Naujas „Windows Phone“ telefono pirkėjas? Štai geriausios 2012 metų programėlės ir žaidimai  (16)

Štai ir sulaukėme 2013 metų, kad ir kaip buvo grasinama apie pasaulio pabaigą, tad atėjo laikas surinkti visas geriausias praeitų metų programėles ir žaidimus į vieną vietą. Kokias programėles yra būtina turėti savo „Windows Phone“ įrenginyje? Pateiksime kai kurių būtinųjų programėlių sąrašą, padėsiantį greitai atrasti pačias kokybiškiausias ir reikalingiausias programėles.

Šiame straipsnyje pateiksime "Microsoft" informacija remiantis portalo "WPCentras" apžvelgtas programėles ir žaidimus, atkreipiančius dėmesį ir sužibėjusius savo kokybe, funkcionalumu. Tad rekomenduojame juos išbandyti. „Windows Phone“ programėlių pasirinkimas nuolat auga, tad atrasti tinkamas programėles darosi vis sunkiau, juo labiau, kad vienam dalykui (pvz. orams) yra bent kelios puikios programėlės. Pastebėtina, jog yra ir dar daugiau programėlių/žaidimų, kuriuos galite atrasti apsilankę „Marketplace“, tad patariame patiems paieškoti kitų variantų. Orų prognozėms Kiekvienas lietuvis žino, jog mūsų šalies orai yra itin permainingi, tad atsikėlus vieną rytą, oras gali būti visiškai kitoks, nei buvo prieš tai. Patogiausiai orų permainas sekti galima su specialiomis orų prognozių programėlėmis, kokybiškų ir tikslių variantų galima rasti itin daug. Bandysime pateikti savo bandytus ir patikrintus variantus. 1) Amazing Weather HD (yra bandomoji versija, mokama- 1.49 JAV doleriai)

„Amazing Weather HD“ iškeliame į viršų dėl ypatingo funkcionalumo ir tikslumo. Nesenai ji buvo atnaujinta ir pritaikyta prie telefonų, turinčių „Windows Phone 8“ operacinę sistemą, tad naujausių prietaisų savininkai turėtų būtinai ją išbandyti. Programėlė yra aukščiausios kokybės, turinti įvairių dydžių „Live Tiles“ plyteles, HD kokybės ikonas ir kitus priedus. Papildomi nustatymai, leidžiantys keisti plytelių ir pačios programėlės dizainą- tai tik dar vienas priedas. 2) Weather Flow (yra bandomoji versija, mokama- 1.99 JAV doleriai)

Dar viena programėlė, pritaikyta prie „Windows Phone 8“ operacinės sistemos. Kaip ir „Amazing Weather HD“, programėlė verta savo kainos. Privalumas prieš pastarąją yra užrakto ekrano pranešimai. Taip, teisingai, pabudinę savo telefoną, užrakto ekrane galite pamatyti orų prognozes ir esamas sąlygas. Nustatymuose galima pasirinkti, ar bus rodomas tik orų pranešimas, ar kartu su esančiu oru kis ir užrakto ekrano paveikslėlis. „Weather Flow“ siūlo itin daug parinkčių, kurių pagalba programėlę galima puikiai pritaikyti prie savo poreikių. 3) WeatherLive (nemokama, su reklamomis)

Nenorite švaistyti pinigų ant orų prognozių programėlės? Tuomet „WeatherLive“- Jums. Šiuo metu ji yra atnaujinta ir pritaikyta prie „Windows Phone 8“ operacinės sistemos. Dar viena atnaujinimo naujovė- ji tapo nemokama, tad patariame atsisiųsti ir išbandyti. Reklamų panaikinimas- mokamas, bet dažniausiai naudositės tik „Live Tiles“ plytele, tad reklamos neturėtų maišyti. Kitos programėlės, vertos pabandymo: „Weather Tile“, „Weather View“. Apsipirkimas Mėgstate pirkti internetu? Tuomet ši skiltis Jums, kadangi pateiksime geriausias programėles, kurių pagalba galėsite greitai ir lengvai surasti reikiamas prekes. 1) „Amazon Mobile“ (nemokama)

„Amazon Mobile“ - oficiali programėlė iš prekybos internetu giganto, leidžianti „Windows Phone“ vartotojams prisijungti prie savo paskyros ir pirkti produktus iš jų tinklo. Paieška, kainų palyginimas, apžvalgų peržiūros, daiktų dalinimasis ir kitos funkcijos yra palaikomos su šia programėle. Programėlė nėra visiškai pritaikyta prie „Windows Phone 8“ operacinės sistemos, kadangi nepalaiko aukštos raiškos ekranų, tad viršuje matysite juodą juostą. Ateityje tikimės sulaukti atnaujinimo, pagerinančio programėlės veiklą. 2) eBay (nemokama)

Kitas prekybos internetu gigantas siūlo intuityvią ir funkcionalią programėlę. „eBay“ pagalba „Windows Phone“ vartotojai gali peržiūrėti prekes, randamas „eBay“ prekybos tinkle, jas nusipirkti, dalyvauti aukcionuose. Nors kiek susipažinusiam su prekių pirkimu internetu, ši programėlė bus būtinas kasdieninis įrankis. „Live Tile“ plytelė suteikia vartotojui daugiau žinių apie aukcionų eigą, prekybą. Vienintelis trūkumas- aukštos raiškos ekranų nepalaikymas. 3) Groupon (nemokama)

Dažnai keliaujate į užsienį ir stengiatės sutaupyti? „Groupon“ paslaugos yra žinomos daugelyje šalių ir miestų, lietuviški atitikmenys- grupinis.lt, kartu.lt. Su šios programėlės pagalba galėsite surasti daugelį prekių ir paslaugų su specialiomis nuolaidomis, tereikės įvesti esamą miestą. Programėlės pliusai: galimybė apmokėti už pirkinius per telefoną, peržiūrėti nusipirktus produktus ir paslaugas, jų galiojimo terminą, o pats didžiausias- „Windows Phone 8“ ir aukštos raiškos ekranų palaikymas. Paslaugomis galima naudotis daugiau nei 500 miestų aplink pasaulį, tad siūlome ją atsisiųsti, jeigu ruošiatės keliauti į užsienį ir norite sutaupyti. Medija „Windows Phone“ neturi oficialios „Instagram“ programėlės, bet tai nereiškia, jog nėra kokybiškesnių ir funkcionalesnių variantų! Šioje skiltyje pateiksime nuotraukų redagavimo, užrakto ekrano fonų įrankių ir kitų programėlių, padėsiančių pagerinti bendrą patirtį. 1) LockSider+ (nemokama trumpam laikui) Ieškote aukštos raiškos ir gyvybingų užrakto ekrano fonų? Tuomet būtinai išbandykite „LockSider+“, kuri šiuo metu yra nemokama. Programėlė yra visiškai pritaikyta prie „Windows Phone 8“, turinti galimybę automatiškai keisti fono paveikslėlius ir dar kelias naudingas funkcijas. Jos pagalba galėsite atsirinkti fonų paveikslėlius iš įvairių kategorijų ir vienu mygtuko paspaudimu jį pakeisti. 2) LomoGram (nemokama) Pavadinimas išduoda, jog šios programėlės pagalba galėsite redaguoti nuotraukas, uždėti įvairius filtrus ir vėliau išsaugoti nuotraukas į telefoną, pasidalinti jomis per „Facebook“, „Twitter“ ir kitas tarnybas. „Instagram“ fanai turėtų suteikti šiai programėlei šansą. Nepalaiko aukštos raiškos ekranų. 3) Fhotoroom (nemokama)

Tai dar viena programėlė, atliekanti „Instragram“ funkciją, bet papildomai turinti daug daugiau galimybių. Ji leis greitai paversti, sumažinti, iškirpti nuotraukas, uždėti rėmelius, filtrus, įkelti nuotraukas į socialinius tinklus ir kt. Itin platus funkcionalumas užtikrina, jog nenorėsite ištrinti programėlės ir ja naudositės ateityje. 4) Audible (nemokama)

