Rusija pradėjo karinius mokymus prie Baltijos šalių sienos  (5)

Rusijos kariniai sraigtasparniai pradėjo pratybas šiaurės vakarinėje šalies dalyje, trečiadienį pranešė Rusijos vakarų karinės apygardos atstovas pulkininkas Olegas Kočetkovas, kurį cituoja „RIA Novosti“.


Paaštrėjus padėčiai Ukrainoje, Rusijos Federacijos gynybos ministerijos vadovas Sergejus Šoigu prakalbo apie „precedento neturintį“ JAV ir NATO ginkluotųjų pajėgų aktyvumą prie Rusijos sienų Rytų Europoje.


Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas atkreipė JAV štabų vadų komiteto vadovo Martino E. Dempsey'io (Martino Dempsio) dėmesį į padidėjusį JAV lėktuvų ir karių skaičių Baltijos šalyse ir Lenkijoje, taip pat Aljanso laivus Juodojoje jūroje.


„Vakarų karinės apygardos armijos aviacijos brigados, dislokuotos Pskovo srityje, ekipažai pradėjo planuotas pratybas Rusijos šiaurės vakarų oro erdvėje. Pirmą kartą į dangų vienu metu kyla skirtingų tipų smogiamųjų sraigtasparnių eskadrilės; tai Mi-28N „Naktinis medžiotojas“ ir Ka-52 „Aligatorius“, – sakė O.Kočetkovas. Pratybose dalyvaujantys ekipažai turi atlikti navigacijos, pilotavimo technikos tobulinimo ir oro bei sausumos taikinių paieškos ir tūpimo tam nepritaikytose aikštelėse užduotis. Mokymuose taip pat dalyvauja transportiniai desantiniai sraigtasparniai Mi-8MTV-5 ir Mi-26T.

O.Kočetkovas taip pat nurodė, kad Pskovo srityje dislokuota Vakarų karinės apygardos karinė aviacija nuo 2013 iki 2014 metų gavo maždaug 50 naujų kovos ir transporto sraigtasparnių.

Minėtasis Mi-28N „Naktinis medžiotojas“ (NATO klasifikacijoje – „Havoc“), smogiamasis sraigtasparnis, Rusijos karinėse oro pajėgose įdiegtas 2013-ųjų pabaigoje. Jis sukurtas tankų, šarvuočių, gyvosios priešo jėgos naikinimui; taip pat gali atakuoti įtvirtintus objektus ar didesnio ploto taikinius (apkasus, gynybos įrenginius ir pan).

Kitas naujas sraigtasparnis Ka-52 „Aligatorius“ (NATO klasifikacijoje – „Hokum B“), rusų gamybos bet kokių oru ir visą parą galintis skraidyti smogiamasis sraigtasparnis. Jis gali naikinti šarvuotą ir nešarvuotą techniką, gyvąją jėgą, oro taikinius mūšio lauke. Jis sukurtas patobulinus modelį Ka-50 „Juodasis ryklys“ (NATO klasifikacijoje – „Hokum A“).

Aut. teisės: TV3
TV3
(6)
(0)
(0)

Komentarai (5)