Vokietijos bendrovės pradėjo blokuoti „Facebook“  (7)

Didžiausios Vokietijos bendrovės pradėjo blokuoti „Facebook“ ir kitus interneto socialinius tinklus, nes jie kelia pavojų verslo saugumui ir mažina darbo našumą.


Vokietijos finansų savaitraštis „Wirtschaftswoche“ vakar pranešė, kad virtualūs socialiniai tinklai, ir ypač „Facebook“, laikomi pavojingais daugiau nei pusėje Vokietijos bendrovių. Nors draudimas jais naudotis įmonių biuruose dar tik pradėjo įsibėgėti, tarp oficialių tokių interneto svetainių blokavimo priežasčių paprastai minimas tik IT saugumas. Tačiau iš tikrųjų interneto socialiniai tinklai įmonėse blokuojami dėl pramoninio šnipinėjimo pavojaus, svarbios informacijos „nutekėjimo“ grėsmės ir mažėjančio darbuotojų produktyvumo, teigiama pranešime.

Antrojo pagal dydį Vokietijos komercinio banko „Commerzbank“ atstovas leidiniui pareiškė, kad sprendimas banko biuruose užblokuoti „Facebook“ buvo priimtas saugumo sumetimais. „Daugumai mūsų darbuotojų didelė dalis išorinių bendravimo internete priemonių yra neprieinamos dėl su saugumu susijusių priežasčių“, - sakė jis.

IT saugumo sprendimų bendrovės „Kaspersky“ Vokietijos padalinio atstovas Christianas Fuchsas savaitraščiui sakė, kad anksčiau kenkėjiška programinė įranga dažniausiai būdavo platinama pasitelkus elektroninį paštą, o šiandien tokią funkciją perėmė socialiniai interneto tinklai.

Pranešama, kad savo darbuotojams biuruose naudoti „Facebook“ uždraudė automobilių gamintoja „Volkswagen“ ir stambi statybinių medžiagų bendrovė „HeidelbergCement“. Bendrovės „Daimler“ atstovai savaitraščiui sakė, kad socialiniai tinklai kai kuriuose jos biuruose gali būti blokuojami dėl mažėjančio darbuotojų produktyvumo.

Bendrovės „Clearswift“ Vokietijoje atlikto tyrimo duomenimis, 56 proc. įmonių darbuotojų kasdien darbo metu skaito asmeninius elektroninius laiškus, 40 proc. naudojasi elektroninės bankininkystės paslaugomis. Daugiau nei trečdalis kasdien darbo vietoje prisijungia prie socialinių tinklų, beveik 25 proc. internete žiūri filmukus.

Šio tyrimo rezultatai liudija, kad 30 proc. Vokietijos bendrovių vadovų nuogąstauja, kad neribota prieiga prie interneto socialinių tinklų darbo vietoje gali neigiamai atsiliepti darbuotojų našumui. Vis dėlto 56 proc. apklaustų įmonių atstovų teigia, kad pagrindinė „Facebook“ ir kitų panašios paskirties svetainių blokavimo priežastis – siekis užtikrinti informacinį saugumą.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: