Las Vegase atidaryta „smėlio dėžė suaugusiesiems“ (Video)  (3)

Ne, ženkliukas „S“ čia nereikalingas. Tokioje smėlio dėžėje galėtų žaisti ir vaikai. Tik jie žaislams iš tokios smėlio dėžės – fiziškai gerokai per maži. Mat ekstremalių potyrių ištroškę suaugėliai toje dėžėje kapstosi, stato pilis ir visokias šunybes krečia ne kastuvėliais ir kibirėliais, o… didžiuliais ir tikrais vikšriniais traktoriais – ekskavatoriais ir buldozeriais. Tokį išties originalų būdą finansinės krizės metu išnaudoti be naudos stovinčią statybinę techniką sugalvojo vienas amerikiečių verslininkas.

Idėjos autorius – 45-erių Edas Mamas (Ed Mumm). Kažkada Edas Kolorado valstijoje pats sau statėsi namą ir keletui dienų išsinuomojo ekskavatorių. Darbuodamasis juo, vyras nelauktai patyrė galybę smagių emocijų ir džiaugsmo. Supratęs, jog tai gali būti auksinė mintis naujam verslui, 2007-ųjų gruodį E. Mamas gimtajame Stimbotspringso miestelyje atidarė pirmąją pasaulyje „smėlio dėžę suaugusiesiems“. „Kai paaiškėjo, jog norintieji išmėginti šią pramogą yra pasiryžę nusigauti net ir už devynių jūrų-marių, mes ištobulinome mūsų verslo modelį, kaip reikiant pasiruošėme ir rimtą „smėlio dėžės suaugusiesiems“ filialą atidarėme Las Vegase“, – pasakoja E. Mamas. Atrakciono „Dig This“ komplektuotę sudaro du buldozeriai ir trys ekskavatoriai. Visi penki – garsiosios sunkiąją techniką gaminančios bendrovės „Caterpillar“ produktai. Atrakcionas 2011 gegužės 11 d. veikti pradėjo visai šalia ne mažiau garsios Las Vegaso Bulvaro atšakos, pavadinimu „Las Vegas Strip“. Tačiau susižavėjimo šiuo parku neslepianti JAV žiniasklaida netradicinę pramogų oazę pastebėjo tik rugsėjį. Į „smėlio dėžę“ pažaisti įleidžia ne jaunesnius kaip 14 metų asmenis. Vairuotojo pažymėjimo turėti nebūtina. Tiesa, kapstymasis prasideda specialiu instruktažu klasėje: instruktoriai pamoko buldozerių valdymo technikos, taip pat supažindina su saugumo taisyklėmis. Kitas etapas – instruktažas buldozerio ar ekskavatoriaus kabinoje, kur instruktorių patarimus, kaip valdyti sunkiąją statybinių aikštelių techniką, „smėlio dėžės žaidėjai“ girdi ausinėse. Beje, naudotis mobiliuoju telefonu kabinoje griežtai draudžiama. Tiesa, sužaisti karą šioje stilizuotoje „smėlynėje“ nepavyks – kiekvienas rausėjas su savo technika gali būti tik savo darbo zonoje, atokiau nuo bendrasmėlių. O ir kabinoje vienu metu gali būti tik vienas lankytojas (ribotas saugos diržų kiekis), tad įsisodinti į ekskavatorių ar buldozerį savo simpatiją ar atžalą niekas neleis. Žiūrovams įrengta speciali aikštelė.

Tiesa ir tai, jog kapstosi šio atrakciono dalyviai gana nedaug. Didžiąją dalį laiko atrakciono lankytojai praleidžia atlikdami įvairias manipuliacijas nebenaudojamomis padangomis, kamuoliais ir kitu statybų aikštelėse retai viešinčiu inventoriumi. Ir buldozerio, ir ekskavatoriaus nuomos kaina yra vienoda. Pigiausia programa „Mini Dig“ (ji tęsiasi 1,5 val.) kainuoja 210 JAV dolerių, o brangiausia „Mega Dig“ (3 val.) – 750 JAV dolerių. Populiariausias tarp lankytojų – aukso viduriukas „Big Dig“ už 400 JAV dolerių. Paslaugos teikėjai specialias kolektyvines programas yra paruošę ir grupėmis atvykstantiems lankytojams. Beje, po seanso „suaugusiųjų smėlio dėžėje“ kiekvienas lankytojas gauna vardinį sertifikatą.

Parengė Saulius Žukauskas,
sauliuszukauskas01@gmail.com

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)