Dėmesio: Haswell-E garantija negalios, jei naudosite kai kurias ASUS motinines plokštes  (0)

Neseniai kompanija Intel anonsavo procesorius Haswell-E, kurie naudoja naujus lizdus – LGA 2011-3. Tačiau panašu, kad kompanija ASUS nusprendė kai kuriose savo motinėse plokštėse įdiegti modifikuotus lizdus, praneša vokiečių puslapis ComputerBase.de.


ASUS išleido kelias motinines plokštes – X99 Deluxe ir Rampage V Extreme, kuriose nesilaikoma Intel nustatytų reikalavimų Haswell-E platformai. Minėtų sisteminių plokščių LGA 2011-3 lizde įdiegta daugiau kontaktų, nei reikalaujama.
Minėtas patobulinimas leidžia padidinti procesoriaus įtampą iki ekstremalių 2,2V, kai dauguma kitų gamintojų sisteminių plokščių tai gali padaryti iki 1,9-2V. ASUS savo naujovę vadina „Exclusive OC Socket“, kuri, anot gamintojo, leidžia pasiekti geresnių rezultatų spartinimo metu.
Pagal nutylėjimą Haswell-E procesorių darbinė įtampa siekia viso labo 1,2V.

Kompanijos Intel atsakas į tokį partnerio veiksmą yra kategoriškas: procesorių Haswell-E naudojimas modifikuotose LGA 2011-3 motininėse plokštėse reiškia, jog vartotojas praranda procesoriaus garantiją.

Natūralu, kad Intel nenori prisiimti atsakomybės už galimai neatsakingus kompiuterių entuziastų veiksmus. Tą žada daryti kompanija ASUS, tačiau su sąlyga, kad Haswell-E buvo naudotas „su protu“. Kaip taivaniečių gamintojas tai ketina daryti, kol kas nežinoma.

Šaltinio teigimu, kompanija ASUS nestandartinį procesoriaus lizdą naudos ir tokiose motininėse plokštėse, kaip ASUS X99-E WS, X99-A ir X99-Pro. Norintiems įsigyti Haswell-E platformą ir neprarasti garantijos reikėtų tai turėti omenyje.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(5)
(0)
(5)

Komentarai (0)