Kurio telefonų gamintojo klientai ištikimiausi ir kas iš tikro įkvėpė sukurti „iPhone“? 4 mažai kam žinomi faktai apie išmaniuosius telefonus  ()

Išmanieji telefonai tapo neatsiejama kasdienybės dalimi, daugeliui pakeitę įprastą laikrodį, fotoparatą ar net kompiuterį. Tačiau kai kurie faktai apie įrenginius, užkariavusius beveik visas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo sritis, vis dar yra mažai kam žinomi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pranešime žiniasklaidai „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius pateikia 4 stebinančius faktus apie išmaniuosius telefonus.

1. Kas anksčiau – „iPhone“ ar „iPad“?

Nors „iPad“ buvo pristatytas keliais metais vėliau nei pirmasis „Apple“ išmanusis, iš tiesų – planšetė buvo ankstesnis šio gamintojo projektas nei telefonas. Be to, būtent ji ir įkvėpė sukurti pirmąjį „iPhone“.

2010-aisiais vienas iš „Appple“ įkūrėjų Steve`as Jobsas interviu „All Things D“ pasakojo, kad visa ko pradžia buvo jo noras sukurti multifunkcinį liečiamą ekraną, kuriuo jis pasidalino su savo komanda. Po pusmečio ji šią idėją sėkmingai įgyvendino. Kai planšetės prototipinė versija dar buvo papildyta ir slinkimo (angl. Scroll) funkcija – S. Jobsas nusprendė visa tai pritaikyti išmaniajame. Telefono projektas tapo svarbesnis, todėl planšetė buvo atidėta į šalį iki 2010-ųjų.

2. Kurio telefonų gamintojo klientai ištikimiausi?

Praėjusiais metais portalo „Statista“ pateikti apklausos rezultatai parodė, kad ištikimiausi savo pasirinktam telefonų gamintojų prekės ženklui yra „iPhone“ ir „Samsung“ savininkai. Mažiausiai prisirišę – turintys „Nokia“ išmaniuosius.

Net 92 proc. apklaustų „iPhone“ savininkų teigė, jog, jei artimiausiais metais atsinaujintų telefoną, tikriausiai ir vėl rinktųsi „Apple“ įrenginį. Gamintojo nekeistų 77 proc. besinaudojančių „Samsung“ telefonais ir tik 42 proc. turinčių „Nokia“.

3. „Samsung“ uždirba iš „iPhone“ pardavimų

Nors apie „Apple“ ir „Samsung“ dažniausiai yra kalbama kaip apie didžiausius konkurentus, šie gamintojai yra susieti ir stipriu priklausomybės ryšiu. Korėjiečių bendrovė „Samsung“ yra vienintelė įmonė, kuri OLED ekranus, NAND atmintines bei DRAM lustus gali gaminti tokiais kiekiais, kurie atitiktų „iPhone“ įrenginių paklausą.

„The Wall Street Journal“ praėjusiais metais skaičiavo, kad kiekvienas parduotas jubiliejinis „Apple“ išmanusis „iPhone X“ konkurentams uždirbs 110 JAV dolerių. Tiesa, vis pasigirsta gandų, jog „Apple“ žvalgosi antrojo partnerio, galinčio tiekti OLED ekranus – dažniausiai minimas kitas Korėjos gamintojas „LG“. Vis tik nei viena pusė tokio bendradarbiavimo nepatvirtino.

4. Brangieji metalai

Pastaruoju metu pasaulyje kasmet yra parduodama virš milijardo naujų telefonų, o tai reiškia, kad didelis kiekis senųjų tiesiog nugula stalčiuose arba sąvartynuose. Tačiau beveik kiekvienas telefonas gali būti perdirbamas.

Išmaniuosiuose yra įvairių brangiųjų metalų: platinos, aukso, sidabro ar vario, taip pat perdirbamo plastiko bei panaudojamų elektroninių detalių. Nebereikalingus įrenginius perdirbimui surenka buitinės technikos ir elektronikos parduotuvės, o daugelis telefonų gamintojų – arba superka savus telefonus, arba už juos pritaiko nuolaidą įsigyjantiems naujesnės kartos išmaniesiems.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(7)
(4)
(3)

Komentarai ()