„Nokia“ patentuoja tatuiruotę, skirtą pranešti, kas skambina telefonu  (6)

Suomių kompanija „Nokia“ perdavė JAV patentų biurui paraišką įregistruoti technologiją, suteikiančią vartotojui galimybę jausti, kas skambina. Technologija gali būti naudojama ant kūno klijuojamo lipduko pavidalu arba integruota į tatuiruotę.

Telefonui gavus signalą, sistema sukuria vibraciją, kuri leidžia žmogui suprasti, ar tai balso skambutis, ar trumpoji žinutė, ir netgi gali pranešti, kas konkrečiai skambina. Visa tai pasiekiama per poveikį odos receptoriams. Panaši technologija naudojama kai kuriuose šiuolaikiniuose jutikliniuose ekranuose: spausdindamas vartotojas junta atgalinį ryšį. Tuo tarpu „Nokia" koncepcija viską perkelia į naują lygmenį. Suomių kompanija numatė kelis technologijos naudojimo būdus: kai naudojamas lipdukas ir esant įeinančiam skambučiui, sukuriami atitinkami magnetiniai impulsai, kurios vartotojo atveju jaučiamos kaip vibracija. Tokiu būdu žmogus per odą skambutį gali suprasti lygiai taip pat, kaip ir telefono garsinės melodijos atveju.

„Nokia“ taip pat siūlo sukurti tatuiruotes su specialiais feromagnetiniais dažais. Vėliau tatuiruotė galėtų elgtis lygiai taip pat, kaip ir lipdukas, reaguodama į magnetinius signalus, perduodamus išmanioju telefonu. Tokio sprendimo trūkumas tatuiruotės atveju – ją turėsite nuolatos, tačiau neaišku, ar galėsite atjungti vibraciją. Aišku, kol kas tai tik patentas, kuriuo „Nokia“ bandys apginti savo idėją, ir neaišku, ar visa tai kada nors taps realybe.

Aut. teisės: Faceit.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)