„Amazon“ priklausanti kompanija suteikia galimybę klausytis itin plataus spektro knygų įrašų iš prieinamo katalogo. Skaitmeninės audio knygos yra prieinamos su šia nemokama „Windows Phone“ operacinei sistemai skirta programėle. Galėsite atsisiųsti knygas, peržiūrėti statistikas ir atlikti daug daugiau veiksmų. Puikus įrankis, padėsiantis ilgose kelionėse, prireiks tik ausinių ir nusiteikimo. „Audible“ programėlė leidžia pažymėti knygas, įjungti miegojimo rėžimą, valdymą balsu ir kt. Kaip ir dauguma programėlių- „Audible“ puikiai susibendrauja su socialiniais tinklais ir suteikia galimybę pasidalinti su kitais savo klausomomis knygomis. 5) IMDb (nemokama)

Tikriausiai visi žino „IMDb“, turinčią itin platų tinklą, kurio pagalba galima sužinoti daugiau apie filmus, televizijos laidas ir vaizdo žaidimus. Tūkstančiai įvertinimų, aktorių sąrašai, filmų aprašymai, reklaminiai vaizdo klipai ir kitos funkcijos tampa prieinamos su „IMDb“ pagalba. Kitaip sakant - ši programėlė yra būtina visiems, besidomintiems kino pramone. Ji suteikia prieigą prie šviežiausių naujienų, išsamių reitingų ir kt. 6) MetroTube (yra bandomoji versija, mokama- 0.99 JAV doleriai)

Mėgstate žiūrėti vaizdo klipus per „YouTube“, bet jaučiate, jog jūsų telefonas su „Windows Phone“ OS nėra tam tikęs? Ką gi, išmėginkite „MetroTube“- žinomiausią „Windows Phone“ programėlę, skirtą specialiai „YouTube“ vaizdo klipų peržiūrai. Greitai atraskite norimus peržiūrėti vaizdo klipus, žiūrėkite juos aukščiausia raiška, užsaugokite vėlesnei peržiūrai ir atlikite dar daugiau veiksmų. Ši programėlė yra viena iš labiausiai išdirbtų, patogiausių ir gražiausių programėlių, kokias tik galite rasti. Rekomenduojame nepagailėti tų kelių litų ir mėgautis aukščiausios kokybės programėle. Pritaikyta telefonams su „Windows Phone 8“ OS ir aukštos raiškos ekranams. 7) PhotoFunia (nemokama) „PhotoFunia“ suteikia galimybę įklijuoti savo nuotraukas į jau paruoštus rėmelius: žurnalų viršelius, atvirukus, stotelių reklamas, namų sienas ir kt. Nors tai nebus kasdien naudojamas įrankis, bet retkarčiais tai gali būti itin smagus užsiėmimas. Programėlė nepalaiko aukštos raiškos ekranų, bet puikiai funkcionuoja ir telefonuose, turinčiuose „Windows Phone 8“ OS. 8) Phototastic (yra nemokama versija su reklamomis. Visavertės programėlės kaina - 1.99 JAV doleriai) Programėlės tikslas yra itin paprastas - sukurti koliažus iš kelių nuotraukų, pritaikyti specialius efektus, filtrus ir uždėti rėmelius. Vis dėlto, retkarčiais sukurti koliažą iš kokios nors kelionės ar renginio nuotraukų būna pravartu. Deja, bet šiuo metu programėlė dar nepalaiko aukštos raiškos ekranų. 9) TuneIn Radio (nemokama) Pavadinimas išduoda pagrindinę programėlės funkciją- radijo stočių klausymasis. Didelė internetinių radijo stočių parinktis ir galimybė klausytis muzikos, net ir telefonui esant miegojimo režime tėra keli šios programėlės privalumai. Deja, bet itin didelė lietuviškų radijo stočių dalis neveikia, o pati programėlė nepalaiko aukštos raiškos ekranų. 10) Sound Hound (nemokama) „Shazam“ tikriausiai buvo pirmoji, pagarsėjusi dainų atpažinimo funkcija, bet „Sound Hound“ veikia greičiau ir tiksliau. Išgirdote mėgstamą dainą, bet nežinote pavadinimo? Įsijunkite „Sound Hound“ ir sužinosite grojamą dainą per kelias sekundes. Ši funkcija yra integruota į „Windows Phone“ OS, bet Lietuvos regionui ji nėra prieinama, tad „Sound Hound“ tokiu atveju ateina į pagalbą. Produktyvumui 1) SkyDrive (nemokama) „SkyDrive“ tikriausiai yra naudingiausia „Microsoft“ siūloma programėlė. Jos dėka galėsite peržiūrėti įkeltus failus į „debesį“, juos ištrinti ir pridėti naujų. Atnaujinta versija pritaikyta prie „Windows Phone 8“ ir yra itin patogi, greita. O tai yra didelis privalumas šiai programėlei. Juo labiau, „Microsoft“ visiems vartotojams suteikia 7GB nemokamos vietos savo „debesų“ paslaugoje. Tad rekomenduojame pasinaudoti šia galimybe. 2) Translator (nemokama) „Translator“ yra antroji „Microsoft“ sukurta programėlė, kurią rekomenduojame įsirašyti į savo telefoną. Kaip ir „SkyDrive“, ji visiškai optimizuota darbui su „Windows Phone 8“ OS. „Translator“ ženkliai išplečia „Bing“ siūlomų paslaugų paketą ir leidžia versti tekstus, naudojant kamerą, surasti žodžių reikšmę tarp begalės palaikomų programų. Taip pat yra galimybė įsirašyti dalį kalbų į telefono atmintį, tuomet programėlė nenaudos interneto ryšio. Dar viena naudinga galimybė- išversti pasakytą tekstą. „Translator“ - puikus įrankis, keliaujantiems po užsienį, besimokantiems naujų kalbų. Bendravimui 1) Facebook (nemokama)

