškia tas "f-stop'as" ir kuo jis svarbus? Kas tas "visa kita" į ką reikia mažiausiai kreipti dėmesį? Pasidalink su nežinančiais savo žiniomis- tai bus daug naudingiau. Dabar tai tik "pribėgau, papezėjau ir nubėgau" ir tegul visi galvoja jog esu labai protingas ir daug žinantis. Jei jau gaišti laiką žinučių rašymui, tai geriau tai atlikti tinkamai ir pateikti šiek tiek daugiau informacijos.
faktas 2011-08-24 16:28
Svarbu praktiškai viskas. Bent jau aš Canon nepirkčiau vien dėl tokios lyg ir smulkmenos kaip labai prastas baltos spalvos apskaičiavimas.
Nerkashis 2011-08-24 21:55
Gal galima detaliau? Kuo tas baltumo skaičiavimas prastas? Man, kaip pradinukui, tas awb kaip tik atrodo labai intuityvus.
Prieš perkant fotiką, praverčiau daug forumų, daug testų. Visi kaip vienas teigė, kad būtina išbandyt norimą aparatą. Su tuo pilnai sutinku. Man pasisekė, kad turėjau progos pačiupinėt keletą modelių, kuriuos turėjo draugai. Klausimas, tik ar pardavėjai Lietuvoje duotų "padrožt" kokią savaitę norimą fotiką.
faktas 2011-08-24 22:10
Nuo baltos spalvos balanso apskaičiavimo priklauso visos spalvos. Canon nors ir turi daugiausiai patentų, bet mėlyni arba violetiniai veidai - ne pats geriausias variantas.
Renkantis rimtai reikia rinktis ne pagal pažįstamų "patinka-nepatinka", o vertinant rimtų testų rezultatus. Va čia labai geras puslapis: www.dpreview.com
sielinas 2011-08-24 22:27
Pasiėmiau Nikon d3100 dar metų pradžioj, kaip pradedančiajam ir mėgėjui per akis.
Nerkashis 2011-08-25 21:55
Turiu kišeninį Olympus x875. Vat tas tai visai nesitvarko su AWB. Su Canon to nepastebėjau. Gal tingi palaukt, kol sugrumulios fotikas iki reikiamo šiltumo spalvas. Lyginau Nikon D3100 ir savo Canon 1100D, tai man, kaip ne profui spalvos vienodos. Tik kai kur Canon'as intensyviau pabrėždavo žalias ir mėlynas spalvas, ant auto rėžimo.
Tavo minėtas puslapis ir man pasirodė patikimiausias. Jo dėka nusipirkau pirmą savo skaitmeninę muilinę - Canon A530
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Populiariausi veidrodiniai fotoaparatai Lietuvoje (2011 liepa)