Naujas "Facebook" bandos efektas: siekdami apginti savo teises nariai platina beprasmę žinutę  (0)

Socialiniame tinkle „Facebook“ virusiniu būdu plinta nauja žinutė, kurioje nurodoma, kad ją paskelbęs asmuo tariamai susigrąžina jam priklausančias teises į viešai paskelbtas nuotraukas, vaizdo įrašus ir pranešimus.


„Facebook“ nariai skelbia tokio pobūdžio pranešimą anglų kalba: „Atsižvelgiant į naujas „Facebook“ naudojimosi taisykles aš pareiškiu, kad man priklauso visos teisės į mano asmeninę informaciją, iliustracijas, komiksus, piešinius, profesionalias nuotraukas, vaizdo įrašus ir kt. (kaip numatyta Bernerio konvencijoje). Viso to naudojimui komerciniais tikslais be išimties reikalingas mano raštiškas sutikimas.“

Žmonės mano, kad tai turės įtakos ateityje, jei jų paskelbta informacija būtų panaudota be jų sutikimo.

Tačiau iš tiesų tokie pranešimai neturi jokios teisinės galios, nes visi „Facebook“ užsiregistravę nariai sutinka su naudojimosi taisyklėmis, kurios aiškiai konstatuoja priešingai, skelbia „Times of India“.

Maža to, „Facebook“ naudojimosi taisyklės pastaruoju metu nesikeitė, o pranešime minima „Bernerio konvencija“ nė neegzistuoja (galbūt jos autorius turėjo omenyje Berno konvenciją – 126 metų senumo tarptautinę sutartį dėl autorių teisių).

Iš tiesų „Facebook“ priklauso visos teisės į jo narių paskelbiamas nuotraukas, vaizdo įrašus bei pranešimus ir tai nepasikeis vien dėl to, jog kažkas taip pasakė.

Užsiregistravę „Facebook“ žmonės sutinka su socialinio tinklo naudojimosi taisyklėmis (kurių dauguma, veikiausiai, nė neperžvelgia). Jose, be kita ko, nurodoma, kad skelbdami bet kokią informaciją nariai suteikia „Facebook“ leidimą naudoti ją visame pasaulyje ar perduoti trečiosioms šalims. Ši licencija nustoja galioti naudotojui ištrynus turinį arba panaikinus profilį (nebent šiuo turiniu pasidalino kas nors kitas ir jo neištrynė).

Aut. teisės: 15min.lt
(13)
(0)
(10)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: