Vartotojus seka ne tik „iPhone“, bet ir „Android“ telefonai  (16)

Vartotojų buvimo vietą stebi, išsaugo ir į centrinius serverius siunčia ne tik „Apple“ išmanieji telefonai „iPhone“, bet ir konkurentės „Google“ operacinę sistemą „Android“ naudojantys telefonai.


Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad „Google“ operacinę sistemą „Android“ naudojantys išmanieji telefonai kas kelias sekundes užfiksuoja vartotojo buvimo vietą. Ši informacija yra išsaugoma telefone ir kelis kartus per valandą siunčiama į „Google“ serverius, praneša „The Wall Street Journal“.

Praėjusią savaitę pranešta, kad „Apple“ išmanieji telefonai „iPhone“ renka ir išsaugo informaciją apie vartotojų buvimo vietą. Maža to, „Apple“ anksčiau buvo informavusi JAV Kongresą, kad jos telefonai „protarpiais“ renka informaciją apie vartotojų buvimo vietą, o kompanijai ši informacija siunčiama du kartus per dieną. „Apple“ vis dar viešai nekomentuoja, kodėl „iPhone“ telefonai slapta renka tokią informaciją ir kam ji yra naudojama.

Informacija reikalinga paslaugoms

Tuo tarpu „Google“ aiškina, jog ši informacija būtina su lokacija susijusioms paslaugoms, tokioms kaip žemėlapiai ar navigacija. Vartotojų buvimo vietą abiejų kompanijų telefonai esą nustoja rinkti vos išjungus padėties nustatymo (lokacijos) paslaugas.

„Google“ teigia, kad vietos nustatymas yra pasirenkama paslauga. Tačiau įsigijus telefoną ji pagal nutylėjimą jau būna įjungta. Vartotojui aktyvuojant „Android“ telefoną viename žingsnyje rašoma, kad kai kurios „Google“ paslaugos renka informaciją apie lokaciją ir jog informacija bus anonimiškai renkama net jei visos programos yra išjungtos. Šis punktas pagal numatytuosius nustatymus yra pažymėtas varnele, tačiau vartotojai gali jį „atžymėti“. Tokiu atveju telefone išjungiamos lokacijos paslaugos.

„Mes apie tai įspėjame vartotojus ir leidžiame jiems pasirinkti, ar jie su tuo sutinka. Ši informacija yra reikalinga norint suteikti kokybiškesnes paslaugas „Android“ telefonų vartotojams. Visa informacija apie buvimo vietą, siunčiama į „Google“ serverius, yra anonimiška ir nesusieta su vartotojais bei neatsekama“, – teigė „Google“ atstovas.

Tačiau tyrimas parodė, kad prie siunčiamos informacijos „Android“ prideda unikalų telefono identifikavimo numerį. „Google“ teigia, kad šis numeris yra susietas su lokacijos paslaugomis, bet neleidžia pasiekti jokios kitos vartotojo informacijos. Vartotojas gali pakeisti šį numerį atstatydamas telefono būklę į „gamyklos nustatymus“ ir taip ištrindamas visą jame sukauptą informaciją.

Aut. teisės: 15min.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (16)