Naujausia „Facebook“ programėlės versija pagaliau buvo optimizuota darbui su „Windows Phone 8“ OS turinčiais telefonais. Jos pagalba galėsite pasinaudoti papildomomis funkcijomis, kurios nėra integruotos į pačią operacinę sistemą. Juo labiau, atsirado galimybė sudaryti užrakto ekrano foną iš turimų nuotraukų. Kaip ir buvo minėta, naujausia versija yra itin greita ir patogi, tad rekomenduojame ją įsidiegti, jeigu naudojatės „Facebook“. 2) Rowi (bandomoji versija, mokama - 1.49 JAV doleriai)

Oficiali „Twitter“ programėlė nėra itin populiari tarp „Windows Phone“ vartotojų, kadangi trečiųjų šalių programuotojai siūlo daugiau funkcijų turinčias ir patogesnes programėles. „Rowi“ tėra viena iš kelių gerų „Twitter“ programėlių, o paprastumas ir greitis yra jos išskirtiniai bruožai. Programuotojai nusprendė, jog geriau bus sukurti efektyviai veikiančią ir patogią programėlę, o ne tokią, kuri turėtų kalną nereikalingų funkcijų ir būtų apkrauta informacija. Kaip žinia, „Windows Phone“ orientuota į greitį, paprastumą ir patogumą, tad programuotojų sprendimas nėra netikėtas. 3) 4th & Mayor (nemokama)

Naudojate „Foursquare“ ir esate nepatenkinta oficialia programėles versija? Ką gi, išbandykite „4th & Mayor“- programėlę, sukurtą „Microsoft“ darbuotojo. Paprasta ir švari vartotojo sąsaja leidžia greitai atlikti „prisiregistravimus“ ir bendrauti su draugais. „4th & Mayor“ pasirūpins, jog draugai jus atrastų, kai tik to norėsite. „Live Tiles“ plytelės ir greitieji pranešimai yra palaikomi šios programėlės, tad galėsite sužinoti apie savo draugų „prisiregistravimus“ ir matyti, kur jie randasi. Būtinai atsisiųskite, jeigu naudojatės „Foursquare“. 4) Skype (nemokama) „Skype“ be abejonės yra būtina programėlė, jeigu naudojatės jos teikiamomis paslaugomis. Pritaikyta prie „Windows Phone 8“ OS, programėlė siūlo galimybę veikti fone ir taip nepertraukiamai bendrauti su draugais. Galėsite naudotis vaizdo skambučių paslauga, susirašinėti su savo draugais ir patogiai atlikti kitus veiksmus. Juo labiau, „Skype“ lyg ir integruojasi į „Windows Phone“ sistemą, leidžia sujungti kontaktus ir taip išsiųsti žinutę, ar paskambinti draugams tiesiai iš „People“ centro, kuriame randasi visi kontaktai. 5) WhatsApp (nemokama) „WhatsApp“ žinoma daugeliui, bet į „Windows Phone 8“ ji atkeliavo nesenai. Nauja versija- greitesnė, efektyvesnė, bet dar yra daug vietos, kur galima būtų patobulėti. Jeigu dar nežinote, „WhatsApp“ leidžia bendrauti su draugais ir pažįstamais internetinėmis žinutėmis, o programėlė prieinama visų operacinių sistemų vartotojams. Naujienoms 1) „Weave“ (nemokama, mokama - 9.99 JAV doleriai) Nežinia, kodėl pabrango ši programėlė, bet siūlome išbandyti bent nemokamą versiją. Atnaujinta programėlė yra puikiai pritaikyta prie „Windows Phone 8“ ir išnaudoja gan platų spektrą galimybių. „Weave“ leidžia pridėti jau sukurtų kategorijų naujienas į pagrindinį langą, galimybę pridėti savų naujienų šaltinių ir greitai peržiūrėti pasaulio naujienas. Vargu, ar daug žmonių nepagailės pinigų ir ją nusipirks, bet patariame išbandyti bent nemokamą versiją. 2) „BBC News Mobile“

„BBC News Mobile“ – neoficiali programėlė „Windows Phone“ telefonams leidžia peržiūrėti visas naujienas iš „BBC News“ portalo. Tai greitas būdas sužinoti pasaulio naujienas, peržiūrėti nuotraukas. Suteikiama galimybė peržiūrėti naujienas pačioje programėlėje arba naudojant „Internet Explorer“ naršyklę. „BBC News Mobile“ išnaudoja ir balso integraciją, leidžiančią balsu perskaityti straipsnius. „Live Tiles“ plytelės suteikia galimybę pamatyti naujausias istorijas, o vartotojo sąsaja yra itin greita, intuityvi ir švari. Nors tai nėra oficiali programėlė, bet efektyvi, norint visados žinoti šviežiausias naujienas. 3) „CNN“

„CNN“ sukūrė oficialią savo naujienų programėle, kuri leidžia „Windows Phone“ vartotojams greitai sužinoti šviežiausias naujienas. Svarbiausių naujienų pranešimai, tiesioginės vaizdo transliacijos yra palaikomos programėlės, o tuo pačiu suteikiama galimybė peržvelgti naujienas pagal pasirinktą skiltį. „CNN iReport“ leidžia įkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus tiesiogiai iš programėlės, prisidedant prie naujienų kūrimo. „Live Tiles“ plytelės suteikia galimybę pamatyti šviežiausių naujienų antraštes, o nustatymuose randama galimybė keisti šrifto dydį. Kaip ir kitos naujienų programėlės, „CNN“ straipsniai yra surenkami iš „debesies“, o vartotojo sąsajos pagalba jas galima patogiai peržiūrėti. Žaidimai 1) Where‘s my Water (bandomoji versija, mokamas- 0.99 JAV doleriai) / Where‘s my Perry? (mokamas- 0.99 JAV doleriai) „Disney“ metų pabaigoje galiausiai pristatė savo kurtus žaidimus ir „Windows Phone“ vartotojams. Itin populiarūs žaidimai- optimizuoti darbui su „Windows Phone 8“ OS. „Where‘s my Perry“ šiuo atveju suvartoja mažiau energijos ir žaidžiant telefonas neužkaista, ko negalima būtų pasakyti apie „Where‘is my Water“. Abiejų žaidimų tikslas- nutekinti vandenį, ar garus į specialų vamzdį. Norint įveikti visus lygius, teks pasukti galvą, kadangi su kiekvienu lygiu žaidimas sunkėja. Nors šie žaidimai pristatomi, kaip skirti vaikams, bet malonumą patirs visi. 2) Rainbow Rapture (nemokamas, mokamas- 1.49 JAV doleriai)

„Rainbow Rapture“- panašus žaidimas į „Penguin“, bet yra sunkesnis ir reikalaujantis daugiau dėmesio. Žaidėjas kontroliuoja debesėlį, o tikslas- nukeliauti kuo didesnį atstumą. Debesėlis yra nepatenkintas žmoniją ir jo noras- sunaikinti ją. Žaidimo metu išvysite įvairius peizažus ir ypatingų galių suteikiančius objektus. Pakilimai aukšti į orą ir išbuvimas jame leis nukeliauti tolesnį atstumą. Įspėjame, kad žaidimas gali itin prikaustyti įvairaus amžiaus žmones. 3) Trine‘s Hangman (nemokamas, mokamas- 0.99 JAV doleriai)

Vargu, ar yra žmonių, nežaidusių kartuvių. „Trine‘s Hangman“ - pats geriausias šio žanro žaidimas „Windows Phone“. Tikslas - atspėti užrašytą žodį, spėliojant raides, o papildomi taškai suteikiami ir už kitus dalykus. Taškų lenta priverčia sutelkti dėmesį ir siekti vis aukštesnės vietos. Daug apie šį žaidimą pasakyti negalime, nes tai klasika, kurią žino kiekvienas. 4) Ragdoll Run (nemokamas, mokamas- 0.99 JAV doleriai)

„Ragdoll Run“ - visai nesenai pasirodęs žaidimas, prikaustantis dėmesį ir suteikiantis norą pasiekti vis geresnį rezultatą. Nauji veikėjai, sudėtingėjantis žaidimas itin įtraukia, o pats žaidimas nėra toks paprastas ir lengvas, kaip gali atrodyti. Žaidėjai gauna pliušinę lėlę, kurią turi valdyti. Tikslas- nubėgti kuo toliau ir surinkti daugiau taškų. Kitos lėlės yra atrakinamos, įvykdžius nustatytas užduotis. Nemokama versija yra su reklamomis, o pats žaidimas dar nėra pritaikytas prie aukštos raiškos ekranų. 5) Wordament (nemokamas)

„Xbox“ titulą turintis žaidimas puikiai įtiks, norintiems pasukti galvą ir mėgstantiems žodžių dėliones. „Wordament“ leidžia žaisti su kitais vartotojais, tad per dvi minutes reikia surasti kuo daugiau žodžių. Kiekvienas raundas yra išskirtinis ir metantis naujus iššūkius ir tikslus, kurie suteikia papildomų taškų.

Nepatariama žaisti, kuomet sunkiai galvojasi, kadangi atrasti žodžius nėra toks lengvas užsiėmimas, bet kitu atveju, tai yra prikaustantis ir linksmas žaidimas. Dėmesio: privalėsite skirti bent dvi minutes vienam kartui, kadangi nenorėsite pabaigti žaidimo.

Papildomai patariame išbandyti šiuos žaidimus„Angry Birds“, „Zombies, Run!“, „Flow“, „JumpWheel“, „Starcrossed“, „Armed!“, „Monster Stack 2“, „Gerbil Physics“, „Contre Jour“, „Archer“, „Taptitude“, „Fragger“

Pabaigai…

Kaip ir minėta, yra begalės gerų programėlių ir žaidimų, čia išskyrėme tik kelias, mūsų nuomone, geriausias. Neišskyrėme sporto kategorijos, bet sporto mėgėjams siūlome išbandyti „ESPN“ ir „Sky Sports News“ nemokamas programėles, leidžiančias sužinoti visas sporto naujienas.

Kviečiame išreikšti savo nuomonę ir naudojamas programėles komentaruose, po šiuo straipsniu.

Aut. teisės: WPCentras.lt
WPCentras.lt

(7)
(0)
(2)

Komentarai (16)