„Kingston HyperX 3K Upgrade Kit" 90 GB SSD kaupiklis  (0)

SSD kaupikliams nuolatos pingant ir vis daugiau jų randant kelią ir į pigesnius kompiuterius, galima sakyti, jog jie nebėra prabangos preke, kokia buvo prieš 2-3 metus. Neabejotinai didžiąją SSD kaupiklių rinkos dalį sudarant gaminiams su „SandForce” valdikliais, vienas tokių variantų pateko ir į mūsų rankas. Mūsų verdiktui – „Kingston HyperX 3K” 90 GB talpos modelis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie „Kingston”

1987 metais įkurta “Kingston” savo gerą vardą užsitarnavo operatyviosios atminties moduliais ir kitais flash tipo atminties produktais. Pasak „iSuppli”, tai didžiausias nepriklausomas DRAM atminties modulių gamintojas, valdantis 46 % trečiųjų šalių DRAM modulių rinkos. „Gartner” tituluoja „Kingston” didžiausiu USB atmintinukų gamintoju ir priskiria pastarajai įmonei trečiąją vietą, kalbant apie flash kortelių gamybą. Fontano Slėnyje (JAV) įsikūrusi įmonė, panašu, sėkmingai įsitvirtino ir SSD rinkoje, galėdama pasiūlyti įvairaus kainų ir spartos spektro SSD kaupiklių. Šiuo metu kompanijoje dirba virš 4700 darbuotojų, o daugelis rinkos analitikų yra linkę priskirti šią įmonę didžiausių privačių JAV kompanijų šimtukui arba pelningiausių kompiuterių komponentus gaminančių pasaulio kompanijų dešimtukui.

Pakuotė ir komplektacija

„Kingston HyperX 3K“ atkeliauja tamsios spalvos pakuotėje, ant kurios priekinės dalies pavaizduotas pats SSD kaupiklis, nurodytas tikslus jo modelis, maksimalūs linijiniai greičiai (555 MB/s skaitymui ir 510 MB/s rašymui), naudojamo valdiklio tipas, garantinis laikotarpis bei nemokama konsultacija dėl iškilusių problemų.


Pažvelgus į kitą dėžutės pusę, paaiškėja, kad tai „HyperX Upgrade Kit“ rinkinys, susidedantis ne tik iš SSD, naudojimo instrukcijos ir 2,5"; -> 3,5" dėklo (tokia yra standartinė „HyperX“ kaupiklių komplektacija), bet ir 2,5" USB dėžutės, SATA 6 Gb/s kabelio, CD su „Acronis“ tvarkyklėmis, leidžiančiomis klonuoti HDD esančią informaciją ir daugiafunkcinio atsuktuvo.

Ant likusių dėžutės paviršių nurodoma daugiau agitacinė informacija: „padaryk daugiau“, „kaupk daugiau“, „sukurk daugiau“ ir pan.

Taigi, kalbėdami apie pakuotę, kaip ir užbėgome už akių pridedamai komplektacijai. Atidarę dėžutę, visų pirma randame paminkštinimais apsaugotą SSD kaupiklį, o kitoje paminkštinimų pusėje 3.5" dėklą. Kiek giliau taip pat nuo pažeidimų apsaugoti likę priedai: CD, 2.5" USB dėžutė, atsuktuvas bei SATA kabelis.

 

Žvilgsnis iš arčiau

„HyperX 3K” serija reprezentuoja vidutinės – spartos klasės „Kingston” siūlomus SSD kaupiklius. Pigesnius ir tuo pačiu lėtesnius kaupiklius atstovauja „V200” ir „V+200” serijos, o labiausiai reikliems pirkėjams „Kingston” yra paruošusi „HyperX” seriją.

„Kingston HyperX 3K” 90 GB modelio vidiniai komponentai įsprausti į pilkos spalvos rėmą, ant kurio priekinio paviršiaus išgraviruoti „Kingston” ir „HyperX” pavadinimai. Šalia SATA maitinimo ir SATA duomenų jungčių patalpinta ir dar viena jungtis, kuri pasitarnauja jungiant SSD į 2.5" USB dėžutę.

