Renkamės nešiojamą kompiuterį: kas tai yra biudžetiniai, verslo ir žaidimų kompiuteriai  (2)

Jei galvojate apie nešiojamo kompiuterio įsigijimą, neabejotinai iškilo klausimas, o koks modelis šiuo metu būtų geriausias? Tuo labiau, jog išsirinkti kompiuterį kur kas sunkiau nei kitą elektroninę įrangą – nešiojamų kompiuterių įvairovė tiesiog stulbina, o ir kainos išsidėsto nuo žemės iki dangaus. Tad nuo ko pradėti?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmiausia, reikia nuspręsti, kokie bus svarbiausi atrankos kriterijai. Tenka susitaikyti, jog idealaus kompiuterio rinkoje nėra ir negali būti – kompiuteris gali būti labai galingas, bet tuomet jis bus brangus ir visai tikinėtina, jog sunkus nešioti arba pigus ir lengvas, bet su kuklesniu našumu. O kur dar ekrano dydis, atminties kiekis, išorinių jungčių tipai ir galybė kitų charakteristikų, lemiančių ir kainą, ir kompiuterio pritaikomumą tam tikriems darbams.

Kaip taisyklė, ramiai pamąsčius, greit paaiškėja, jog universalaus kompiuterio ir nereikia. Geriausia mąstyti nuosekliai – tam pagelbės keli mūsų patarimai, padėsiantys nustatyti, kokios kategorijos nešiojamo kompiuterio jums reiktų. Galima išskirti 4 dideles nešiojamų kompiuterių grupes:

I. Biudžetiniai kompiuteriai, kurių svarbiausias kriterijus – maža kaina, o jie patys dažniausiai naudojami paprasčiausiems ir lengviausiems darbams atlikti: naršyti internete, dirbti su tekstu ir pan. Tai puikus pasirinkimas namų, mokyklos, studijų ar ofiso kompiuteriams.

Žinoma, šie kompiuteriai gali įveikti ir sunkesnes užduotis – pvz., su jais bus galima peržiūrėti filmus, paredaguoti grafikos failą ar pažaisti žaidimus, tačiau šias sunkesnes funkcijas jie atliks su tam tikromis išlygomis – šiek tiek lėčiau ir su kuklesniais grafikos nustatymais. Be to, bus apribotos vienu metu atliekamos skirtingos funkcijos. Pavyzdžiui, žiūrint filmą bus sunku daryti kitus darbus lygiagrečiai, nes kompiuteriui pritrūks pajėgumų.

Jei tokios situacijos nutinka retkarčiais, dėl to nekils jokių problemų, bet jei sunkesnių darbų pasitaikys dažniau, greit pajusite diskomfortą dėl trūkstamų kompiuterio pajėgumų. Tokiu atveju vienintelė išeitis – investuoti į galingesnį kompiuterį.

Kitas biudžetinių kompiuterių trūkumas – mažesnis mobilumas. Paprastai šie kompiuteriai būna storesni ir sunkesni už pačius mobiliausius giminaičius. Priežastis labai paprasta – kuo kompiuteris kompaktiškesnis ir lengvesnis, tuo daugiau techninių iššūkių su jo aušinimu ir komponentų sutalpinimu į mažėjančią erdvę. Šios pastangos neišvengiamai didina kainą, tad biudžetiniuose kompiuteriuose atsisakoma tokių sprendimų.

II. Verslo kompiuteriai. Nors ši kompiuterių grupė vadinama verslo, ji tinkama ne tik verslininkams, bet ir visiems tiems, kam svarbus aukštas mobilumas, universalumas, modernus stilius ir šiek tiek aukštesnis už vidurkį kompiuterio našumas.

Trumpai tariant, tai kompiuteriai, kurie lengvai susidoros su visomis standartinėmis užduotimis ir tuo pačiu, bus pakankamai lengvi nuolatiniam nešiojimui ir simpatiškos išvaizdos. 

Prie verslo kompiuterių galima priskirti ir populiarėjančius hibridinius kompiuterius, kurie gali atlikti kelias skirtingas panaudojimo funkcijas – iš tradicinio nešiojamo kompiuterio transformuotis į planšetą arba į pateikčių demonstravimo įrenginį. Sutrumpintai juos dar vadina „2 in 1“, „3 in 1“, „4 in 1“ ar net „5 in 1“ įrenginiais, nelygu kiek gamintojas sugalvojo skirtingų panaudojimo idėjų.

Deja, visos šios savybės padidina kompiuterių kainą, todėl verslo segmento kompiuteriai dauguma atveju bus brangesni už biudžetinius kompiuterius.

Verslo kompiuterių galingumai iš esmės niekuo nenusileidžia biudžetinių kompiuterių pajėgumams, o patys geriausi dar ir gerokai juos lenkia. Tad su verslo kompiuteriais lengvai atliksite kelias užduotis vienu metu, o ir galėsite pažaisti žaidimus su aukštesniais grafikos reikalavimais. Tačiau dera prisiminti, kad verslo kompiuteriams pagrindinis reikalavimas yra mobilumas, universalumas ir išvaizda, o ne maksimalus galimas pajėgumas, tad šio segmento atstovai neprilygs iš ties specializuotiems kompiuteriams.

III. Žaidimų kompiuteriai. Tai nešiojamų kompiuterių pažiba – šiuose specializuotuose kompiuteriuose įmontuoti našiausi procesoriai, vaizdus atkuria galingiausios vaizdo plokštės. Tai tikri darbiniai arkliukai, sukurti tam, kad galėtumėte žaisti naujausius žaidimus su aukščiausiais grafikos nustatymais. Tokie kompiuteriai nė nemirktelėję susidoros ir su kitomis užduotimis, nors aišku, jų specializacija – darbas su grafika.

Deja, geriausių šio segmento atstovų kaina gali lengvai šokiruoti – net ir verslo kompiuteriai pasirodys tikra „piguva“ lyginant su šiais „monstrais. O ir didelio mobilumo tikėtis neverta – žaidimų kompiuteriai dažnai būna ir sunkūs, ir dideli, o akumuliatorių pajėgumai gana kuklūs. Bet juk ne energijos taupymui šie kompiuteriai ir buvo sukurti. Tiesa, pagrindiniai gamintojai jau turi sukūrę specifinį šių kompiuterių išvaizdos stilių, kuriam dideli gabaritai ne tik nekenkia, bet ir padeda sukurti galios įspūdį.

Žinoma, kaip ir kiekviename segmente, yra modelių, kurie balansuoja tarp priimtinos kainos ir gerų parametrų. Paieškojus galima gauti žaidimų kompiuterių už verslo kompiuterių kainą, bet tokiais atvejais bus paaukotos tam tikros techninės charakteristikos.

IV. Nešiojami kompiuteriai specifinėms reikmėms. Tai kompiuteriai, kuriuos perka atskirų sričių specialistai – dizaineriai, architektai, inžinieriai. Tik jie patys žino, kokie parametrai jiems yra svarbūs ir pagal tai ieško geriausių pasiūlymų rinkoje. Vieniems tai didelis RAM atminties kiekis, kitiems – našus procesorius, tretiems – SSD diskai. Čia bendros sistemos jau nėra, o ir patarimų turbūt nereikia – kiekvienas specialistas geriausiai žino, ko jam reikia.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(9)
(46)
(-38)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: