Elonas Muskas: „Neuralink“ į žmonių smegenis „bus implantuotas greičiau nei per metus – mes jau iš dalies esame kiborgai“ (Video)  (4)

Elonas Muskas vėl apsilankė Joe Rogano vedamoje laidoje ir labai įdomiai pakalbėjo apie dirbtinio intelekto (DI) ateitį ir jo vaidmenį apjungiant žmonių smegenis su mašinomis. „Jei negalite jų įveikti [dirbtinio intelekto mašinų], prisijunkite prie jų“, - tvirtina Elonas Muskas.


Joe ir Elono pokalbis trunka net dvi valandas, tačiau per jas aptariamos praktiškai visos aktualijos: pradedant ką tik gimusiu Elono sūnumi, COVID-19 pandemijos aktualijomis, „Cybertruck“ ir „Roadster“ perspektyvomis bei „Tesla“ kompanijos ateitimi.

Ir viena įdomiausių pokalbio temų yra „Neuralink“. Primename, kad naujoji technologija galės betarpiškai sujungti žmones su kompiuteriais, kas suteiks mums šansą sukurti simbiozę su dirbtiniu intelektu ir taip ženkliai išplėsti smegenų galimybes bei išgydyti ligas.

Skamba fantastiškai ir Elonas patvirtino, kad ši technologija yra sparčiai vystoma ir „Neuralink“ jau yra arti realių bandymų su žmonėmis.

„Mes dar jo nebandėme su žmonėmis, bet, manau, kad iki to jau visai netoli. Galbūt greičiau nei per metus šią technologiją įdiegsime į žmogaus smegenis“, — tvirtina į „Neuralink“ 100 mln. JAV dolerių investavęs Elonas Muskas.

Elonas dar vasario mėn. „Twitter“ tinkle skelbė, kad buvo sukurta „nuostabi“ nauja smegenų ir kompiuterio sąsajos versija.

Praėjusių metų liepos mėn. „Neuralink“ parodė, kaip sujungs kompiuterį su žmogaus smegenimis. Tąkart kompanija pristatė „siuvimo mašiną-robotą“, kuris giliai į žmogaus smegenis gali implantuoti ultraplonus (plonesnius už žmogaus plauką) siūlelius.

Šįkart Elonas atskleidė, kad tasai implantas gali būti maždaug 1 colio (2,54 cm) skersmens ir šis kompiuteris būtų implantuojamas, pašalinant nedidelę dalį kaukolės.

Elonas iškart patikino, kad procedūra būtų visiškai saugi ir „tikimybė, kad žmogaus kūnas atmes šį svetimkūnį yra labai maža.“

„Žmonės jau ir dabar dedasi dirbtinius klubus, kelius, širdies darbą stebinčius įrenginius“ ir taip toliau, tad „yra gerai žinoma ką kūnas atmeta, o ko ne“, — pažymėjo Elonas.

Skaitomiausi Naujausi

Elonas naująjį smegenų stimuliavimo įrenginį prilygino „televizoriaus spardymui“. Nors tai skamba gana žiauriai, tačiau pirminis tokio įrenginio tikslas yra atkurti smegenų funkcionalumą.

Pavyzdžiui, tiems, kurie serga Alzheimerio liga, šis įrenginys pacientams grąžintų jų pamirštus prisiminimus.

„Tai yra panašu į krūvą grandinių ir tos grandinės nutrūksta“, — tvirtino Elonas. Tad tokia technologija leistų tas grandines ir „vėl surišti“. Skamba šauniai, bet technologija vis dar pradiniame etape.

„Dar reikia daug ką nuveikti“, — teigia Elonas. Technologijos testavimai trunka maždaug metus laiko ir Eonas mano, kad „jau galima bandyti ją įterpti žmogui ir pabandyti atkurti jo prarastas funkcijas“.

Joe Roganas susimąstė, jog ateityje pasaulį gali pradėti valdyti mašinos, kadangi jos tiesiog bus pažangesnės už žmones, tačiau Elonas kiek nesutiko.

„Net esant gerajam dirbtiniam intelekto scenarijui, mes [žmonės] nuo jo atsiliksime. Tai kas belieka daryti? Jei negalite jų įveikti [dirbtinio intelekto mašinų], prisijunkite prie jų“, - tvirtina Elonas Muskas.

Skamba, kaip „Terminatoriaus“ filmų scenarijus, bet panašu, jog esame kelyje link to. Žinoma, nebūtinai su tokia katastrofiška žmonijos pabaiga.

„Tam tikru laipsniu mes jau esame kiborgai“, - tvirtina Elonas. „Turite telefoną, nešiojamą kompiuterį… Ir jei šalia neturite telefono, jaučiatės taip, tarsi būtumėte netekę galūnių.“

Visą Elono Musko ir Joe Rogano pokalbį galite peržiūrėti čia. Komentarų skiltyje rasite laiko žymas, kada ir apie ką yra diskutuojama:

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(18)
(11)
(7)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: