Ateities namai - padangių skrydžiui (Foto)  (2)

Daugeliui mūsų namai asocijuojasi su tipiniais daugiabučiais ir automobilių prigrūstais kiemais. Tačiau pasaulio urbanistikos ekspertai tikina, kad praeis keli šimtai metų ir tipiški keturių sienų su stogu butai jau nebebus tradicinis būstas.

Kaip prognozuoja žurnalas “Forbes”, pristatęs įdomiausias ateities būstų vizualizacijas, klimato kaita, didėjantis gyventojų skaičius pasaulyje bei geopolitiniai pokyčiai jau dabar nubrėžia gaires, kaip atrodys mūsų gyvenamosios erdvės ateityje. Niujorko architektas Victoras Vetterleinas pabrėžia, kad visi namai ateityje bus kuriami ir statomi panaudojant saulės, vėjo ir vandens energiją, o vis tobulėjančios technologijos atveria neaprėpiamas galimybes projektuotojams. Štai šveicarų grafikos dizaineris Timonas Sageris suprojektavo ateities namus, pavadintus “Wolke 7″, kurie kasdienį gyvenimą tiesiogine to žodžio prasme pakylėja į naujas erdves.

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad 2100 m. pasaulio gyventojų skaičius pasieks 10 mlrd., tad gyvenimas “dangaus namuose”, T.Sagerio nuomone, galėtų pagelbėti susiduriant su sunkumais dėl gyventojų perviršio. Šie ir kiti architektų fantazijos vaisiai šiandien atrodo dar nelabai realiai, bet jų autoriai tikina, kad net ir pačios fantastiškiausios idėjos yra pagrįstos logika. Kada tokie namai taps kasdienybe, dabar dar niekas negali pasakyti, bet architektai įsitikinę, jog efektyviausios idėjos ilgainiui tikrai bus įgyvendintos.

Aut. teisės: Veidas.lt
Veidas.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)