„Huawei“ sukūrė unikalią technologiją, kuri ženkliai prailgina baterijų tarnavimo trukmę (Video)  ()

Baterijų autonomija ir tarnavimo trukmė nuolat susilaukia vartotojų kritikos. Padėti išspręsti šią problemą gali mokslas, kuriantis naujas technologijas ir apie vieną iš jų sužinojome šiandien.

Japonijoje vykstančiame mokslo simpoziume „Huawei“ parodė ličio jonų bateriją, kurią gaminant buvo naudojamas grafenas, suteikiantis didelį stiprumą, puikų šilumos ir elektros energiją laidumą, o tai leidžia efektyviau atvėsti baterijai.

Naujosios baterijos gali veikti 60° C temperatūroje, tai yra 10° C aukščiau už leistiną ličio-jonų elementų ribą. Be to, kuriant naują sprendimą buvo panaudotas specialus elektrolito priedas, kuris užkerta kelią jo garavimui esant aukštoms temperatūroms.

Siekiant pagerinti katodo šiluminį atsparumą, jam gaminti naudojami modifikuoti stambūs NMC medžiagos kristalai. Kūrėjai tikina, kad naujas sprendimas padidins baterijų tarnavimo trukmę dukart, lyginant su dabartiniais maitinimo elementais.

Bandymų rezultatai parodė, kad temperatūra įkrovimo metu buvo 5° C žemesnė už įprastinių sprendimų. Po 2000 įkrovimo ciklų naujoji baterija išlaiko 70%  savo talpos.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(13)
(3)
(10)

Komentarai ()