Naujas išradimas leis prikelti numirusias baterijas  (7)

Elektronikos ir elektros vartojimo valdymo specialistas, mokslų daktaras Bobas Roohparvar išrado paprastą ir veiksmingą įtaisą, kuris gali iki devynių kartų prailginti kiekvienos baterijos tarnavimo laiką. Pasak išradėjo, vien JAV „Batteriser“ naudojimas leis sutaupyti iki 3,4 mlrd. dolerių per metus.


Įprasta šarminė baterija numatyta 1,5 V įtampai, bet vos tik jos įtampa naudojimo metu nukrenta iki 1,35 – 1,4V daugelyje prietaisų maitinimas nustoja veikti. „Batteriser“ sustiprina įtampą ir leidžia efektyviai panaudoti likusius 80 proc. baterijos įkrovimo.

Tokie prietaisai egzistavo ir anksčiau, bet B. Ruparvarom sukurtas modelis yra tiki 0,1 mm storio, todėl yra tinkamas naudoti daugelio prietaisų baterijų skyriuose. „Batteriser“ gali prailginti baterijos darbo laiką 4,9 kartus, tokiuose prietaisuose kaip nuotolinio valdymo pulteliai ir 9,1 karto įvairiuose elektroniniuose žaisluose. Išradimas įtampą nuo 0,6 V padidina iki 1,5 V – išsikrovusi baterija vėl veiks kaip nauja.

Pristatymo metu Bobas Roohparvar pademonstravo kaip ant dviejų „mirusių“ baterijų uždėjus prietaisą kompiuterio „Bluetooth“ klaviatūra parodė 100 proc. įkrovimo lygį.

Daktaras Kiumars Parvin iš San Jose universiteto patvirtina išradimo efektyvumą: „Mes išbandėme „Batteriser“ savo laboratorijoje ir nustatėme, kad prietaisas iš tikrųjų leidžia išnaudoti likusius 80 proc. energijos.“

Kūrėjas jau užpatentavo prietaisą ir birželio pabaigoje planuoja pradėti lėšų rinkimo kampaniją „Indiegogo“ minios finansavimo svetainėje. Ruparvar tikisi, kad įrenginys bus pradėtas pardavinėti rugsėjo mėnesį. Keturių „Batteriser“ pakuotė kainuos 10 JAV dolerių.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(67)
(5)
(62)

Komentarai (7)