„Siemens“ pristatė naują vėjo jėgainės turbiną be reduktoriaus  (20)

Šią savaitę technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ Briuselyje vykstančioje vėjo energetikos parodoje EWEA 2011 pristatė tiesioginės pavaros vėjo turbiną be reduktoriaus. Ši turbina turi nedidelį ilgaamžį pastovių magnetų generatorių. Toks generatorius nereikalauja žadinimo energijos, žadinimo valdymo sistemos , todėl vėjo turbina su tokiu generatoriumi turi aukštą efektyvumo rodiklį net esant mažoms apkrovoms.

„Siemens“ pristatytos naujosios bereduktorinės turbinos, kuri žymima SWT-2.3-113 pavadinimu, galia siekia 2,3 megavatus (MW). Turbina varoma naujais „Siemens B55 Quantum Blades“ sparnais, o rotoriaus diametras siekia 113 metrų. Pirmasis naujos jėgainės prototipas jau veikia Olandijoje. SWT-2.3-113 yra antroji „Siemens“ sukurta bereduktorinė vėjo jėgainės turbina – pirmasis toks modelis SWT-3.0-101 pasirodė praėjusių metų balandį. Kaip ir pirmtakei, naujos kartos turbinai užtenka tik pusės dalių, kurių reikėtų tradicinei vėjo jėgainei, taip pat montuojama mažiau judančių mechanizmų. „Turbinos be reduktoriaus reikalauja mažiau priežiūros ir sutaupo tam skirtas išlaidas. Be to, šis modelis plačiai pritaikomas įvairiose vietovėse, kur vyrauja silpni ir vidutiniai vėjo greičiai, kaip, kad mūsų Baltijos šalių regionas – jo lengvasvorė konstrukcija efektyviai generuoja energiją esant nedideliam vėjo greičiui“, - sakė „Siemens“ energijos gamybos padalinio Lietuvoje direktorius Mindaugas Žilinskas.

Drauge su SWT-2.3-113 „Siemens“ pristatė naujos kartos rotoriaus sparnus „Quantum Blades“, kurie nors ir būdami lengvesni už ankstesnius modelius, pasižymi didesniu tvirtumu. Sparnams sukurta nauja viršūnė, kuri leidžia sumažinti apkrovas ir triukšmo lygį. Sparnų ir vėjo turbinos SWT-2.3-113 skleidžiamas garsas siekia tik 105 decibelus (dB) – tai vienas mažiausių rodiklių vėjo jėgainių rinkoje.

Penkios „Siemens“ pirmosios kartos, SWT-3.0-101, bereduktorinės turbinos, kurios kiekviena generuoja 3 megavatus (MW) energijos, sukonstruotos ir naudojamos Danijoje ir Norvegijoje. Tiesioginės pavaros „Siemens“ vėjo jėgainių projektai taip pat planuojami Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje ir Vokietijoje. „Šiemet planuojame išleisti ir šešių megavatų tiesioginės pavaros turbiną, kuri geriausiai tiks dideliems, toli nuo kranto jūroje esantiems vėjo jėgainių parkams“, - teigė M. Žilinskas.

Siemens“ bendrovė drauge su alternatyvios energijos projektų plėtros įmonių grupe „4energia“ taip pat įrenginėja vėjo jėgainių parką Lietuvoje, Šilalės rajone. Statomame „žalios energijos“ parke veiks 6 „Siemens“ vėjo jėgainės, kurių gaminamos elektros energijos – daugiau nei 40 tūkst. MWh – pakaks aptarnauti visus tokio miesto kaip Mažeikiai ar Jonava gyventojus.

Vėjo energetikos sprendimai priklauso „Siemens“ kuriamų aplinkai draugiškų technologijų. Per 2010 finansinius metus iš aplinkai draugiškų technologijų ir produktų „Siemens“ uždirbo 28 mlrd. eurų ir tapo didžiausia „žaliųjų“ technologijų tiekėja pasaulyje. Per tą patį laikotarpį, nuo 2009 m. spalio 1 dienos iki 2010 m. rugsėjo mėn. 30 d., „Siemens“ sukurti sprendimai visame pasaulyje sumažino anglies dvideginio (CO2) emisiją 270 mln. tonų, tai yra tiek, kiek kasmet CO2 į aplinką išmeta didmiesčiai Hongkongas, Niujorkas, Londonas, Tokijas, Delis ir Singapūras.

Daugiau informacijos apie naująją turbiną SWT-2.3-113 galite rasti tinklalapyje www.siemens.com/wind

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(4)
(0)
(3)

Komentarai (20)