 

Atsukę keturis varžtus ir nuėmę dangtelį, randame žalios spalvos montažinę plokštę (angl. PCB). Įdomu tai, kad dangtelis iš vidaus yra padengtas termo padu, o prie kitos dangtelio pusės PCB yra tvirtinamas ne varžtų pagalba, o taip pat pritvirtinamas termo juostos dėka.

Ant PCB randame „SandForce SF-2281” valdiklį ir po šešis NAND Flash atminties lustus iš kiekvienos PCB pusės. Naudojami pagal 25 nm technologinį procesą pagaminti „Intel” 29F64G08ACME3 atminties lustai. Kievienas iš 12 NAND atminties lustų pasižymi 8 GB talpa ir turi ONFI 2.0 sąsają. Tai reiškia, kad čia panaudota sinchroninė atmintis. Tokia atmintis naudoja centrinę sinchronizacijos grandinę ir geba apdoroti duomenis signalo bangai esant tiek nusileidimo, tiek pakilimo padėtyse. Visa tai primena DDR RAM principą. ONFI 2.0 (sinchronizuota) atmintis gali pasigirti 133 MB/s greičiu, kuomet ONFI 1.0 (nesinchronizuota) – vos 50 MB/s. Nors skirtumas ant popieriaus daugiau nei dvigubas, žinoma, tokio skirtumo negalima tikėtis realiose užduotyse.

Neturint įmantraus atsuktuvo, pastarosios dvi fotografijos buvo pasiskolintos iš interneto.

Paplitęs mitas – nesinchroninę atmintį ir „SandForce SF-2281” valdiklį turintys SSD kenčia tik nuo nespūdžių duomenų, o dirbant su jau suspaustais duomenimis (pvz. jpeg., mp3. failais) negaunama jokio neigiamo poveikio spartai. Visai nesvarbu ar pirminis failas jau yra suspaustas, ar jį spaus „SandForce” valdiklis, viskas, kas yra įrašoma į flash atmintį yra suspaudžiama realiu laiku. Spaudimo būdu „SandForce” valdiklis išvysto didesnę spartą, tačiau spartos skirtumas tarp sinchroninės ir nesinchroninės atminčių tam tikrais atvejais gali siekti ~ 60 %.Tačiau vėlgi tai yra tik skaičiai užfiksuoti specifinėse užduotyse ir tokio skirtumo realiuose testuose tikėtis naivu.

Kalbant apie „HyperX 3K“ serijos patikimumą ir tarnavimo laiką, šios serijos kaupikliuose randama NAND flash atmintis geba „atlaikyti“ 3000 perrašymo ciklų (iš čia ir kilo pavadinime esantis trumpinys 3K), o tai reiškia, jog kiekvieną dieną rašant po 100 GB duomenų, toks SSD kaupiklis teoriškai tarnaus 4-5 metus. Ir tai yra vienintelis „HyperX 3K“ serijos skirtumas, lyginant ją su brangesne „HyperX“ serija, kurios kaupikliuose sumontuota ta pati NAND flash atmintis su ONFI 2.2 sąsaja, tačiau čia atminties lustai yra numinuoti 5000 ciklų skaičiui.

 

Specifikacijos

 

Testavimo metodika

Testavimas buvo atliekamas jungiant „Kingston “ SSD prie vieno iš „Gigabyte MA-990XA-UD3“ pagrindinės plokštės SATA III 6 Gb/s lizdų. SATA AHCI tvarkyklės – AMD 1.2.1.331. „HyperX 3K “  varžovais taps „Verbatim SATA III” 120 GB ir „Corsair Force 3” 120 GB SSD kaupikliai, kurie buvo dar kartą pratestoti nuo paskutinės „Verbatim“ apžvalgos. Norėdami objektyviau įvertinti  SSD spartą, testavimui parinkome ne tik sintetinių, bet ir realesnę SSD spartą atspindinčių testų rinkinį, tačiau ir pakeitėme testavimo metodiką. „DiskMark” ir „FutureMark PCMark 7" testai buvo atlikti SSD diskams esant šviežios būsenos, o likusieji testai buvo atlikti kaupikliams perėjus į nusistovėjusią būseną. Ji buvo pasiekta pilnai pripildžius kaupiklius duomenimis ir juos ištrynus esant aktyviai TRIM funkcijai. Realaus naudojimosi testai kartojami du kartus ir išvedamas vidurkis. Po kievieno testo kompiuteris perkraunamas, siekiant išvengti bet kokio galimo informacijos įsiminimo (angl. caching).

 •  Procesorius:AMD Phenom II X4 955 BE @4.263GHz (203x21) 1.504v/ CPU NB @ 2.842GHz 1.325v
 •  Pagrindinė plokštė: Gigabyte GA-990XA-UD3 (F12)
 •  RAM atmintis: Kingston HyperX Blu DDR3 2x2GB 1600CL9 @1624 CL7-9-7-20-28 1T 1.65v
 •   Vaizdo plokštė: Club3D HD6950 2GB CoolStream Edition @900/5000 MHz 1.1v
 • SSD kaupikliai:
 1. Kingston HyperX 3K 90 GB (FW 5.0.3)
 2. Verbatim SATA III 120 GB (FW 3.3.2)
 3. Corsair Force 3 120 GB (FW 5.0.3)

 

Rezultatai

CrystalDiskMark (CDM) v3.0.1c – sintetinis testas, fiksuojantis tiek linijinę, tiek atsitiktinę skaitymo/rašymo spartą. Testavimo įrankis geba dirbti tiek su spūdžiais, tiek ir su ne spūdžiais duomenimis. Toks scenarijus itin svarbus „SandForce“ kontrolerius turintiems SSD kaupikliams, kurių sparta priklauso nuo failo tipo. „DuraWrite“ technologija, kiekvieną kartą įrašant informaciją į atminties celę, stengiasi suspausti duomenis ir padidinti spartą, todėl „SandForce“ kur kas labiau mėgsta spūdžius duomenis.

Dirbant su spūdžiais duomenimis „Kingston HyperX 3K“ fiksuoja geriausią rezultatą linijinio skaitymo užduotyje – 500,1 MB/s. Tuo tarpu su nespūdžiais duomenimis susidorojama daugiau nei dvigubai geriau už testo varžovus. Tokį didžiulę persvarą nulemia sinchronizuota NAND atmintis.

 

Atsitiktinai nuskaitant 4K dydžio duomenų blokus, „Kingston” SSD kaupiklis lieka antroje vietoje, prieš save praleisdamas „Verbatim” atstovą, kuris šiame teste demonstruoja ypač gerus rezultatus tiek su spūdžiais, tiek su nespūdžiais duomenimis. Rašant 4K blokus, „HyperX 3K” dalinasi pirmąja vieta su minėtu „Verbatim” atstovu, demonstruodamas šiek tiek geresnę spartą su spūdžiais duomenimis, ir kiek prastesnę – su nespūdžiais.

 

Padidinus užklausų skaičių iki 32, tiesa toks scenarijus praktiškai neįmanomas su šių dienų programomis, „Kingston” tvirtai pasiima pirmą vietą skaitant duomenis, tačiau nesugeba iki galo įrodyti savo pranašumo rašant nespūdžius duomenis – nusileidžiama ne tik „Verbatim”, bet ir „Corsair” atstovui.

SSD kaupiklių degradacija arba nusistovėjusi sparta – labiausiai prie realių naudjimosi sąlygų priartinanti būsena. Šis atliktas testas leidžia susidaryti vaizdą, kaip veikia ypač svarbi TRIM funkcija, atstatanti SSD kaupiklio spartą po jo užpildymo. Visi trys SSD kaupikliai pilnai užpildomi informacija ir ji ištrinama esant aktyviai TRIM funkcijai. Testuojama tik įrašymo sparta, nes skaitymo sparta po disko užpildymo ir ištrynimo lieka nepakitusi.

Gauti rezultatai atspindi pakankamai įprastą ir lengvai nuspėjamą „Sandforce” valdiklių ir TRIM funkcijos sąryšį – aktyvinta TRIM nesugeba pilnai atstatyti kaupiklių spartos iki jų „šviežios” būsenos. Nors panašu, kad „HyperX 3K” programinis kodas yra labiausiai agresyvus ir išbaigtas, galutiniame rezultate tenka dėkoti sinchronizuotai atminčiai, mat testavimas atliekamas su nespūdžiais duomenimis. Bet kokiu atveju „Kingston" gaminys grąžina daugiausiai spartos. „Corsair Force 3” 120 GB modeliui nusileidžiama tik 4K blokų atsitiktinio rašymo teste (105,7 vs 107,1 MB/s).

