Už netinkamą telefono skambučio melodiją – mirtis  (9)

Netinkama telefono skambučio melodija nenuspėjamame ir pavojingame Afganistane gali reikšti mirtį.


Talibano kovotojai patikrinimo punktuose dažnai tikrina keliautojų mobiliuosius telefonus, norėdami išsiaiškinti, kam yra lojalūs žmonės. Jei telefone, pavyzdžiui, skamba Lady Gagos dainos melodija, talibai gali tai interpretuoti kaip amerikietiškumą. Jų reakcija į tai neprognozuojama ir gali baigtis žmogaus privertimu praryti savo telefono SIM kortele ar net jo nužudymu, rašo interneto portalas NYDaily.News.com.

Todėl daugelis Afganistano piliečių yra priversti savo telefonuose nusistatyti Talibanui tinkančias skambučių melodijas. „Jei apžiūrėdami telefoną jie pamato vaizdo įrašus ir dainas (t.y. Talibano), jie mano, kad esi jų rėmėjas, – „Wall Street Journal“ sakė Haji Mohammadas Khanas, dažnai iš miesto keliaujantis į pavojingesnes šalies teritorijas. – Kartais tai gali išgelbėti tavo gyvybę.“

Kovotojų grupuotės melodijų surasti nesunku. Talibanas turi 40 savo dainininkų, kiekvieną mėnesį išleidžiančių apie 12 dainų albumų, „Wall Street Journal“ sakė talibų atstovas. Afganistaniečiai parduotuvių savininkai už 2 JAV dolerius įrašo Talibano dainas ir skambučių melodijas į savo klientų mobiliuosius telefonus. Verslas neblogas.

Tarp talibų atstovų dainų – dainos „Paauglys“, „Savižudis“, „Paskutiniojo teismo diena“. Pastarojoje dainuojama: „Tai Paskutiniojo teismo diena Vakarų šėtonui... Vakaras liepsnoja, liepsnoja... Girdisi ginklų aidai“. Dainoje „Savižudis“ dainuojama: „Jaunas didvyri, kankiny, tu sudegei... Sudegei tarsi drugys, jaunas didvyri, kankiny... Tu musulmonų atominė bomba“.


Afganistano keliautojai su savimi dažnai nešiojasi dvi SIM korteles. Vienoje iš jų išsaugota jų asmeninė informacija ir muzika, kitoje – talibaniškos dainos ir melodijos. „Išvažiavus už Kabulo apie 100 kilometrų, neabejotinai susidursi su Talibano atstovais, – sakė šalies prezidento Hamido Karzai valdžios atstovas. – Jei savo telefone turėsi indiškos ar afganistanietiškos muzikos, jie pasakys, kad nesilaikai islamo taisyklių ir, daugeliu atveju, sulaužys tavo mobilųjį telefoną.“

Tačiau gali nutikti ir kur kas blogiau. Tinkamai nepasiruošę keliautojai patikrinimo punktuose gali būti priversti praryti savo SIM korteles, kai kurių telefonai gali būti sudaužyti trenkiant šiais telefonais jų savininkams per galvą. Dėl talibams neįtinkančių dainų žmogus gali būti daugybę valandų tardomas. Afganistaniečiai tiki, kad dėl tos pačios priežasties buvo ir nužudytų tautiečių.

Pasak Jungtinių Tautų, per pirmuosius šešis 2011-ųjų mėnesius Afganistane buvo nužudyti 1 462 civiliai. Neaišku, kiek iš jų savo gyvybių neteko dėl netinkamos telefono skambučio melodijos, tačiau persigandę afganistaniečiai nerizikuoja.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)