Planuojamas naujas JAV erdvėlaivio „Discovery“ skrydis į TKS  (8)

NASA davė sutikimą šeštadienį paleisti erdvėlaivį „Discovery“, kuris į Tarptautinę kosminę stotį atgabens Japonijos mokslinės laboratorijos modulį ir skubią siuntą stotyje esančiai Rusijos įgulai, pranešė „New Scientist“.

„Discovery“ startas suplanuotas šeštadienį, 17.02 val. EDT laiku (21.02 val. GMT laiku). Laivas pakils iš Kennedy kosminio centro Floridoje. Orbitoje „Discovery“ su 7 žmonių įgula praleis 2 savaites.

Erdvėlaivis į tarptautinę stotį pristatys ne tik autobusiuko dydžio Japonijos mokslinę laboratoriją „Kibo“, bet ir skubią siuntą Rusijos kosmonautams – naują tualeto pompą. Praėjusią savaitę sugedus Rusijos modulyje esančiam vieninteliam tualetui, jie buvo priversti naudotis kosminio laivo „Sojuz“ tualetu, tačiau jo resursai yra riboti.

NASA atstovų teigimu problemos prasidėjo praėjusį trečiadienį Rusijos modulyje „Zvezda“. „Naudodamiesi modulio tualeto sistema įgulos nariai išgirdo stiprų triukšmą, ir ventiliatorius nustojo veikti. Apžiūrėję įrenginį jie nustatė, kad nebeveikia vandenį nuo oro atskiriantis prietaisas“, - sakoma NASA pranešime.

NASA praneša, kad 13 kg sverianti atsarginė tualeto pompa diplomatiniu paštu buvo atgabenta iš Rusijos. Nors dėl šios skubios siuntos „Discovery“ negalėjo paimti kitų į orbitą planuotų pristatyti prietaisų, erdvėlaivių krovinių vadybininkas Scottas Higginbothamas tvirtino, jog ši siunta – svarbesnė. „Tvarkingai veikiantis tualetas mums yra prioritetas“, - sakė jis.

Šis NASA erdvėlaivio skrydis į Tarptautinę kosminę stotį bus paskutinis iki pat lapkričio mėnesio, praneša „New Scientist“.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (8)