Po virtinės avarijų „Tesla“ patobulino autopilotą: nedrausmingi vairuotojai bus automatiškai „pastatyti į vietą“  ()

Netrukus pasirodysianti „Tesla“ automobilių autopiloto sistemos programinės įrangos 8.0 versija bus papildyta dar vienu su saugumu susijusiu apribojimu, rašo „Carscoops“.

 „Elektrek“ pavyko išsiaiškinti, kad, atsižvelgiant į dažnai pasitaikančius eismo įvykius ir susidūrimus, bus suaktyvinta autopiloto sistemos automatinio sustabdymo funkcija.

Šiuo metu naudojama autopiloto sistema įspėja vairuotoją, kad, norint suaktyvinti sistemą, reikia paspausti vairą. Jei praėjus nustatytam laikui, vairuotojas nesiima jokių veiksmų, įjungiamas 15 sekundžių trukmės sistemos sustabdymo režimas. Tada sulėtinamas transporto priemonės greitis, o vairuotojui nurodoma uždėti rankas ant vairo, kad būtų suaktyvinta sistema.

Tirdama eismo įvykius „Tesla“ nustatė, kad kai kurie automobilių savininkai nereaguoja į įspėjimus, todėl 8.0 versijos autopiloto sistema ne tik neveiks, kol bus stabdomas automobilis, bet ir užsiblokuos, kad vairuotojas negalėtų jos paleisti.

Autopiloto sistemą bus galima suaktyvinti tik visiškai sustabdžius automobilį. Naujienos apie šį apribojimą pasklido iš karto po „Tesla Motors“ direktoriaus Elono Musko patvirtintų su saugumu susijusių sistemos patobulinimų ir jo pareiškimo, kad sistema ir toliau bus diegiama visuose automobiliuose, nepaisant to, kad gegužę ja naudodamasis žuvo žmogus.

Aut. teisės: delfi.lt

(35)
(1)
(34)

Komentarai ()