Elonas Muskas tęsia energetikos revoliuciją: pristatė naujus namų stogus ir Powerall 2 (Video)  (12)

Elonas Muskas pristatė stogą su integruotais saulės elementais, o taip pat naują Powerwall elektros energijos kaupiklio versiją.

Penktadienį, spalio 28 dieną Los Andžele Elonas Muskas pristatė naujus kūrinius. Tesla Motors ir SpaceX vadovas pasauliui pristatė monolitinį namo stogą, generuojantį elektrą iš saulės šviesos. Dabar ketinama leisti keturis „saulinių“ stogų variantus: lygaus stiklo plytelių, tekstūrinio stiklo plytelių, šiferio plytelių, o taip pat čerpiniai, Toskanos stiliaus stogai. Elementai ant stogo bus sumontuoti taip, kad jų pastebėti bus praktiškai neįmanoma.

Gaminių kūrime dalyvavo JAV energijos kompanija SolarCity. Verta paminėti, kad naujienos pristatymas įvyko prieš lapkričio 17 dieną numatytą kompanijos Tesla Motors akcininkų balsavimą dėl SolarCity įsigijimo. Anksčiau buvo pranešta, kad sandorio suma gali siekti 2,6 milijardus dolerių. Jeigu balsavimas bus palankus, naujieji stogai bus gaminami Niujorko valstijos Buffallo mieste įsikūrusioje įmonėje.

Muskas pristatė ir naują elektros energijos kaupiklio Powerwall versiją. Revoliucija čia neįvyko: tai bus tiesiog pagerinta ankstesniojo ličio jonų akumuliatoriaus versija. Naujojo gaminio talpa padidinta daugiau nei dvigubai – iki 14 kWh, o kainuos jis 5500$. Pirmojo Powerwall talpa 6,4 kWh, ir jis kainuoja 3500$.

Powerwall 2 charakteristikos:
  • Montavimas: ant sienos arba lubų, lauke/viduje
  • Inverteris: Visiškai integruotas Tesla inverteris
  • Energija: 14 kWh
  • Galia: 5 kW pastoviai, 7 kW maksimumas
  • Efektyvumas: 89% AC Powerwall, 91,8% DC Powerwall
  • Veikimo temperatūros: -20°C – 50°C
  • Garantija: Neribotas įkrovimo/iškrovimo ciklų skaičius, iki 10 metų
  • Matmenys: 1150 mm×755 mm×155 mm
  • Svoris: 122 kg

Powerwall akumuliatoriuje bus kaupiama energija naudojimui buityje, išlyginami elektros gamybos netolygumai, o taip pat jis atliks rezervinio maitinimo funkciją.

Prezentacijoje Muskas dar kartą patvirtino, kad, jo gaminių tikslas yra pakeisti pasaulį. Verslininkas laiko savo užduotimi padaryti taip, kad žmonės pereitų prie ekologiškai saugaus gyvenimo būdo, o iškastino kuro era liktų praeityje.

I. Vedmenko

Aut. teisės: Technologijos.lt

(71)
(3)
(68)

Komentarai (12)

Visi šio ciklo įrašai