Rusija skirs didesnį dėmesį ginkluotės atnaujinimui  (16)

Rusija karines išlaidas planuoja padidint 60 proc., skelbia dienraštis „Vedomosti“. Jei dabar Rusijos karinės išlaidos siekia 42 mlrd. dolerių per metus, tai 2013 metais šiam reikalui turėtų būti skiriama 66,3 mlrd. dolerių.


idžiausias karinių išlaidų augimas numatomas būtent 2013 metais, kai šalies kariuomenei bus papildomai skirta 16,6 mlrd. dolerių. Daugiausiai papildomų lėšų, anot ekspertų, turėtų sulaukti šalies karinis laivynas, aviacija ir kosmoso pramonė.

Daug lėšų turėtų prireikti ir „Yasen“ ir „Borei“ klasių povandeninių laivų, „Bulava“ balistinių raketų, o taip pat trijų naujų „Talwar“ klasės fregatų, „Kilo“ klasės povandeninių laivų kūrimui.

Dalis pinigų veikiausiai bus skirta ir dviejų „Mistral“ klasės laivų statyboms remiantis susitarimu su Prancūzija. Šiam reikalui Rusija gali išleisti apie 0,5 mlrd. dolerių. Šie laivai galėtų nešti Rusijos gamybos atakos sraigtasparnius Ka-52. „Manau, kad mūsų sraigtasparniai yra patys pažangiausi ir ne prastesni už užsienietiškus“, - pabrėžė Rusijos oro pajėgų vadas generolas pulkininkas Aleksandras Zelinas radijui „Echo Moskvy“.

Tačiau tai ne visi planuojami projektai. „Iš tikrųjų kuriame naujos kartos zenitinių raketų sistemas „Vitiaz“ ir S-500 ir kitus naujus ginklus , - pasakojo A.Zelinas.

Palyginus su šiuo metu naudojamais zenitinių raketų kompleksais S-300, „Vitiaz“ raketos neš didesnius kovinius užtaisus ir bus paruošiamos paleisti per trumpesnį laiką, pridūrė kariškis. Generolas nurodė, kad zenitinių raketų sistemas S-400 naudos priešlėktuvinės gynybos pajėgos, saugančios Rusijos centrinį pramonės regioną ir Maskvą. Rusija taip pat kuria raketų sistemą S-500, kuri bus naudojama ne vien priešlėktuvinėje, bet ir priešraketinėje gynyboje.

„Šie ginklai į karinių oro pajėgų arsenalą bus įtraukti iki 2020 metų“, - sakė A.Zelinas. Paklaustas, ar Rusija taip pat konstruoja lėktuvus, galinčius pakilti kosmose, kariškis atsakė: „Savaime suprantama“.

Rusijos pramonė kol kas nepajėgi aprūpinti šalies ginkluotųjų pajėgų moderniais bepiločiais orlaiviais, šeštadienį taip pat pripažino Rusijos oro pajėgų vadas generolas pulkininkas Aleksandras Zelinas. „Mielai pirktume šalyje pagamintus aparatus - deja, jie neatitinka šio tipo ginkluotei taikomų aukštų reikalavimų“, - A.Zelinas sakė radijui „Echo Moskvy“, komentuodamas Rusijos sprendimą įsigyti bepiločių lėktuvų iš Izraelio.

Kariškis pridūrė, kad Rusija galėtų įkurti bendro kapitalo įmonę, kuri surinkinėtų užsienyje sukonstruotus bepiločius orlaivius. „Galbūt vertėtų įkurti bendro kapitalo įmonę, kaip daroma kitose šalyse, tokiose kaip Indija arba Kinija“, - sakė A.Zelinas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (16)