“Futuremark PCMark 7” – daugiau realią SSD spartą reprezentuojantis įrankis, parodantis ne tik bendrą informacijos kaupiklio spartą, bet ir jo spartą (MB/s) tam tikrose užduotyse. Disko kreipties komandos vykdomos ne ištisiniu, bet kartkartėmis nutrūkstančiu srautu, dėl vis „išlendančio“duomenų apdorojimo.

Nepaisant, jog yra mažesnės talpos ir praktiškai lėtesnis, šiame teste „Kingston HyperX 3K” apčiuopiamai įrodo savo pranašumą ir savo varžovus lenkia daugiau nei 300 taškų.

 

Toliau pasižiūrėsime, kaip abiems kaupikliams sekasi susitvarkyti su kasdieninėmis užduotimis. Pasirinkome 8,16 GB talpos papkę, talpinančią beveik 1300 ivairaus dydžio failų (1 KB – 250 MB) ir praskanavome ją su „Bitdifender Total Security 2011” antivirusine programa.

„Kingston HyperX 3K“ pastarąjį testą užbaigia būdamas pirmoje vietoje. Pranašumas prieš artimiausią varžovą „Verbatim SATA III“ nėra didelis ir siekia 5 sekundes.

Nusprendžiau panaudoti tą pačią, 8,16 GB sveriančią, papkę ir sekančiai užduočiai. Pasitelkus į pagalbą „Microsoft RichCopy“ kopijavimo įrankį, papkėje esantys failai buvo iškelti iš vienos direktorijos į kitą, arba tiesiog dubliuojami.

Pirmasis realaus naudojimosi testas, kuriame „Kingston” SSD sužiba dėka naudojamos sinchronizuotos atminties. Už nugaros abu varžovai paliekami 21 sekundės atstumu ir toks skirtumas jau gali būti vadinamas apčiuopiamu.

Dar vienas kopijavimo testas – šįkart tiesiog copy-paste, be „RichCopy“. Parinktas vienas 3.47 GB ISO failas. Čia svarbiausi  linijiniai skaitymo ir rašymo greičiai.

„Kingston HyperX 3K” dar kartą juntamai įrodo savo persvarą prieš savo varžovus, kurių deficitas kopijuojant ISO failą siekia 12,5 ir 13 sekundžių.

Itin dažna namų kompiuteriuose naudojama užduotis – išarchyvavimas, todėl šiai užduočiai parinkome 8,66 GB sveriantį archyvą, kuriame tilpo beveik 5000 failų ( dydis 1 KB – 350 MB).

Išarchyvuojant pasirinktus duomenis, „Kingston” jautėsi gana “nervingai”, vieną kartą užduotį sugebėdamas įvykdyti per 3:31 minutės, kitą kartą – per 3:41. Išvestas vidurkis pastato „HyperX 3K” visai šalia kitų testų dalyvių. Nuo artimiausio varžovo atsiliekama tik viena sekunde.

Nepamiršome ir archyvavimo užduoties. SSD kaupikliai turėjo sukurti 391 MB archyvą.

Kuriant archyvą, vėlgi visi trys SSD žengia koja kojon – pastaruosius skiria vos viena sekundė.

„Dragon Age 2“ įrašymas – dar viena parinkta užduotis apžvalgos dalyviams.

„Kingston HyperX 3K” išsiveržia į priekį, tačiau skirtumas nėra didelis. Varžovai atsilieka tik 4-5 sekundėmis.

Taip pat ir „Crysis 2“ apsilanko mūsų SSD kaupikliuose.

Dar vienas puikios „HyperX 3K” spartos pavyzdys, lyginant su konkurentais. Diegiant populiariąją šaudyklę „Crysis 2” sutaupoma 16-17 sekundžių.

Sekanti užduotis – „Crysis 2” 1.9 atnaujinimo paketo diegimas. Svoris siekia beveik 140 MB.

Diegiant „Crysis 2” 1.9 atnaujinimo paketą, „Kingston” kaupiklis, būdamas mažiausiai talpiu, dar kartą sugeba užbaigti testą pirmoje vietoje. „Verbatim SATA III” ir „Corsair Force 3” lenkiami, atitinkamai, 1,5 ir 3 sekundėmis.

Paskutinioji užduotis - pasižiūrėti kiek užtrunka kiekvienas kaupiklis užkraudamas pirmąjį „Crysis 2“ lygį.

Šiamte teste visi trys SSD kaupikliai išsidėsto arčiausiai vienas kito – vos per 0,7 sekundės. Ir nors „Kingston” vėlgi išsiveržia į priekį ši pergalė tokia smulki, kad net sunku ja vadint pergale, greičiau – lygiosios, bent su „Verbatim” atstovu tai tikrai.

 

Išvados

Niekam nepaslaptis, jog kuo didesnė SSD talpa, tuo jis ne tik teoriškai, bet ir praktiškai spartesnis, tačiau vos 90 GB talpos „Kingston HyperX 3K”, būdamas praktiškai silpnesnis už savo 120 GB talpos varžovus, ne tik kad jiems nenusileido, bet ir sugebėjo pastaruosius apčiuopiamai aplenkti keletoje mūsų parinktų „realaus naudojimosi” užduočių. Dėkoti reikia šiame modelyje sumontuotiems sinchronizuotiems NAND atminties lustams, kurių pagalba „Kingston HyperX 3K” 90 GB įrodė savo pranašumą prieš „Verbatim SATA III” ir „Corsair Force 3” atstovus, benaudojančius nesinchronizuotą NAND atmintį. Žvelgdami į rinkos kainą, matome, kad šis „Kingston” gaminys kainuoja ~350 litų. Šaunu tai, kad „Kingston” per prievartą neperša vartotojui labai galimai visiškai nereikalingų aksesuarų paketo (SATA laido, klonavimo programinės įrangos ir t.t.) ir siūlo „nuogą” „HyperX 3K” 90 GB versiją už ~315 litų. Žvelgiant į technines dalis, pagrindinis ir tiesioginis „HyperX 3K” 90 varžovas yra tokios pačios talpos „Corsair Force 3 GT”, kurio kaina siekia 350 lt. Tokiu būdu tiek „nuogas” „HyperX 3K” 90 GB, tiek ir „Upgrade Kit” versija įgauna pranašumą, tačiau pastarasis modelis labai priartėja prie pirkėjui patrauklesnio „OCZ Vertex 4” 128 GB modelio kainų zonos, todėl „Upgrade Kit” šiuo atveju rekomenduoti būtų sunku, nebent pirkėjui būtinai reikia pridedamų priedų. Minėtų modelių kainas Lietuvos internetinėse parduotuvėse ir šių gaminių specifikacijas galite rasti žemiau pateiktomis nuorodomis:


Tie, kas domisi ir kitais SATA 3 sąsajos standartą palaikančiais SSD kaupiklių modeliais, patenkančiais į 90-128 GB duomenų talpos diapazoną ir panašų kainos segmentą, siūlome peržvelgti šias nuorodas:


Kas liečia spartos skirtumą tarp SSD naudojančio nesinchronizuotą ir sinchronizuotą NAND atmintis, rekomendacija ir pirkimo pirmenybė turėtų nedvejojant atitekti pastarajam modeliui, ypač, kai to pačio gamintojo vienodos talpos SSD kainų skirtumas dažnai neperlipa 20 litų, o pirkėjas daug dirba su nespūdžiais filmais, fotografijomis ar muzika.

Privalumai:

 1. Patraukli kaina*
 2. Sinchroninė NAND ONFI 2.2 atmintis leidžia aplenkti įprastus 120 GB modelius
 3. Komplektacijos išbaigtumas*
 4. Galimybė rinktis tarp „Upgrade Kit" ir paprastos versijų

Trūkumai:

 1. „Upgrade Kit" versija įžengia į spartesnių kaupiklių kainų zoną

 

Dėl skirtingų vartotojų poreikių šįkart balu vertinsime ne „Upgrade Kit" versiją, o paprastą „HyperX 3K" 90 GB modelį.

         

 

          
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technews.lt
Technews.lt
(5)
(0)
(2)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: