Interneto paslaugų teikėjai nori apmokestinti ne tik „Google“, bet ir „Facebook“  (13)

Europos ryšio operatorių sąjunga (ETNO) siūlo iš stambių interneto paslaugas teikiančių kompanijų, pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Google“, imti duomenų srauto mokestį už didelį interneto ryšio tinklų apkrovimą, pranešė „CNet News“.


ETNO savo pasiūlymą, kurį remia Europos šalių interneto paslaugų teikėjai (IPT), pateikė Tarptautinei telekomunikacijų sąjungai (ITU), Jungtinių Tautų vadovaujamai organizacijai. Šį prašymą ketinama išnagrinėti 2012 m. pabaigoje numatytame ITU posėdyje.

Pasak ETNO atstovų, paskutiniai telekomunikacijų sferą reguliuojantys ITU dokumentai buvo patvirtinti dar 1988 metais, ir nuo to laiko galiojantys reglamentai nebuvo keičiami. IPT tvirtina, kad tokie reglamentai jau yra pasenę, todėl būtina juos keisti atsižvelgiant į realią situaciją.

ETNO teigimu šiandieniniais ryšių tinklais perduodami milžiniški informacijos srautai. Kad užtikrintų savo paslaugų kokybę, ryšio operatoriai privalo nuolat gerinti ryšio infrastruktūrą. Jos sukūrimas ir reikiama plėtra reikalauja didelių investicijų, sakoma pranešime. IPT atstovų teigimu, didelius interneto duomenų srautus generuojančios kompanijos turėtų pasidalyti su ryšio operatoriais infrastruktūros palaikymo kaštus. ETNO reikalauja į reglamentuojančius ITU dokumentus įtraukti tokių kaštų pasidalijimo klausimą.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (13)